تفاوت بین conway باway

این تاپیک مربوط به فصل« فصل 01 » در نرم‌افزار «زیبوک» است. مجموعه: « کتاب های خیلی ساده » کتاب: « جزیره افسونگر »

سلام دوست عزیز.
Conway در متن این درس اسم خاص هست. فامیل یک شخص.
اگر وسط متن کلمه ای که با حروف بزرگ شروع شده دیدین احتمال زیادی داره که اسم خاص باشه

2 پسندیده

میدونم اسم شخصه،ولی تو دیکشنری دیدم که معنیش راهه،میخواستم بدونم آیا به عنوان راه هم ازش استفاده میشه،وفرقش باwayچیه?مثل ستاره تو فارسی خودمون که هم اسم دخترونه ست،و هم ستاره اسمون

1 پسندیده

اگر اینجوری بخواین به همه چیز و حتی فامیلها توجه کنین و تازه با فارسی مقایسه کنین که ما فلان اسم رو داریم آیا اونام اسماشون معنی میده و… انقدر وارد فرعیات میشین به جای چیزهای اصلی که پروسه یادگیری زبانتون کلی به تاخیر میفته.

در مورد conway,
تو کدوم دیکشنری دیدین میشه راه؟؟؟ شاید قسمت way رو فقط انتخاب کردین توی دیکشنری.
و خیر. به عنوان راه استفاده نمیشه. همون way رو استفاده میکنن. وتا جایی که من میدونم از اسم یک شهر میاد.

اونا هم مثل ما بعضی فامیلها و اسماشون معنی خاص داره، بعضیاشم در طول تاریخ بوده و انقدر تغییر کرده یا از اسمهای خاص دیگه نشات گرفته که ردیابیش سخته.

2 پسندیده

خب پس چرا اینارو به عنوان لغت ابی گذاشتین که ما بهش گیر بدیم،اگه ابی نبود که من کاری باهاش نداشتم،درمورد دیکشنری هم تو همون دیکشنری زبانشناس، بعد هم برای اطمینان تو گوگل مترجم سرچ کردم

2 پسندیده

اگر بخوایم دعوا کنیم بحثش جداست، اگر بخوایم یاد بگیریم هم بحثش جداست😊
چیزی که من از اول گفتم اینه که این یه فامیله و کلا سرچ کردن یه فامیل توی دیکشنری و سعی کردن برای مقایسه کردن معنیش کار اصولی ای نیست و کمکی هم نمیکنه. با اینحال من توی اپ چک میکنم اگر اشکالی باشه احتمالا از گوگل ترنسلیت هست که همه میدونن اشتباهات داره بعصی وقتا، و ما سعی میکنیم اشکالات توی اپ رو هم رفعشون کنیم.
همیشه توی چندتا دیکشنری سرچ کنین تا مطمئن شید. فامیل ها رو حتما با همون حرف بزرگ چک کنید.
منم خبرش رو بعد از چک کردن اینجا بهتون میدم.
موفق باشین

2 پسندیده

نه این چه حرفیه، دعوا برای چی،این حرف من فقط یه انتقاد بود ،که تو همه داستانها اسمو فامیلها به عنوان لغت ابی هستن،به نظرم اگه قرار نیست بهشون توجه کنیم بهتره که ابی نباشن،ممنون از زحماتتون🙏