گسترده خوانی

سلام

تجربه شما درباره گسترده خوانی چیست؟

شما با چه روشی این تکنیک را انجام دادید و چه نتایجی گرفتید؟

یه درس رو چندبار باید تکرار کرد؟

5 پسندیده

سلام من از عید شروع کردم، و البته از سطح خیلی ساده فقط میخونم، اوایل چند بار گوش میدادم به متن و تکرار میکردم ولی الان یه بار گوش میدم، مگه اینکه یه جمله خاصی رو بخوام دوباره تکرار کنم، ولی قبل پلی کردن صوت اول یه نگاه به خود پاراگراف میندازم تا ساختار گرامری اش رو نگاه کرده باشم، لغات رو هم به جعبه لایتنر منتقل میکنم و منظم مرور میکنم، تو داستان های سطح بندی شده چندتا لغت هدف هست که تا اخر تو فصل های مختلف تکرار میشن و خیلی خیلی برای یادگیری موثر هستن، بنظرم برای گسترش دایره لغت فوق العاده اس و با هیچ سبک دیگه ای قابل مقایسه نیست، تو خود کتاب های سطح بندی شده هم می تونین ترتیب رو سختی صعودی کنید تا ساده ترین ها رو براتون بیاره اول، رو لسینینگ و گرامر هم تاثیر داره ولی کمتر، احساس میکنم به زیبوک معتاد شدم، از خود زبانشناس برام جذاب تره چون درگیر یه داستان میشی، فقط اگه مبتدی هستی از میسیای وحشی شروع نکن اکثرا دوسش ندارن

7 پسندیده

سلام افا عرفان
همونطور ک از نامش پیداس
گسترده خوانی ، نه فشرده خوانی
من ب شخصه تا الان کلی کتاب تو زیبوک خوندم و چندتا فیلم در زوم
من کتاب ها رو فقط یکبار خوندم نه بیشتر
اگر هم بیشتر خونده یا گوش کرده باشم فوقش دوبار بوده

8 پسندیده

خیلی ممنون بابت توضیحاتتون
@zeinabss
@shivaa69

2 پسندیده

سلام، احتمالا مقاله گسترده خوانی زبانشناس رو خوندی، که توضیحات کامل و مناسبی داده، و قانون پنج که فراموش نمیشه! یعنی اگر از هر پنج سطر یک کلمه رو ندونی اون متن مناسب شماست…
هدف یادگیری لغات جدید نیست، بلکه آشنایی با ساختار جملات بصورت ناخودآگاه شبیه به listening با تکراره…
و اما در مورد repetition طبق توضیح فایل سوم جورجیانا در “همین الان انگلیسی صحبت کن” منظور فقط یک فایل تکراری نیست، بلکه میتونه موضوع واحد با کلمات مشترک یا گوینده واحد و… باشه.

6 پسندیده