لایتنر زبانشناس

عرض ادب :sunflower:
اینطور که متوجه شدم برای مرور لغات لایتنر باید با توجه به متن انگلیسی که نمایش داده میشه معنی لغات حدس زد،
آیا با این روش واقعا لغات به خاطر سپرده میشه، چون راحته با توجه به متن معنی اون لغت حدس بزنی
خوش حال میشم نظرات دوستانی که تجربه بیشتری در این زمینه دارند بشنوم.

3 پسندیده

سلام دوست عزیز
وقتی لغاتی رو نتونید به زبون بیارید ممکنه اون لغات فعال نباشن.
هر لغت در ذهن ما باید یه پروسه رو طی کنه تا به لغت فعال تبدیل بشه. خیلی ساده اینجوری:
۱. نمیدانم ( وقتی لغت رو برای بار اول می‌بینید)
۲. کمی میدانم ( چند باری لغت رو دیدید اما مفهومش یادتون نیست)
۳. میدانم ( وقتی میخونید یا می‌شنوید بلدید - که اصطلاحا میشه لغات غیر فعال)
۴. مسلطم ( که میتونید ازش استفاده کنید چه در قالب مکالمه، چ نوشتار - که میگن بهش فعال)
کلا آدما دایره لغات غیر فعالشون بیشتر از فعالشونه چون ما بیشتر میفهمیم و هر کدوممون استایل مکالمه خاص خودمون رو داریم.
برای طی کردن این پروسه باید تکرار کافی داشت. و لغات رو در قالب های مختلف دید، ممکنه شما یه لغت رو یه بار ببینید و فعالش کنید ولی ممکنه یکی رو مجبور باشید ۱۰۰۰ بار ببینید و تکرار کنید تا فعال شه
در اپلیکیشن زبانشناس سیستم خیلی خوبی برای یادگیری و فعال کردن لغات قرار دادیم. یک لایتنر تعاملی برنامه است که کمک میکنه طی زمان بندی های مشخص بتونید لغات رو مرور کنید، دوم تکرار لغات در درس های مختلف خودش عاملی بر تثبیت اون لغات در ذهن شماست مثلا اگر لغتی رو ندونین اما به لایتنر اضافه نشه ولی نمی دانم بزنید تو همه درس ها هایلایت میشه و هر بار تو هر درس جدیدی ببینید براتون مرور میشه و مورد بعدی اینکه سیستم مطالعه در زبانشناس برمبنای تکرار هست وقتی شما یک درس رو مثلا 20 بار گوش بدین قطعا به تثبیت لغات کمک میکنه

4 پسندیده

درسته اما خود من یه لغت جدید با متن اولیه راحت حدس می زنم اما در یه متن جدید بعضی اوقات معنیش یادم نمیاد

3 پسندیده

گفتم لازمش تکراره و اونقد باید تو متن های مختلف ببینیدش که با موقعیت ها و کاربردهای مختلفش آشنا بشین، کتاب خوانی از زیبوک هم خیلی میتونه کمک کنه

4 پسندیده

احتمالا عجله دارم و به قول شما تکرارم کمه
فقط ای کاش زمان مرور لغات لایتنر هم جزو زمان مطالعاتی توسط آپ زبانشناس شمارده می شد

3 پسندیده