تالار زبانشناس

چرا در سوال ride بکار رفته و در جوابrode !?

بچه ها اینم سوالش ، مگه زمان رانندگی کردن شخص در سوال جواب یکی نیست ، مثلا اینجا مگه نگفته چه موقع او(دختره) فرار کرد یا رانندگی کرد ؟؟-درسته!؟- خب؛؛ پس جواب هم میشه او رانندگی کرد بعد از پریدن تو ماشین )
حالا چرا در سوال ride بکار رفته و در جوابrode !?

When did she drive away? She drove away after she jumped into the car

این تاپیک مربوط به فصل« دخترک زیرک - درسنامه اصلی » در نرم‌افزار «زبانشناس» است. دوره: « دروس پایه ی انگلیسی بدون تلاش »

3 Likes

سلام
تو سئوالی کردن شکل اصلی فعل بکار برده میشه. و این
که گذشته ساده یا حال ساده است به عهده فعل کمکی هست. که در سئوال شما did هستش.

4 Likes

سلام وقتتون بخیر
برای سئوالی کردن هر جمله ای اونو با فعل کمکی مخصوص زمان خودش سئوالی میکنن و بعدش فعل به صورت ساده آورده میشه ، الان هم چون زمان جمله تون گذشته هست، فعل کمکی did و فعل ساده میاد و برای جوابش دوباره فعل به صورت گذشته برمیگرده ، امیداورم تونسته باشم موضوع رو خوب بیان کنم
موفق باشید :palms_up_together::palms_up_together::palms_up_together:

6 Likes

شما کم نظرید:hugs::rose: پس الان ساختار فعلی که همراه با didیعنی فعل کمکی اومده ، ساختار ساده است (ساده یعنی چی؟ یعنی نه گذشته و نه ساده؟) پوزش می‌طلبم اگر سوال در سطح شما نیست

4 Likes

فوق العاده بود، ممنون که من رو مطلع فرمودید:rose::hugs:

3 Likes

سلام
دوره عالی هست افورتلس فقط کمتر از یک هفته وقت نزارید.حداقل یه هفته بخونید مطمئن باشید نتیجه میده.
و اینم برا حال ساده.

3 Likes

اتفاقا ایشون کاملا خوب و واضح گفتن
و اینکه
منظور از فعل ساده ( simple verb) شکل اولیه فعل هست
برای مثال همین کلمه شما ، ride فعل ساده هست و rode فعل گذشته هست
همچنین همونطور ک دوستمون @sama-golab گفتند فعل کمکی این فعل ها did و do و does هست
و نکته اینکه هرگاه از did استفاده کردیم ( در گذشته ) نباید فعل ساده رو ب صورت گذشته بیان کنیم
یعنی نمی تونیم بگیم
Did he rode a bike?
باید بگیم
Did he ride a bike?
یک نکته دیگری ک این فعل ها با فعل های کمکیشون دارن اینکه اگر هم زمان با هم استفاده بشن به جمله تاکید میدن
مثلا
He did love his wife
به جمله تاکید داد ( اون واقعا همسرش رو دوست داشت ) ، در این نوع هم باید به زمان فعل ها توجه کنیم
یعنی نمی تونیم بگیم he did loved his wife
این جمله کاملا غلطه
و ب صورت حال
He does love his wife
او واقعا همسرش رو دوست داره ( و باز هم اینجا نمی تونیم بگیم he does loves his wife ، اوج اشتباه اون وقت که این رو بگیم
نکته : does همون do هست ک برای he , she , it استفاده میشه و do برای they , you , we
مثال های دیگه
What did they do ?
We didn’t play volleyball- we played volleyball
I do love him
She doesn’t eat pizza
What do you do ?
And …
امیدوارم واضح و قابل فهم گفته باشم

5 Likes

زینب خانوم خودتون رو کنترل کنید این طومار چیه نوشتین.
اون بنده خدام حالا یه چیزی نوشت.

3 Likes

وا
اقا سجاد اصلا شما پیام رو خوندی که میگی این طومار چیه نوشتی
جمله و خط اول مربوط و اون حرف ایشون میشد
بقیش سوالشون رو توضیح دادم
لطفا اول بخونید
:upside_down_face::blush::blush:

4 Likes

هم واضح و فک کنم کاملاً جامع بود ، امیدوارم دانشتون روز افزون رو به تصاعد میل کنه عزیز🌷

2 Likes

من از شخص بزرگوار قبلی نیز تشکر کردم ،و پوزشی که خواستم نیز بخاطر سوال خودم بود که در سطح ایشون ممکنه نباشه ،چرا؟ چون من سطح پایینه و دوست بزرگواری که جوابم رو داد ممکنه از پاسخ دادن به سوالات پیش پا افتاده امتناع کنه،با این حال از همه ممنونم عزیز:rose::rose::rose::rose:

2 Likes

بچه ها :dizzy::dizzy::dizzy:
یه توصیه دوستانه :rose::hibiscus::sunflower::two_hearts:
تو این تاپیک ها، یجوری با هم مسالمت آمیز :blue_heart::blue_heart::blue_heart: برخورد کنید تا افراد دیگه تالار هم رغبت کنند سوال های این چنینی رو جواب بدند.
من خودم این موارد رو که می بینم، جرات نمی کنم تو این تاپیک ها، کامنت بزارم. :broken_heart:
خواهشاً با هم، خواهر و برادرانه رفتار کنید.

:sparkling_heart::sparkling_heart::sparkling_heart:

3 Likes

خواهش میکنم ، ممنون از زینب @zeinabss جان ، که خیلی شیواتر از بنده جواب رو به طور کامل توضیح دادن ، بازم اگه سوالی باشه ، در حد دانش خودم ، حاضر به پاسخگویی هستم
موفق باشید :palms_up_together::palms_up_together::palms_up_together:

3 Likes

سلام

راستش نه نخوندمش .به قول خانم ولایتی بزارین خواهرانه و برادرانه حلش کنیم اینگونه مسائل رو.

3 Likes