معنی جمله get the blood going یعنی چی ؟ممنون

این تاپیک مربوط به درس« قدرت خواندن » در نرم‌افزار «زبانشناس» است. دوره: « انگلیسی قدرت » فصل: « قدرت خواندن »

2 پسندیده

سلام.
یعنی کاری کنید خون تون به جریان بیفته. یعنی همون انرژیتون رو ببرین بالا. وقتی جریان خون بالا بره فعالیت بیشتر و راحت تر میشه

4 پسندیده

سلام ممنون از لطف تون می شه گرامری توضیح بدید ،going اینجا چه معنی داره؟ بازم ممنون

2 پسندیده

گرامری میخواین یا معنی؟ فرق میکنه اینا با هم.
get something going به طور کلی دوتا معنی داره: چیزی رو به راه انداختن، یا حرکت کردن و عازم جایی شدن.
اینجا همون به راه انداختن و شروع کردن معنی میده.به راه انداختن جریان خون.
توصیه ی بعدی که دارم اینه که خیلی دنبال فرمول های گرامری و معنای تک تک کلمات نباشین، بخصوص وقتی در سطوح اولیه هستین و گرامر پیچیده نمیدونین.معنای کلی رو برداشت کنین بهتره.

3 پسندیده

دستتون درد نکنه دقیقا دنبال همین می گشتم .می تونم به صورت کلی معنی کنم اما دوست دارم ساختار هارو هم یاد بگیرم .در ضمن آیا مرجعی برای یاد گیری این نوع ساختار ها هست؟ممنون

2 پسندیده

با توجه به سوال اولتون برداشتم این بود که در معنی کردن کلیش هم مشکل داشتین. برا همین توصیه کردم وقتی از این مرحله گذشتین برید دنبال ساختار.
کاری که ما میکنیم اینه که دنبال ساختار و فرمول میگردیم تا میانبر بزنیم و بگیم خب حله اینم یاد گرفتم یه فرمول داره میذارم توش دیگه همیشه درست استفاده میکنم. برم درس بعدی. روش کنکوری خوندن متاسفانه.
خیلی برامون بهتر جا میفته اگر انقدر متن بخونیم و انقدر بشنویم تا یواش یواش ساختارها برامون جا بیفتن.
با اینحال کتاب خیلی زیاده. کتابهای collocation و phrasal verb ها و گرامر و… و با یه سرچ ساده تو همین تالار یا اینترنت میتونین خیلی پیدا کنین ازشون.ولی خب سطح بندی دارن.از ابتدایی تا متوسط و پیشرفته. و مطمئن باشین همیشه یه ساختاری باقی میمونه که هنوز ندونین. در آخر شما میمونین با یه عالمه کتاب و مطلب که حفظ کردین یا انبار کردین، و زبانی که موقع استفاده هنوز گیر میکنه، و هنوزم دنبال کتابی میگردین که همه چی رو یه جا جمع کرده باشه که نیست.
اینا تجریبات هشت نه ساله ی من به عنوان معلم، و بسیار بیشتر از اون به عنوان زبان آموزه. اما همونطور که گفتم یه سر به کتابفروشی های زبان بزنین یا سرچ کنین تو اینترنت، بی شمار هستن این عناوین. من خودم انتشارات کمبریج رو توصیه میکنم.

2 پسندیده

کاملا درسته بازم ممنون از وقتی که گذاشتید

2 پسندیده

خواهش میکنم. موفق باشین :four_leaf_clover: :rose: