اول راه و خستگی😔😔

اگر فقط داستان های کودکانه رو تو سه ماه تموم کنی، در ادامه بقیه داستان ها برات راحت تر میشن. در کنار داستان خوندن، سعی کن کتابچه گرامری هم دم دستت باشه روزی یه صفحه نگاه کن به گرامر های اصلی. مثل زمان افعال، کاربرد do, did… Have, had, حروف اضافه as, in, at, افعال دو کلمه ای، افعال بی قاعده، نحوه ساخت قید،…

5 پسندیده

سلام منم تازه کارم اما شما چندتا نکته هست که اجرا نمیکنی
اول اینکه داری لذت زبان باد گرفتن از خودت میگیری
حفظ کردن همیشه ادمو عذاب میده اما فهمیدن لذت داره
دقیقا مثل وقتی که یه مسئله ریاضی حفظ کنی بر سر جلسه اما اگه اون مسئله رو بفهمی دیگه برات لذت داره
زبان انگلیسی سه بخش داره اول گرامر دوم دایره کلمات سوم تلفظ اون هست
شما اول سعی کن یه کلاس زبان ثبت نام کنی الان هم همه جا انلاین هست تو خونه شرکت میکنی دوم mk_5731 ایدی تل منه یه کانال یوتیوب هست که اموزش گرامر داره من میتونم بگم عالیه پیام بده لینکش بهت بدم اینکه حفظ کنی ولی یاد نگیری خستت میکنه ولی اگه اصولی سه تا اصل زبان یعنی گرامر دایره لغت و تلفظ ببری جلو باور کن عاشق زبان میشی الان تو همین کانال یوتیوب در عرض ۶ دقیقه من از صفر تا میلیون نوشتن و گفتن یاد گرفتم خودم شاخ دراورده بودم چون من فقط یک تا دوازده رو بلد بودم زبان باید درک کنی اینکه کلمه حفظ کنی ولی ندونی کجا به کار ببری خستت میکنه اعصابت بهم میریزه مثلا میخوای بگی اسم من چیه خب تو این کلمات بلدی اما وقتی میری درستش نگاه میکنی میبینی جمله ای که ساختی کلا یه معنی دیگه میده خب این اعصابت بهم میریزه اما اگه گرامر بلد باشی کلمه هم بلد باشی وقتی برسی میکنی میبینی جمله رو درست گفتی کلی برات تشویق میشه

1 پسندیده

درود بر شما . باید بگم که من هم دقیقاً مثل شما هستم الان امروز روز ۱۲ (دوازدهمی)هست که شروع کردم و از بسته اول داستان های بچه گانه شروع کردم. همه داستان هاشو میانگین ۴۰ الی ۴۵ بار گوش دادم و اهداف رو روشون پیاده کردم و تا الانم خیلی راضیم . من کسی بودم که تا صفحه گوشیمو ساعت ۵ صبح تا چشم باز میکردم اول تلگرام و کلا فضای مجازی رو چک میکردم ولی الان تا چشم باز میکنم از خواب میرم سراغ زبان شناس😃 تا الانم نصف هدف سطح یکم رو پشت سر گذاشتم و خدا رو هم شکر میکنم. و اینم بدون تا اونجایی که من اطلاع دارم یک ساختمون رو اگر بخواهیم بسازیم اول تراکتور میارن زمینو میکنن که به (سفتی : سفتی جاییه که زمین تقریبا محکمه و میشه روش ستون زد)
و بعد از اون ستون میزنن و بعدش سقفشوو میزنن بعد دیوار کشی میکنن بعدم در و پنجره میزارن .
حالا این وسط یکی بیاد بگه نه من میخام اول در و پنحره بسازم و بعدش ستون بزنم و سقفو بزنم به نظرتون این کار شدنیه که اول در و پنجره بزاری بعد ستون بزنی واسه خونه؟
اصلا هیچ عقل سلیمی این کار رو قبول نمیکنه
پیشنهادم به شما اینه که داخل تنظیمات برنامه زبان شناس داخل تنظیمات عمومی فکر میکنم باشه هدفتون رو بزارید ۴۵ دقیقه یا نیم ساعت یا هر چی که فکر میکنی هر روز میتونی مطالعه کنی . و بعد خیلی با حوصله از بسسته اول داستان های کودکانه شروع کن و اون ۵ هدف رو روشون پیاده کن و در مورد هدف آخر هم که بازگویی هستش شما نیازی نیست که متن رو حفظ کنی . همین که با گوینده همخوانی کنی خودش خیلی تاثیر داره . و نیازی نیست که حفظشون کنی اصلا من خودم از بس داستان ها رو تکرار میکردم داشتم راه میرفتم هی جملاتش میومد تو ذهنم و تکرارشون میکردم که این یعنی عالیه داره ساختار های پایه انگلیسیم ساخته میشه تو ذهنم. شما یه بچه رو در نظر بگیر همون اول که نمیتونه راه بره یا بدوئه . اول این بچه سینه خیز میره چند ماهی ، بعد چهار دست و پا میره ، بعد از چند ماه میتونه تازه روی پاش بایسته . بعد میتونه دو قدمی برداره ، بعد میتونه تعداد قدماشو بیشتر بردارع تازه تو این مسیر چند باری میوفته زمین ولی باز پا میشه و ادامه میده به راهش . چون بایدددد راه رفتنو یاد بگیره .
و همیشه سعی کن از کاری که میکنی لذت ببری نه فقط زبان خوندن هر کاااررری ، لذت بردن از یه کار میتونه ادمو به اون کار پایند کنه
من کسی بودم که از کلاس های زبان دانشگاه فرار میکردم (زبان ۳ واحدی) الانم ۲۳ واحد دانشگاه دارم ولی روزی یک ساعت و نیم میانگین داستان فقط گوش میدم اونم فقط روی یکی دو داستان مانوور میدم نه بیشتر
چند توصیه : ۱- هر روز صبح زود از خواب بیدار شو (۶ حداکثرش) و زبان بخون و بعدش صبحونه تا زبان نخوندی به خودت این حقو نده که صبحونه بخوری( تو روانشناسی بهش میگن پاداش بعد از عمل (جعبه موش های اسکینر. یه سرچی بکن تو اینترنت)، چون اگر شما زبان بخونی و بعدش صبحونه بخوری این صبحونه برات مثه یه پاداش عمل میکنه و ذهنت با خودش حساب میکنه که باید زبان حتما خونده بشه تا صبحونه ای در کار باشه .
۲- استفاده کمتر از فضای مجازی
۳- استفاده از زمان های مُرده
و…
امیدوارم برتون مفید واقع شده باشه و تونسته باشم قانعتون کنم🙏

