کنکور زبان💙📝

سلام امیدوارم حالتون خوب باشه :blue_heart::seedling:

میخواستم نظرات یا تجربه های خودتون رو درمورد بخش زبان انگلیسی تخصصی کنکور زبان بدونم.
من توی تالار سرچ کردم مطالبی هم دیدم ولی گفتم شاید کسایی هستن ک اون تاپیک هارو ندیدن و نظرشونو نگفتن یا کسی تجربه ی جدیدی داره یا نکته ای داره.

من کنکوری ۱۴۰۰ ام. توی بخش تخصصیش مشکل دارم. توی اینترنت منابعی معرفی شده ولی اینکه کدوم اولویته و با کدوم شروع کنم ذکر نشده بود و خیلی چیزای دیگه. راجب این مورد راهنمایی ام کنید.

و دیگری اینکه کدوم قسمت زبانشناس به بخش تخصصیش کمک بیشتری میکنه؟
فعلا برای بالا بردن سطح لغاتم فقط از مگا داستان ها استفاده میکنم و هر هفته یک داستان رو میخونم.
اونایی ک اشنایی دارن و با تجربه ای دارن ممنون میشم نظراتشونو بگن :sunflower::herb:

9 پسندیده

فکر کنم «مبتکران» منبع خوبی باشه.

4 پسندیده

سلام به شما
این پاسخ من به تاپیک یکی از دوستان دررابطه با کنکور بود امید وارم بتونه کمک کنه.
.من هم فکر میکنم زبانشناس به صورت تخصصی برای کنکور گزینه خوبی نباشه.کنکور کلا در یک وادی دیگه است متاسفانه.

البته در زمان های ازادمیتونید داستان های مختلفی از زبان رو گوش بدین تا دامنه لغاتتون افزایش پیدا کنه.
از اونجایی که من تازه از تنور کنکور در اومدم (: پیش بینیم اینکه سبک کنکور زبان سوالات امسال(۹۹و1400) مثل سال ۹۸ باشه ونسبتا اسونه. تاجایی که میتونید دامنه لغاتتون مخصوصا لغات کتاب درسیتون رو خوب بخونین.
برای شروع هم کتاب مبتکران اقای اناری خوبه اگه تمومش کردین که باید برای نتیجه خوب تموم بکنین(: کتاب کار خیلی سبز دکتر کیاسالار رو شروع کنین.
موفق باشید.

5 پسندیده