تفاوت so و very

با سلام. در متن داستان بعضی جاها so و بعضی جاها very برای مفهوم بسیار آمده . آیا میتونیم به جای همدیگه هم به کار ببریم یا متفاوت هستن

این تاپیک مربوط به درس« داستان انگلیسی رومئو و ژولیت » در نرم‌افزار «زبانشناس» است. دوره: « داستان‌های بچگانه » فصل: « بسته ی اول »

3 پسندیده

کاربرد Very

• از very برای بزرگ تر نشان دادن یا بیشتر نشان دادن شدت یک صفت استفاده کنید. مثلن:
    Mashad is a big city , but Tehran is a very big city
    مشهد شهر بزرگیه ، ولی تهران شهر خیلی بزرگیه
    JFK was a very intelligent man
    جان اف کندی یک مرد بسیار باهوش بود.
    ================
    کاربرد So
  • اما so کاربردش کاملن فرق داره ، جمله هایی که درشون so وجود داره ، شامل یک بند دیگه هم میشن که توسط that به هم متصل شدن و هدف اینه که اطلاعات اضافی بدیم. به مثالهای زیر توجه کنید.
    .
    The book u lent me was so interesting that i couldn’t stop reading it
    کتابی که بهم دادی اینقدر جالب بود که نتونستم از خوندنش دست بردارم
    .
    The other night i was so tired that i almost fell asleep while having my dinner
    چندروز پیش به حدی خسته بودم که تقریبن وسط شام خوردن خوابم برد.
    .
  • در واقع اون بخش جمله که شامل so هست توضیح میده که چرا بخش جمله ی شامل that اتفاق میفته…
    .
  • پس همیشه so شامل بخش that میشه ، مگر اینکه از قبلش بخش that توجیه شده باشه و دیگه نیاز به گفتنش نباشه مث مثال پایین
    A: I don’t like motor sports
    من از ورزش موتور سواری خوشم نمیاد
    .
    B: No - me neither. I went to the Malaysian grand prix and it was so noisy
    منم همینطور . به مسابقه ی موتور سواری مالزی رفته بودم و اینقدر(خیلی) سر و صدا بود!!
    .
    در اینجا دیگه نیاز چندانی به بخش that نیست بعد از so ، چون که معلومه که چی پیش میاد…
    (اینقدر سر و صدا بود که اصلن لذت نبردم)
    ================
    نتیجه گیری :
    از Very برای بزرگتر نشون دادن یک صفت استفاده میشه ( خیلی یا بسیار ) و از so برای مواقعی استفاده میشه که میخواهید اطلاعات اضافی بدهید ( اطلاعات اضافی بعد از that )
    البته در حالت informal و مکالمه های روزانه از So استفاده می کنن بدون اینکه اطلاعات اضافی بدن
    !Your dog is so cute
    !It’s so windy today
    !That test was so hard
    .
7 پسندیده

Hi Ms Fatemeh
Hi Ms Helen

برای من هم مفید و موثر بود .

4 پسندیده

مرسی واقعا
خیلی جامع و کامل بود توضیحاتتون
بی نهایت سپاس :heart_eyes: