کمک برای شروع مسیر

سلام
من به شکل جدی نیازمند تقویت دو مهارت لیسنینگ و ریدینگ و درک مطلبم
میخواستم بدونم چجوری میتونیم طی یه برنامه ۱ ساله مسلط بشم
به واسطه رشته تحصیلیم این دو تا مهارت توی اولویت برام قرار دارن
اما حقیقتا نمیدونم باید از کجا شروع کنم و بین راه های مختلف و شیوه های گوناگون مرددم
@YoKambiz نظر شما چیه

5 پسندیده

@YoKambiz ما رو دریاب

3 پسندیده

سلام علی جان. حالتون چطوره؟

سطحتون چقدره؟ آیا سابقه ی خاصی در زبان داشتید؟ چقدر در روز زمان دارید؟ و چرا دقیقا یک سال؟

7 پسندیده

سلام من چرا زود از درس دل زده میشم میشه جواب مرا بتی من باید چی کار ها را انجام بتم تا همیشه مشغول درس های خود شوم کار های جدید را خوشم میاد اما دو روز از سر که تیر شود دلم را میزند جواب از شما تشگر

1 پسندیده

سلام
مخلصم
من چند سال زبان خوندم اما خیلی وقته که ازش گذشته اون موقع یادمه تقریبا خودم رو تا سطح advance رسوندم اما یه فاصله خیلی طولانی بینش افتاد

الان در حال حاضر به نظر سطحم متوسط رو به بالاست

من اکثر کار هامو بر اساس رشته تحصیلیم هدف گذاری میکنم زبان توی کارم هم فوریت داره و هم واجبه چون باهاش زیاد سر و کار خواهم داشت و اینکه یکسال هدف گذاریم به خاطر اینه که بعدش باید یه زبان دیگه یاد بگیرم
البته همونطور که عرض کردم زبان رو رها نمیکنم چون دائما باید از طریق کتب و اخبار و سخنرانی ها باهاش سر و کله بزنم

تمام تلاشم رو میکنم که روزانه ۱/۵ تا ۲ ساعت براش وقت بزارم بعضی روز ها هم بیشتر
ولی مساله اصلیم تقویت اون دو تا مهارته یعنی ریدینگ و لیسنینگ

ممنون از توجهتون

3 پسندیده

سلام دوست عزیز. برای تقویت listenting فیلم های مناسب رو بدون زیرنویس و با دقت نگاه کنید و سعی کنید چیزی که میشنوید رو یاد داشت کنید و بعد با زیرنویس انگلیسی اون تیکه از فیلمو دوباره نگاه کنید و چک کنید که آیا درست شنیدین چی گفتن یا نه. با تداوم در این کار لیسنینگتون رفته رفته تقویت میشه. دقت داشته باشید که شما در حال تماشای فیلم یا سریال نیستید. شما بوسیله فیلم و سریال دارید زبان یاد میگرید. پس زیاد درگیر موضوع فیلم نباشید :joy: میتونید از پادکست های موجود هم استفاده کنید. بخش “زوم” از اپلیکیشن زبانشناس میتونه براتون مفید واقع بشه

برای تقویت مهارت reading هم من کتابهای موجود در اپ زبانشناس رو پیشنهاد میکنم. حتما حتما به قسمت “زیبوک” یه سر بزنید

8 پسندیده

به نظرم این دو مورد رو هم ببینید کمک بسیاری به شما خواهد کرد

9 پسندیده

عذر خواهی میکنم
الان با توجه به اون سوالایی که پرسیدن چه راهی رو پیشنهاد میکنین
و اینکه توصیه هاتون چیه
و اصن ایا من زمان بندیم درسته
در مورد ریدینگ فقط مطالعه کتب کافیه
و لیسنینگ فقط همین موارد
اگر میشه یه ذره وارد جزییات بشین
من فقط دقیقا میخوام بدونم چه کارهایی این دو تا رو تقویت میکنه و شروعشون کنم به صورت مستمر

1 پسندیده

پس برای جمع بندی میشه گفت گسترده خوانی کتب برای ریدینگ و همین گوش دادن و پیاده کردن مربوط به لیسنینگ درسته؟؟
@YoKambiz

1 پسندیده

ویدئو رو کامل دیدید؟ چون من اونجا همه چیزهایی که لازم بودو گفتما.

کلیتش این میشه که شما باید برای تقویت مهارت های ریدینگ و لیسنینگ به مطالبی گوش بدید و بخونید که 80 تا 90 درصدش رو بفهمید و این کار رو هر روز انجام بدید.

اون ده بیست درصدی که براتون چالشیه باعث یادگیری این دو مهارت میشه. وجود متن، تصاویر و… هم میتونه به پروسه تقویت مهارت شما کمک کنه.

خیلی خلاصه میشه گوش بدید و بخونید. چیزی که دوست داریدش و چیزی که متوجه میشید.

3 پسندیده

خیلی متشکرم استاد:pray::rose::pray:

1 پسندیده