گرامر has been

سلام دوستان در جملهher body has never been found.این مگه مربوط به گرامرحال کامل استمری نمیشه ؟چرا اونوقت فعل ing نگرفته؟

این تاپیک مربوط به درس« بودیکا » در نرم‌افزار «زبانشناس» است. دوره: « داستان‌های بچگانه » فصل: « بسته ی چهارم »

2 پسندیده

گرامرش در واقع مجهول یا passive هست اینجا که احتمالاً خودتون میدونین. وقتی که فاعل نداره جمله یا به عبارتی فاعل مجهول هست. passive برای present perfect. اگه خواستین که ادیت میکنم و بیشتر توضیح میدم :rose:

ساختار مجهول یا passive رو فکر کنم توی تالار هم سرچ کنین خیلی تاپیکای مفیدی ازش پیدا بشه. اما بطور کلی وقتیه که جمله فاعل نداره در واقع نمیدونیم یا نمیخوایم بگیم یا برامون مهم نیست که کی اون کار رو انجام داده.
اینجا هم گفته her body has never been found که اگه دقت کنین یعنی جسدش هرگز پیدا نشده. نمیگیم کی پیدا نکرده. و body که مفعول هست جای فاعل رو گرفته.
ساختار کلی مجهول :فعل کمکی + شکل سوم فعل یا past participle هست . اما بسته به زمان گرامری جمله تغییراتی توی فعل کمکی مورد استفاده ایجاد میشه، مثلاً برای حال ساده این شکلیه:
The window is broken
پنجره شکسته شده ( نمیگیم کی شکسته)
برای گذشته ساده این شکلیه:
This house was built in 1998
( نمیگیم یا نمیدونیم کی خونه رو ساخته)
اینجا در مثالی که دوستمون پرسیدن همین ساختار passive یا مجهول، در زمان present perfect یا حال کامل استفاده شده، که have been یا has been رو میاریم + past participle. اینجا یه never هم وسطش هست.
her body has been found
her body has never been found
یادمون باشه که جمله فاعل نداره و her body فقط شکلش جوریه که جای فاعل رو گرفته.
found هم past participle یا شکل سوم find هست.

6 پسندیده

اگه اینکارو کنین عالیه…

3 پسندیده

اضافه کردم بهش و امیدوارم مفید باشه براتون

4 پسندیده

متچکرم… :sunflower:

3 پسندیده