کسی معنای این عبارت رو میدونه؟!

Some men made as many as thirty trips before they had all of their supplies at the top.
دوستان کسی معنی این جمله رو میدونه؟

این تاپیک مربوط به درس« Yukon Gold Rush- Newspapers Said It Was Easy to Get Rich » در نرم‌افزار «زبانشناس» است. دوره: « انگلیسی از طریق اخبار » فصل: « قسمت ۱ »

3 پسندیده

سلام.

این درس در مورد سفر جویندگان طلا به آلاسکاس

اون جایی که باید از کوه بالا برن…البته با توشه هاشون (تدارکات شون/آذوقه)…همون 100 کیلو/؟ یی که دولت کانادا بهشون گفته بود برا یه سال باید همراه تون داشته باشید.
پس، برا بالابردن اون همه تدارکات…نیاز بود که چندین ده بار از کوه بالا و پایین برن.

این هم ترجمه ی گوگل ترنسلیت که همون مفهوم رو می رسونه:
برخی از مردان پیش از این که تمام وسایل مورد نیاز خود را در بالا داشته باشند ، سی سفر را انجام دادند.

سفر…trip اشاره به همون بالا و پایین رفتن از کوه داره

موفق باشید

6 پسندیده

سلام دوست خوبم😊
خیلییی ممنونم بازم واقعا شرمنده کردید😊
شما هم دارید اخبار رو دنبال می کنید؟
تا کجا رسیدید؟:heart_eyes:

3 پسندیده

سلام :sunflower:
خواهش میکنم…شرمندگی نداره :white_check_mark:

بله…تا حدی
از هر کدومش چندتایی رو گوش دادم…و البته ادامه داره

3 پسندیده

سلام:tulip::rose:
وقتتون بخیر
چه خوووب. میدونید من حس میکنم مطالعه و گوش دادن به اخبار خیلی دایره لغاتو زیاد میکنه
برای شما هم اینطور بوده؟ یا دلیل دیگه ای داره که گوش میدید مثلا تلفظ یا رایتینگ و…؟:blush::tulip::heart:

4 پسندیده

سلام. سلامت باشید

دایره ی واژگان با خوندن هر مجموعه ای زیاد میشه…من اگه محدودیت نداشتم همچنان خوندن کتابای سطح بندی شده رو در بالاترین الویت م قرار می دادم :blush: …بسته به علاقه و نیاز، من یه کم انتخابامو محدود کردم
اصلی ترین هدفم: مجموعه ای بود که مستقیما فضای علمی داشته باشه…دو سری پادکست 60 ثانیه و انگلیسی با اخبار، این ویژگی هارو تا حدی بیش از سایر مجموعه ها دارن و البته لهجه شون هم تا حدی امریکنه. :white_check_mark:

3 پسندیده

سلااام سلام دوست عزیز:blush::tulip::rose::heart:
خیلی ممنونم از راهنمایی هاتون. واقعا خیلی لطف داشتید به بنده و کمک کردید:rose::angel:
چه جالب. یه سوال دارم … چرا کتاب های سطح بندی شده؟:blush:دلیلشو ممنون میشم بفرمایید دوست خوبم
میدونید من دنبال مجموعه ای بودم ک بتونم لغاتی ک معمولا بیشتر ب کار میره رو مطالعه کنم بخاطر همین فکر کردم شاید اخبار بهترین گزینه باشه
و اینکه خیلی دنبال مجموعه ای هستم ک بتونم ریدینگ ها و اصطلاحات هنری رو یاد بگیرم…اما پیدا نکردم هنوز.

4 پسندیده

سلام. در حد توانم، بتونم کمک می کنم…دوطرفه س خروجی ش :boom:

داستان خوندن رو دوست دارم…سطح بندی شده، چون راحت تر میشه پیش برد
و در طول زمان…آسه آسه دایره ی واژگان رو بالا بردن…یه گسترده خوانی معرکه :muscle:

بستگی داره تو چه حوزه ای بخواین
به جز حوزه های خیلی تخصصی با واژگان خاصش، با خوندن داستان ها هم به راحتی می تونید درک تون رو از نوشته های تخصصی که برا عموم نوشته شده بالا ببرید.

در زمینه ی هنر، بستگی به حوزه ی مورد علاقه تون داره…من دوره ی نقاشی رو تو بخش زوم دیدم…و تقریبا میشه گفت دارم دارم دنبالش می کنم…زبونشون قابل فهمه و با همین واژه ها داره هنرشون رو ارایه می دن و اصطلاحات نقاشی رو وارد.
آموزش ویولون هم هست…اونم از زیرمجموعه های زومه

در هر حال، اگه مجموعه ی خاصی مدنظرتونه و خیلی خیلی تخصصی نیست، می تونید درخواست بدید تو اپ قرار داده شه.
اگه هم دوره ی خاصی رو درنظر ندارید، یه تاپیک سوال بزنیدو از بچه ها بخواید تو اون حوزه ی خاص، چند تا منبع تصویری/صوتی انگلیسی خوب معرفی کنن…بعد از اون، در صورت تمایل، درخواست اضافه شدنش رو بدید.

4 پسندیده

سلاااام دوست عزیز:blush::tulip::rose::rose:
خوبید؟ :angel::cherry_blossom:
خیلییی خیلییی ممنونممم که اینهمه وقت گذاشتید و تک تک سوالات من رو پاسخ دادید
واقعا بزرگوارید و خیلی ازتون ممنونم:blush::rose::rose::innocent:
بله دوره ی نقاشی رو یه نگاه کردم بنظر جالب میاد
میدونید بنظرم احتمالا اکثر اصطلاحات رو یاد میده😍
لهجه شون بریتیش هست اگر اشتباه نکنم درسته؟:innocent:
بازم ممنووونمممم ازتون:angel::tulip::tulip::tulip:

3 پسندیده

سلام.
خواهش می کنم :hibiscus:
در مورد لهجه دقت نکردم…اگه بریتیش هم هست، غلیظ نیست حداقل :blush:

سلامت باشیدو پر از حس خوب

2 پسندیده

سلام دوست خوبم:blush::rosette::rose:
ممنونمممممم:rose::rose::rose::rose:
منم براتون آرزوی سلامتی و یه عالمه انرژی و حس خوب دارم:tulip::tulip::tulip::rose::rosette:

2 پسندیده