5 پسندیده

این هم سندی بر تایید حرفام:slightly_smiling_face: سطح یک هستم و ۱۸۶ تا لغت دیگه میخام تا سطح دوم که ۱۶۰ تا لغت داخل جعبه لایتنرم دارم که اگه اونا آزاد بشه سژح یکم پر میشه تقریباً :sunglasses:

2 پسندیده

دوست عزیز گرامر خوندن اشتباه محضه . فعلا ایشون فقط باید داستان بخونه و دایره لغات ببره بالا و برای کرامر یاد گرفتنم باید فعلا نیمچه داستان کار کنه . اینا رو من نمیگم کارشناسای زبانشناس میگن . همینطورم خودمم از گرامر فراریم . بازم تکرار میکنم گرامر خوندن اشتباه محضه و به قول کامبیز کشاورز که میگه فقط وقتی لازم شد گرامر بخون اونم نه به صورت ریز و جزئی به صورت کلی بخون یه چیزی دستت بیاد اونم وقتی بخونه که داخل یه داستان به ذهنش خطور کرد که چرا این جمله این شکلی نوشته . همین . با احترام :pray:

5 پسندیده

اولا که داستان های بچگانه خیلی خوبه و به نظرم نمی خواد هم خیلی سریع خودتون رو بالا بکشید دوم اینه
من روزی که از نرم افزار استفاده کردم هر داستان برام مثل شما یک هفته طول می‌کشید ولی به مراتب کمتر شد و الان میتونم توی یک روز یک داستان رو بخونم
به نظرم اصلا از داستانای سخت شروع نکن هر کدوم آسون تر بودن از اون شروع کن اینطور کاملا انگیزت نابود میشه و یادگیریت هم پایین میاد به نظرم الان برو سراغ بسته دوم

5 پسندیده

سلام به نظر من ۴۰۰۰ لغت و انگلیسی بدون تلاش برای شروع عالیه.

1 پسندیده

بهترين كاره از اول شروع كن :fist_right::muscle:

2 پسندیده

بسته ی ۵ م خیلی رو مخه:joy::joy: حالا فک کن از اون بخوای شروع کنی. حتی تصورشم وحشتناکه. چون هم لغاتش سخت تره هم اینکه راویش خیلی تن تن داستانو میگه و آهنگشم استرس آور بود حدقل برای من ک اینظور بود‌. بنظرم از همون بسته ی یک و ب ترتیب شزوع کنید بهتره‌ هر داستانیو بیست بار گوش بدید خود ب خود حفظ میشید‌ یا مثلا هندزفری بزن همزمان بنویس. اینم راه خوبیه

1 پسندیده

سلام عزیزم اگه نوزاد رو شبانه روز پای تی وی بذاریم اخبار ببینه آیا زبان یاد میگیره؟ خیر یه کلمه هم نمیتونه صحبت کنه و توجهم نمیکنه چون هیچی متوجه نمیشه.
نوزاد زمان مادریشو با مامان و بابا و کلمه های ساده یاد میگیره.
و اولش حتی جمله هم نمیگه.
در ضمن کلمه ها رو سعی نکنید حفظ کنید با تکرار و تمرین اون هارو یاد میگیرید. حفظ یک لیست لغت دلسرد کننده ترین کاریه که هرروز میشه انجام داد

2 پسندیده

سلام لازم نیست حفظ کنید، در درس های ابتدایی هر جمله که راوی میگه شما متوقف کنید فیلم رو و بعد تکرار کنی .

3 پسندیده