تفاوت بین so و very

سلام. این دوتا جمله از نظر معنایی چه تفاوتی دارند؟
He is so upset
He is very upset
آیا تو موقعیت‌هایی مختلف استفاده متفاوتی دارند؟ یا فرقی نمی کنه کدوم جمله ر و کجا استفاده کنیم؟

3 پسندیده

سلام
توصیه میکنم لینک زیر رو مطالعه کنید

5 پسندیده

کاربرد Very

• از very برای بزرگ تر نشان دادن یا بیشتر نشان دادن شدت یک صفت استفاده کنید. مثلن:
    Mashad is a big city , but Tehran is a very big city
    مشهد شهر بزرگیه ، ولی تهران شهر خیلی بزرگیه
    JFK was a very intelligent man
    جان اف کندی یک مرد بسیار باهوش بود.
    ================
    کاربرد So
  • اما so کاربردش کاملن فرق داره ، جمله هایی که درشون so وجود داره ، شامل یک بند دیگه هم میشن که توسط that به هم متصل شدن و هدف اینه که اطلاعات اضافی بدیم. به مثالهای زیر توجه کنید.
    .
    The book u lent me was so interesting that i couldn’t stop reading it
    کتابی که بهم دادی اینقدر جالب بود که نتونستم از خوندنش دست بردارم
    .
    The other night i was so tired that i almost fell asleep while having my dinner
    چندروز پیش به حدی خسته بودم که تقریبن وسط شام خوردن خوابم برد.
    .
  • در واقع اون بخش جمله که شامل so هست توضیح میده که چرا بخش جمله ی شامل that اتفاق میفته…
    .
  • پس همیشه so شامل بخش that میشه ، مگر اینکه از قبلش بخش that توجیه شده باشه و دیگه نیاز به گفتنش نباشه مث مثال پایین
    A: I don’t like motor sports
    من از ورزش موتور سواری خوشم نمیاد
    .
    B: No - me neither. I went to the Malaysian grand prix and it was so noisy
    منم همینطور . به مسابقه ی موتور سواری مالزی رفته بودم و اینقدر(خیلی) سر و صدا بود!!
    .
    در اینجا دیگه نیاز چندانی به بخش that نیست بعد از so ، چون که معلومه که چی پیش میاد…
    (اینقدر سر و صدا بود که اصلن لذت نبردم)
    ================
    نتیجه گیری :
    از Very برای بزرگتر نشون دادن یک صفت استفاده میشه ( خیلی یا بسیار ) و از so برای مواقعی استفاده میشه که میخواهید اطلاعات اضافی بدهید ( اطلاعات اضافی بعد از that )
    البته در حالت informal و مکالمه های روزانه از So استفاده می کنن بدون اینکه اطلاعات اضافی بدن
    !Your dog is so cute
    !It’s so windy today
    !That test was so hard
    .
    خوش باشيد :slight_smile:
8 پسندیده