میزان تقویت شنیداری و کلا انگلیسی در روش انگلیسی بدون تلاش

سلام
دوستان تجربه دارند معمولا بعد خوندن چند درس و چند هفته یه کم راه میفته ؟ شما واقعا تاثیرش رو چقدر بر اساس تجربه اون فکر میکنید هست؟

این تاپیک مربوط به درس« داستان انگلیسی دخترک زیرک » در نرم‌افزار «زبانشناس» است. دوره: « دروس پایه ی انگلیسی بدون تلاش » فصل: « دخترک زیرک - درسنامه اصلی »

4 پسندیده

سلام دوست عزیز
به نظر من هیچ لذتی بهتر از این نیست که خودتون شروع کنید، من معتقدم تا زمانی که به اثرگذار بودن یک مجموعه، یک روش یا یک دوره اعتقاد نداشته باشید این اعتماد 100 درصد روی روند یادگیری اثر میزاره و در پساذهنتون یک چیزی مدام حین خوندن میگه نه این روش غلطه، نه! تو نمیتونی زبان یاد بگیری، نه! یادگیری با این روش یک توهم بیش نیست
پیشنهاد میکنم به جای دودل بودن به این روش ایمان پیدا کنید و تو دل ترس ها برین و خودتون شروع کنید، وقتی با ایمان جلو برید خیلی زودتر از چیزی که فکر کنید نتیجه میگیرید.

نحوه خوندن این دوره هم در لینک زیر گفته شده:

همه منابع اپ فایل صوتی داره پس صددرصد با تکرار در گوش دادن شنیداری بهتر و بهتر میشه

8 پسندیده

حنانه خانم :dizzy::dizzy::dizzy::ribbon::ribbon::ribbon: که کامل توضیح دادند.
ولی من تجربه خودم رو بعد از دو ماه استفاده از زبانشناس، تو این تاپیک نوشتم.

:sunflower::sunflower::sunflower:

6 پسندیده

ممنون عزیزم
مطالبی که قبلا خواندید رو بدون نگاه کردن متوجه میشید یا داستان های جدید هم همین طوره؟
به جز این مطالب چی ؟ ویس های جدید دیگه چطور؟

2 پسندیده

هر مطلبی رو.
هم ویس درس هایی که کاملاً برام جدید هستند و هم ویس درس هایی که قبلاً همراه با متن، بهشون گوش دادم.
.
.
یه سری درس های زبانشناس هم که اصلاً متن نداره و فقط صوت یا فیلم و صوت تنها هستند.
از این درس ها هم زیاد استفاده می کنم. مثل انگلیسی با ونسا.
گاهی هم درس ها رو که می خوام برای بار اول گوش بدم، فقط به صوت گوش می دم، بدون اینکه به متن اونها نگاه کنم تا ببینم چقدر از مطلب رو می تونم متوجه بشم.
.
.
تو یوتیوب هم فیلم های آموزشی تخصصی، زیاد می بینم. ولی باز بدون زیر نویس.
.
.
یه نرم افزار Podcast Addict هم هست که می تونم کانال های پادکست های معروف رو دنبال کنم. مثل پادکست های خود اِی جِی با عنون Effortless English podcast یا All ears English
خوب بعضی از این پادکست ها طولانی هستند و گاهی یک ساعت، مدت زمانشون هست. ولی همه بدون متن.
.
.
حتی تو قدرت شنیداری من تو آهنگ های انگلیسی، تاثیر خیلی زیادی داشته.
.
.
البته من به طور میانگین، پنج تا هشت ساعت برای انگلیسی به طور کلی وقت می زارم. با وجود تمام گرفتاری های دیگه ام …
.
.
باز اگه سوالی بود، در خدمت هستم.

7 پسندیده

سلام خیلی خیلی ممنون از توضیحات تون
ببخشید‌من وقتی گوش میدم متوجه برخی از کلماتش میشم اما کلیت جمله اش نه
میگن باید به کلیت جمله باید دقت کرد نه به تک تک کلمات.
اما نمی‌دونم چطوری این کار رو انجام بدم؟ ممنون میشم اگه تجربه ای دارید بفرمایید

2 پسندیده

شما بیشتر باید فشرده شنوی داشته باشی.
یعنی یه فایل صوتی تقریباً کوتاه رو برداری و مکرر بهش گوش بدی و حتماً همراه با گوش دادن، به متن اون هم نگاه کنی.
این تکنیک فشرده شنوی رو سعی کن روی لهجه ها و راوی های مختلف پیاده کنی تا گوشت به تفاوت لهجه ها عادت کنه.
.
.
و اینکه موقع گوش دادن، کاملاً حواست همزمان به ویس راوی و متن اون باشه.
.
.
حالا اینها مواردی بوده که به خود من کمک کرده.
.
.
مطمئن باش در صورت تداوم تلاش، حتماً نتیجه می گیری.
.
.
باز اگه مربی های زبانشناس :blue_heart::blue_heart: این تاپیک شما رو ببینند، قطعاً بهتر می تونند راهنمایی کنند.

4 پسندیده

وای چقدر امیدوار شدم:heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:
امیدوارم منم بعد از دوماه چنین حس خوبی رو تجربه کنم :heart_eyes:

خیلی قشنگ گفتی :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes: مرسیی :rose:

1 پسندیده

سلام پیشنهاد میکنم بخش اول و دوم این مجموعه رو ک تموم کردین بعدش قدرت رو شروع کنین

سلام

@emad24

دوست خوبم برای همه نمیشه یک نسخه آموزشی پیچید، در واقع اون فرد باید تعیین سطح بشه و بعد اینکه سطحش دقیق مشخص شد دوره مناسب معرفی بشه مثلا ممکنه شما سطحتون بالاتر بوده باشه و یکی دو درس از این مجموعه (پایه بدون تلاش) خونده باشید بعد که دیدین راحته خب سراغ قدرت رفتین که مناسب سطحتون هست ولی این دوستمون ممکنه اینجوری نباشه

3 پسندیده

سلام درسته منم فقط پیشنهاد دادم ،اما کلی بخوام بگم اون مجموعه از چهار بخش تشکیل شده و بخش اول و دومش کاربردی بود و بخش سومش یه جورایی میشه گفت بی روح بود من نتونستم باهاش ارتباط بگیرم با این حال نصفشو اون موقع مطالعه کردم

2 پسندیده