چالش جدید...لهجه زبان انگلیسی

سلام سلام به دوستان عزیز…
خوبید؟؟من امروز می خواهم اولین چالشم رو راه بندازم😊تا حالا چالش های زیادی رو با موضوع های مختلفی دیدیم🙄و حتی بعضیامون شرکت هم کردیم داخل اینجور چالش ها🤗
ولی من ایندفعه می خواهم یک چالش باحال راه بندازم:sunglasses:که فکر نمیکنم که تا حالا بیشتر تون توش شرکت کرده باشید…:open_mouth:
چالشی که من میخواهم راه بندازم و دارم راه میندازم :closed_book:اسمش چالش لهجه زبان انگلیسی هستش:loud_sound::notes:
حالا یعنی چی؟؟:thinking::neutral_face:
قبل از اینکه بخواهم بهتون در موردش توضیح بدم📃
می خوام یک شرح حال از خودم براتون در مورد علاقه ام❤ به زبان انگلیسی بگم…تا اینجوری بیشتر باهام آشنا شید🙂
من وقتی بچه بودم برای خودم اهدافی رو مشخص کردم:nerd_face:که باید فلان بشم یا باید در آینده فلان کارو بکنم:grin:یکی از اهداف خیلی بزرگی که داشتم و دارم و باید بهش برسم:wink:و احتمالا یکی از اهداف شما دوستان گرامی هم هست:ok_hand:یاد گرفتن زبان انگلیسی و از همه مهمتر ،صحبت کردن و ارتباط برقرار کردن با تمام مردم جهان به صورت روان هستش:thought_balloon::speaking_head::busts_in_silhouette:
باید بگم که این یکی من چند ساله که سرسختانه روش دارم پا فشاری می کنم روی این هدفم🤗ولی تازه دارم کم کم بهش نزدیک میشوم😥
من چند سال کلاس زبان میرفتم ولی متاسفانه :worried:خیلی فایده ای نداشت…و رو آوردم به آهنگ های انگلیسی و برنامه های مختلف…تا رسیدم به این برنامه:muscle::v:
خب…فکر کنم دیگه زیاد داریم از موضوع اصلی دور میشیم🙄
بریم؟ سراغ چالشمون😄
:red_circle:هرروز اگه موافق باشین میخوام به انتخاب خودتون یک داستان:open_book:و حالا یک متن مورد علاقه:purple_heart:را انتخاب کنید و آن را ضبط کنید و بفرستیدش:slightly_smiling_face:تا ببینیم که لهجه ها مون چجوریه :thinking:و بچه ها هم نظر و انتقاد هاشون را بگن:speaking_head:
:warning:ببینید ما فقط نیاز به صحبت کردن روان انگلیسی نداریم و بلکه باید لهجه مناسبی رو هم داشته باشیم:studio_microphone:
همه‌ی ما دوست داریم فیلم‌های آمریکایی بدون زیرنویس تماشا کنیم، به‌راحتی به کشورهای دیگر سفر کنیم و با گردشگران دیگر انگلیسی صحبت کنیم. به‌همین‌دلیل در سال‌های اخیر تعداد کسانی‌که به روی آورده‌اند به‌شدت افزایش یافته است. اما چند درصد از ما می‌توانیم با لهجه‌ انگلیسی صحبت کنیم؟:microphone:
فواید این چالش:round_pushpin::pushpin::
:bulb:یکی از اصول مهم در یادگیری زبان انگلیسی، طرز بیان و تلفظ صحیح کلمات است. علاوه‌برآن باید هر روز مهارت‌های صحبت‌کردن را تمرین کنید. بااین‌حال، این کافی نیست و باید تلاش کنید تا حد امکان با لهجه‌ انگلیسی صحبت کنید.

هرچند داشتنِ لهجه :loud_sound:نشانه‌ی ضعف در صحبت‌کردن نیست، اما شنیدن کلمات و جملات تغییریافته برای شنونده غیرمنتظره است:persevere: و به‌همین‌دلیل معمولا دچار سردرگمی می‌شود. البته خوبیِ ما ایرانی‌ها این است که محدودیت‌های زبانی‌مان نسبت به مردم بسیاری از کشورها کمتر است…:blush:
:bulb:اولین چیزی که باید بدانید این است که هر کسی، حتی خودِ انگلیسی‌زبان‌ها لهجه‌های خاص خودشان را دارند.
:bulb:لهجه‌ها زیبا هستند و به زبان شخصیت می‌دهند. بدون لهجه، گفت‌وگوها کمی کسل‌کننده می‌شود. بااین‌حال برای افرادی که دانشِ زبانی متوسطی دارند، درک همه‌ی لهجه‌ها کار آسانی نیست. به‌همین‌خاطر بسیار مهم است که بتوانید انگلیسی را با لهجه‌ی اصیل و بومی آن صحبت کنید.

