تالار زبانشناس

درخواست آموزش گرامر

سلام. لطفا لطفا لطفا لطفا آموزش گرامر هم بزارید.
خیلی لازمه. مثلا نکات کلیدی رو یاد بده.
اینجوری ما زبان رو بهتر یاد میگیریم.
خواهش میکنم این کارو انجام بدید.
ممنون:pray::pray::pray::pray:

4 Likes

سلام دوست عزیز
آموزش گرامر داریم ولی باید توضیح بدم بهتون که سیستم ما آموزش گرامر مثل مدارس نیست، یکم واقع بینانه فکر کنید این همه کلاس زبان و تو مدارس گرامر به خورد زبان آموز میدن اما چرا هنوز دنبال یادگیری گرامر هستن؟؟؟ تا به حال با خودتون فکر کردین؟؟ پس لطفا به روش زبانشناس اعتماد کنید و گرامر رو ناخودآگاه یاد بگیرین، دوست من درسته که وقتی انگلیسی صحبت می‌کنیم، گرامر جملاتی که به کار می‌بریم بایستی صحیح باشه. اما شما بایستی گرامر رو به صورت طبیعی (ناخودآگاه) یاد بگیرین که وقتی انگلیسی صحبت می‌کنین، بتونین به صورت ناخودآگاه و بدون فکر کردن، گرامر صحیح رو به کار ببرین. به عبارت دیگه زبان انگلیسی مثل روندن ماشین میمونه و با خوندن کتاب‌های تئوری نمیتونیم بهش مسلط بشیم.

خوب حالا این سوال پیش میاد که راه حل یادگیری طبیعی و ناخودآگاه گرامر چی هست؟

اولا وقتی در معرض زبان انگلیسی باشیم، مطالب مختلف رو بخونیم، و تکنیک سایه رو روی مطالب صوتی پیاده‌سازی کنیم، خودبه‌خود الگوهای مختلف زبانی و گرامری، در ذهن ما حک میشه. و ذهن ما چاره‌ای نداره جز اینکه اون الگوها رو رفته‌رفته یاد بگیره.

علاوه بر گوش دادن، شما باید از تکنیک جواب دادن به سوالات کوتاه انگلیسی استفاده کنین.

این تکنیک به این صورت هست که داستان کوتاهی برای شما بیان میشه. پس از اینکه داستان رو چند بار خوندین و فهمیدین، تعداد زیادی سوال ساده، از شما در رابطه با داستان پرسیده میشه که بایستی به سرعت جواب بدین. این سوالات به صورت های مختلف پرسیده میشه. مثلا یک سوال ممکنه هم به صورت گذشته، و هم به صورت آینده پرسیده بشه. از اونجایی که شما داستان رو بخوبی یاد گرفتین، جواب دادن به این سوالات بسیار راحت هست و این کار باعث میشه گرامر به صورت طبیعی و ناخودآگاه در ذهن شما ثبت بشه.

تعدادی از پکیج‌های تخصصی اپلیکیشن زبانشناس، شامل درس‌نامه‌هایی هستن که مختص یادگیری ناخودآگاه گرامر از طریق تکنیک فوق تهیه شدن.

به‌عنوان‌مثال:

پکیج انگلیسی قدرت و انگلیسی مهارت

درس‌نامه‌ی داستان کوتاه: شامل سؤال و جواب‌های بسیار زیادی از یک داستان که با جواب دادن به اون سؤالات، گرامر رو رفته‌رفته یاد میگیرین

درس‌نامه‌ی دیدگاه (point of view): از طریق بازگویی یک داستان در زمان‌های مختلف، تفاوت گرامر زمان‌های مختلف رو یاد میگیرین.

پکیج داستان‌های واقعی و مگا داستان‌ها

درس‌نامه‌های گرامر: توی این درس‌نامه‌ها، داستان اصلی هر درس به زمان دلخواهی تغییر داده میشه (مثلاً آینده) و در اون زمان، داستان بازگویی میشه و سؤالاتی پرسیده میشه که بایستی جواب بدین.

کدوم دوره ها اما مرتبط با گرامره؟ انگلیسی با استاد لوسی بخشیش گرامره، انگلیسی با ونسا هم همینطور، گرامرشو، گرامر در 6 دقیقه، یک دقیقه انگلیسی ، کارگاه تخصصی گرامر همه مربوط به گرامر هست اما کی استفاده بشه وقتی که گرامر رو ناخودآگاه یاد گرفتین، حالا وقتشه بری دنبال دلیل و علتش رو بدونی

14 Likes

سلام به دوستان
گفته های خانم @afarkhani کاملا درست و صحیح است
100% موافق و 100% این رویه رو پیشنهاد میدم

8 Likes