میشه یکی دقیق بگه لاینتنر به چه درد میخوره؟

میشه یکی دقیق بگه لاینتنر به چه درد میخوره؟

4 پسندیده

من خودم به شخصه هیچ استفاده ای ازش نمیکنم چون اعتقاد زیادی ندارم،
منظورم این نیست که شما هم استفاده نکنید.

4 پسندیده

خب به چه درد میخوره؟

3 پسندیده

برای مرور کلمات استفاده میشه.
پنج مرحله داره وقتی یه کلمه رو پنج بار بزنید میدانم از جعبه حذف میشه ب این منظور ک شما دیگه معنی کلمه رو میدونید.

3 پسندیده

برای حفظ و مرور لغات استفاده میشه

3 پسندیده

من اینجوری فکر میکنم ک دوباره میشه همون راه معمولی ک قبلا برای حفظ کلمات انجام میدادیم

3 پسندیده

منم ازش استفاده ای نمیکنم ترجیح میدم خود درس را دوباره بخونم از نو.

5 پسندیده

لغتایی که بلد نیستی رو میزاری تو لایتنر تا مرورشون کنی و به حافظت بسپاری.
من قبلا استفاده نمیکردم ولی الان تقریبا روزی نیم ساعت براش وقت میزارم خیلی به یادگیری لغاتم کمک کرده .

4 پسندیده

دقیقا این بهترین روشه…
من بیشتر اوقات آنقدر درس رو تکرار میکنم و گوش میدم ک دیگه اصلا معنی کلمات برام مهم نمیشه…

3 پسندیده

سلام دوست عزیز

جعبه لایتنر یک تکنیک بسیار کاربردی و مهندسی شده از نظر بخاطر سپاری هست. که طبق یک الگوریتم زمانی خاص لغاتی رو که وارد اون میکنین از شما سوال میکنه.
بطور خلاصه هر لغتی رو که وارد جعبه میکنین ابتدا در سطح یک وارد میشه، هر بار که لغت رو از شما بپرسه و شما اون رو یاد داشته باشید و دکمه ی میدانم رو بزنین ، اون لغت یک سطح بالاتر میره.

لغات تا زمانی که در سطح اول هستند، هر روز از شما سوال میشن. لغات سطح دوم، هر دو روز یکبار پرسیده میشن.
لغات سطح سوم هر چهار روز یکبار
سطح چهارم هر هشت روز یکبار
و سطح پنجم هر شانزده روز یکبار

پس هر روز شما یک آزمون از لغات سررسید شده خواهید داشت
با زدن دکمه میدانم، آن لغت یک سطح بالاتر میرود
با زدن دکمه بعدی، آن لغت به انتهای لغات آزمون آنروز رفته و در انتها دوباره پرسیده میشود تا تعیین تکلیف شود
با زدن دکمه نمیدانم، آن لغت به سطح اول برمیگردد و از اول مسیر را طی میکند.

اما به نظرم شما وقتی یک درس رو مثلا دروس انگلیسی قدرت رو یک هفته باید بخونید خب چون لایتنر هر روز براتون مرور نمیاره و زمان بندی داره بزارید نمی دانم باشه وقتی که اون یک هفته تموم شد، لغاتی که طی یک هفته تثبیت شده و یاد گرفتین رو می دانم کنید و اون لغاتی از نمی دانم رو که هنوز با دیدنش مفهومش یادتون نمیاد رو ببرین تو لایتنر

9 پسندیده

@afarkhani @zahra520 @Homa34 @ @MehrabT
سپاس از همگی‌دوستان😍

5 پسندیده