استفاده از used to

?Did James used to wake up late on Saturdays

فکر میکنم اشتباه نوشتین used toبایدuse toنوشته میشد.
درسته؟

این تاپیک مربوط به داستان« داستان 30- جیمز شنبه ها زود از خواب بیدار می شود » در نرم‌افزار «زبانشناس» است. دوره: « نیمچه داستان‌ها »

5 پسندیده

درسته used to برای کارهای استفاده میشه در قبلا انجام میدادین ولی الان انجام نمیدین تو کتاب های گرامری used to نوشته

8 پسندیده

بله درسته

همین طوره
البته علت اینه که چون جمله سوالیه و با did سوالی شده باید تبدیل به use to بشه ولی اگر جمله سوالی نبود used to درست بود.

5 پسندیده

من این نمیدونستم ممنون که گفتین .

4 پسندیده

سلام دوست عزیز .
چرا برای سوالی کردن این جمله از did استفاده شده ولی بعد از did فعل هنوز ed داره ؟
Did James used to wake up late on Saturdays?

3 پسندیده

سلام مطالب بالاتر بخوان جواب یکی از بچه ها گفته

3 پسندیده

یعنی متن اشتباه ؟
و اینجا باید از use to استفاده می‌شد؟
ولی من صرف این فعل رو تو سایت بیاموز چک کردم و حالت گذشته این فعل شده useded to .
ک در این صورت جمله اصلی غلطه .
لطفا راهنمایی کنید .

2 پسندیده

سلام. در اینجا used to معنی اون وقتا یا قدیما میده. اگه با be/get بیاد معنی عادت داشتن میده

2 پسندیده

ببخشید بالاخره من متوجه نشدم.توی سوالی کردن جمله وقتی جمله با did شروع شده،اشتباهused to ،ed گرفته؟پس اگه اشتباهه لطفا اصلاحش کنید.

2 پسندیده

دیکشنری بهترین دوست شماست. ازش استفاده کنید. خیلی وقتا چک کردن دیکشنری خیلی بیشتر از اینکه بگیم توی متون چی اشتباهه چی نیست و کی اشتباه کرده و کی باید اصلاح کنه کمکمون میکنه، و خیلی کمتر از گفتن این چیزا وقتمون رو میگیره.
این دیکشنری کمبریجه.

توی فرمت سوالی، d آخر رو توی پرانتز گذاشته، یعنی هم میشه گذاشت هم میشه بدون اون سوالی کرد.
گفته هردوی اینا استفاده میشن، اما در دنباله هم نوشته برای اینکه خیالتون راحت باشه توی امتحانات بدون d بگین.

3 پسندیده

توی دروس اون دیکشنری که وقتی حرف Lبالای صفحه رو میزنیم میاد؟منظورتون اونه؟

2 پسندیده

دوست عزیز
کلمه used to به معنی عادت داشتن است
و ed آن ربطی به گذشته کلمه نداره

دوستان وقتی میخوایم صحبت از عادت گذشته کنیم از uesed toو would استفاده میکنیم ووقتی از would استفاده کردیم ارجاع به زمان گذشته ضروریه ولی در uesed to ارجاع به زمان گذشته ضروری نیست.هنگام استفاده از would فقط از افعال کنشی و هنگام استفاده از used to هم از افعال کنشی و حالتی استفاده میکنیم .نکته :هنگام استفاده از did حرف dفعل useهم حذف میشود