شما کدام لهجه انگلیسی را ترجیح میدهید؟
:large_blue_circle: * لهجه‌ی آمریکایی (AmE)
:large_blue_circle:* لهجه‌ی بریتانیایی (UK)
:large_blue_circle:* لهجه‌ی استرالیایی (AUS)
انتخاب کنید و فقط به همان لهجه صحبت کنید…:heavy_check_mark:
خب…خلاصه گفته هام🔷
۱.انتخاب داستان و یا متن مورد نظر و ضبط کردن آن…
۲.نظر دادن و انتقاد کردن در مورد آن ها…
۳.تمرین کردن و اصلاح اشتباهاتمون…
و کلام آخر :disappointed_relieved:
من خیلی سختگیر نیستم…اگر دوست داشته باشید اول یک وویس از صدای خودم براتون بفرستم…اولش بگم که من اصلا لهجم خوب نیست😁
خب…بچه ها به نظرتان این چالش چند روزه باشه؟؟
بچه ها راستی هر چی که به نظرتان جالبه که توی چالش بزاریم بهم بگید:slightly_smiling_face:منتظره حضور گرمتان هستم…:blush:
خیلی ممنونم:sparkling_heart::blush:

24 پسندیده

منتظر نظراتتان هستم😊
بچه ها باهام همکاری کنید:pray::nerd_face:

10 پسندیده

چ چالش جالبی :smiley: من یکی ک حتما شرکت میکنم چون لحجه خوبی ندارم و سعی در این دارم اشتباهاتمو بدونمو بیشتر کار کنم. :persevere:
راستش ویس من تو چالش اسپیکینگی که دیروز گذاشتم هست ولی بهرحال فرقی نمیکنه موضوع چی باشه، لطفا راجب لهجه و پرنانسیشنم نظر بدید و ایراداتمو بهم بگید :pray::blush::green_heart:

16 پسندیده

آفرین :star_struck:عالی
فقط اگه یکم دیگه روش کار کنی
بهتر و کامل تر میشه…موضوع جالبی رو انتخاب کردی برای خواندن😊

10 پسندیده

ممنون از چالشی که ایجاد کردین :smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts:
من لهجه ی آمریکایی رو دوست دارم و استفاده می کنم و علت رو هم می گم ولی
موضوعی که من درباره آن صحبت می کنم در واقع ماجرا ی سپری کردن ۳ ساعت تمام در بانک با مادر مادربزرگم هستش :grin:

I prefer American accent but the topic I would like to talk about is actually a funny story.
It is about me and my great grandmother spending 3 hours in a bank

19 پسندیده

سلام
خیلی خوب توضیح میدی🤗
لهجت خوبه یعنی بگم عالیه چون فراز و نشیب هایی داری…ممنوننم بابت همکاریتان

8 پسندیده

همین طور که در چالش قبلی هم گفتم به نظر من اتفاقا لهجه خوبی داربین و بدون هیچ اشکال پرنانسیشن ای بود.
من واقعا دوست داشتم
It was funny and as I told you I really liked it.
Your accent was good and
:smiling_face_with_three_hearts: I enjoye listening to your voice

10 پسندیده

سلام ممنون از چالش خوبتون من هنوز یک سال نشده که زبان میخونم ممنونم نظر بدین

19 پسندیده

کسی نمیخواد نظربده???

6 پسندیده

برای کسی که فقط یک ساله داره زبان می خونه خیلی خوبه :clap::clap::clap:
متن خوبی هم انتخاب کرده بودین
I was really good for someone who has been studying English for almost a year.
like they say: practice makes perfect
I really enjoyed it and keep talking​:smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts:

11 پسندیده

سلام
همونطور که دوستمان گفتن:speaking_head:با اینکه یک ساله دارید زبان می تونید…:open_book:خیلی عالیه:heavy_check_mark:همینطور ادامه بده:hugs:

9 پسندیده

چشم حتما :purple_heart::kiss::dizzy:

صدا و لهجه شما عالیه :blue_heart::star2: همونطور که بهتون گفتم دقیقا مثل یک گوینده یا مجری صدای خیلی خوبی دارید :heart_eyes_cat::ok_hand:

با توجه به یکسال خیلی خوبه، صدای زیبایی هم دارین همینطور ادامه بدید :purple_heart::clap:

8 پسندیده

ممنونم از شما. …

4 پسندیده

سلام دوستان!حالتون خوبه؟:kissing_smiling_eyes:
دیدم دیگه کسی توی چالشم شرکت نکرد ناامید شدم😢
بچه ها به نظرتان برای اینکه نفرات دیگه توی چالشم مثل شما دوستان که آنقدر پر انرژی هستید شرکت کنند…بهتر نیست که خودم متن را بفرستم و بعد شما دوستان عزیز:heart:شرکت کنید و بعد دوستان دیگر این لهجه هامون را باهم مقایسه کنند؟؟:thinking:
لطفا نظرتان رو همین جا بهم بگید:grinning:لطفا ناامیدم نکنید:persevere::roll_eyes:فعلا خداحافظ:wave:
منتظر نظراتتان هستم🤗

11 پسندیده

سلام بچه ها☺
این متن داستان را براتون میزارم📘
داستانallien attack

بچه ها حالا توی چالشم شرکت کنید…
الان دیگه مقایسه هستش و خیلی خوبه😉
منتظرتونم

16 پسندیده

این خیلی ایده خوبیه و من واقعا از شرکت در این چالش لذت بردم
البته به جای اسم خبرنگار ؛ اسم خودم رو گفتم :slightly_smiling_face:
It was a wonderful idea. I likee the broadcasting and it was fun.
please continue doing this stuff. It’s a nice challenge

13 پسندیده

خیلی عالیه دوست عزیز :smiley:
ممنونم که با شرکت در این چالش بهم امید میدی :kissing_heart:

10 پسندیده

Hello guys :raised_hand_with_fingers_splayed:
I send my audio file to listen and if you like ,you 'll contact your opinion about my accent :wink:
Sorry for my mistake I don’t know why I pronunciation alien bad :face_with_hand_over_mouth:

9 پسندیده

Hello guys, I sang the lyrics of a song in this voice as a normal text without rhythm.I hope this is interesting for you :grin::smiling_face_with_three_hearts:

7 پسندیده

Salam. sorry to interrupt. loved your challenge. besides I am new to this website and maybe don’t know the rules.

6 پسندیده