سوال در ارتباط با مکالمه دارم

سلام دوستان
من علاوه بر خوندن داستانهای کوتاه میخوام در طول روز از زمانی که بیدار میشم جملاتمو ب انگلیسی برای خودم بگم اما نمیدونم اگه اشتباه گرامری یا لغوی داشته باشم چیکار کنم و چطور اصلاح کنم و از طرفی ترس اینو دارم که وقت کم بیارم.با اینکه خیلی میخونم ولی همش وقت کم میارم و نتیجه مطلوب رو نمیگیرم
نمیدونم شاید روش خوندن یا یادگیریم غلطه:روش خوندنم اینه که بعد از چندین بار گوش کردن فایلها و پیدا کردن معنی لغاتی رو که بلد نیستم باید جمله ب جمله جملاتی رو که لغت جدید دارن یا نکته گرامری دارن بارها تکرار کنم ،کلاس زبان هم که میرفتم همین مشکل رو داشتم و کلا ول کردم،مثلا از ۱۰ درس ۴درسشو خیلی خوب یاد میگرفتم و هر سوالی تو اون ۴ درس میپرسیدن کامل جواب میدادم،و ی عادت دیگه که دارم برای یاد گیری گرامر جملات درس باید بنویسمشون که تو ذهنم بمونه و فکر میکنم کلا خیلی کند پیش میرم
ممنون میشم کمکم کنید🙏

4 پسندیده

سلام
ببخش من سطحم مبتدی
اما تجربه این مدتم رو براتون میگم.
من اول معنی جمله رو میخونم و جمله ب جمله جلو میرم برای لغات هم هایلایت میکنم.
بعداز دوسه بار معنی رو بر میدارم
برا من که خوب بوده.
امیدوارم روز به روز پیشرفت رو داشته باشین🌹

3 پسندیده

ممنون از پاسخگوییتون

3 پسندیده

خواهش میکنم
امیدوارم به دردتون خرده باشه🌹

1 پسندیده

به نظر من، وقتی می خواهید هم کارهای روزانه به انگلیسی بگید به این فکر کنید این کار الان دارید انجام میدید ،پس گرامر مربوط این زمان استفاده کنید ،برای همین کارتون بگید مثل من این که دارم انجام میدم می خوام ادامه بدم پس میشه perfectpresenetcontinuos ،متوجه منظورم شدید ،باتوجه به زمان از گرامر صحبت کنید مثل فارسی شاید اولش سخت باشه ولی به مرور کاملا مسلط میشدید ،دیگه استرسی در باره ندارید

2 پسندیده

من از زمانی که 7 سالم بود تا حالا که 21 سالم شده زبان می خواندم و حرف می زدم و می نوشتم و هنوز هم این روند رو ادامه می دم
برای مکالمه اول باید «ترس از حرف زدن به زبان دیگری غیر از زبان فارسی » در شما از بین بره برای این کار باید شروع کنید به حرف زدن مهم نیست اگر گرامر را اشتباه می گید یا حتی نمی دونید این کلمه ای که می خواین استفاده کنین چی می شه يا حتی اگر تلفظ شما هم اشتباه بود بازهم مهم نیست
مرحله دو : وقتی ترستون ریخت حالا به این فکر کنید که وقتی می خواین جمله ای رو بیان کنید تمام کلمات مورد نیاز رو می دونید يا نه . شروع کنید به گشتن اون کلمات و بکار بردن بیش تر آنها در زندگی تون تا فراموش نشه
مرحله سه : وقتی به کمی تسلط بیش تر در vocab رسیدید حالا با گرامر های ساده شروع به جمله سازی کنید مثلا برای شروع از افعال گذشته برای جملات گذشته استفاده کنید.
مرحله چهارم: حالا که هم vocab و هم گرامر بهتری نسبت به ابتدا دارید شروع کنید به یادگیری قواعد دستوری جدید و آنها رو علاوه بر قبلی ها استفاده کنید.
برای پیشرفت در مکالمه باید صبور بود و تلاش کرد. سعی کنید که حرف هایی رو که می خواهید بزنید به انگلیسی بیان کنید هرچه قدر که سخت باشه و پیدا کردن جمله ی مناسب طول بکشه
دیدن فیلم با زیرنویس انگلیسی و گوش کردن به موسیقی به پیشرفت شما کمک می کنه به شرط اینکه شرط اول را داشته باشید و نترسید از حرف زدن
ولی مهم ترین چیز در مکالمه داشتن پارتنر ی ست که شما رو وادار کند نظراتتون رو به انگلیسی بیان کنید و باهم گفت و گو کنید. ( کلاس های مکالمه آموزشگاه ها کمک می کنن)
موفق باشید :slightly_smiling_face:

8 پسندیده

ببخشید در طول روز خیلی جملات هست که باید بکار ببریم اول باید کل جمله اولی رو که ب زبون آوردیم از لحاظ لغوی و گرامری اصلاح کنم و بعد برم سراغ جمله بعدی؟
چون ممکنه واقعا نشه جمله رو کاملا درست کنم

1 پسندیده

از پاسخگوییتون ممنون خیلی کمک کرد:pray::pray::pray:

1 پسندیده

در ابتدا که صرفا حرف زدن مهمه نه ولی بعد از يک مدت آره باید این کار انجام بشه و مهمه که وقتی اشتباهات درست شد هر چند وقت يک بار مرور بشه که از یاد نره

1 پسندیده

ممنون از پاسختون.مفید بود:pray::pray::pray:

1 پسندیده

رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود. من جدیدا متوجه شدم موزیک انگیسی که گوش میدم متوجه میشم خیلی قسمت هاش رو ولی نمیتونم از حفظ بخونم.باهاش فقط میتونم همخونی کنم اما یه نکته تازه فهمیدم…
توی صحبت کردن ناخوداگاه از واژه ها و اصطلاحاتش استفاده میکنم چون مونده تو ذهنم. امتحانش کن ضرر نداره.

2 پسندیده

اصولا روش یا روشهایی که زبانشناس برای یادگیری زبان روی انها تاکید دارد تا حد زیادی با روشهایی که شما می گید و توی کلاسهای زبان گفته میشه متفاوته. بهترین روش برای یادگیری زبان همون روش افورتلس یا بدون تلاش هست به این معنی که از طریق گوش دادن و تکراردرست مثل نیتیوها زبان را یاد بگیرید. در این روش زیاد روی یادویری لغت و گرامر تمرکز نمیشه بلکه صرفا از راه لسینینگ فشرده و گسترده و تکرار و تکرار لغات و گرامر بصورت ناخودآگاه وارد مغز می شود

4 پسندیده

ممنون ازشما و پاسختون:pray::pray::pray:

1 پسندیده

چشم،ممنون از شما:pray::pray::pray:۰۰

2 پسندیده

ما یه اشنایی داریم پیرمرده. شرکت نفیه. سوادش بالا نیست اما مثل بلبل انگلیسی صحبت میکنه. میگه اون موقع که انگلیسی ها اینجا بودن ازشون یاد گرفته.

2 پسندیده