The text of the English questions of the master's entrance exam

سلام چندی پیش کنکور کارشناسی ارشد رشته زبان و ادبیات عربی دادم و متوجه شدم که متن ها خیلی دشواره وقتی تکست ها رو میخوندم فقط میفهمیدم که موضوعشون در مورد چیه و اصلا نمیتونستم جواب بدم یا معنای چهار گزینه رو نمیدونستم و یا اینکه شک داشتم میشه راهنمایی کنید چه تکستایی رو داخل برنامه زبانشناس بخونم که بیشتر به پیشرفتم کمک کنه تا بتونم تستای بیشتری جواب بدم ؟

این تاپیک مربوط به درس« داستان انگلیسی حمله موجودات فضایی » در نرم‌افزار «زبانشناس» است. دوره: « داستان های واقعی » فصل: « حمله ی آدم فضایی ها »

2 پسندیده

باید دایره لغاتتون رو افزایش بدین…برای این منظور هم دوره‌های داستانهای بچگانه، داستانهای مصور صوتی، داستان‌های واقعی و دورده‌های انگلیسی بدون تلاش مناسب هستن

3 پسندیده

خیلی ممنون از راهنماییتون

1 پسندیده

خواهش میکنم :relieved::relieved: :rose: :rose: :rose:

ولی متاسفانه بیشتر کلمات در کنکور ارشد تخصصی هستند و معنای خاصی داخل ریدینگ میدند مشکل بنده هم بیشتر همینه

پس باید متون تخصصی مرتبط با همون رشته رو بیشتر مطالعه کنین

بله ولی کتاب تاریخ ادبیات نیکلسون تخصصی رشته ماست که بنده پیداش نکردم به خاطر همین از کارشناس ها تقاضا دارم که بیشتر راهنماییم کنن که بیشتر چه کتابی رو مطالعه کنم

به نظر من بیشتر از اینکه کتاب و لغت بخونین، که حتما دوستان بهتون معرفی کردن و خواهند کرد منابعش رو، باید مهارت حدس زدن و درک مطلب از روی اطلاعات موجود رو در خودتون پرورش بدین. اگر تست چهار گزینه ای لغت باشه، بله دایره لغت خیلی توش مهمه.
ولی وقتی میرسه به ریدینگ و درک مطلب، تا حد زیادی به این بستگی داره که چقدر میتونین بدون دونستن تعدادی کلمات معنا رو بگیرین بازم، چون همیشه یه سری لغت هست که آدم نمیدونه، بخصوص توی کنکورهای زبان. حتما لغاتی میذارن که کمتر کسی بدونه.
برای این کار هم تمرین زیاد، خوندن زیاد، و سعی کردن برای حدس زدن و متکی به دیکشنری و کمک دیگران نبودن کمک میکنه، کتابای ریدینگ رو با این روش بخونین و بعد با کمک کلید ببینین چقدر موفق بودین.
راه میفتین کم کم

4 پسندیده