توی یک ساعت چند کلمه مرور میکنین

سلام دوستان یکی از سوالاتی که برای من پیش اومده اینه که شما توی یک ساعت حدودا چند کلمه توی لایتنر رو مرور میکنین
لازم نیست دقیق بگین با تخمین و یک ضرب و تقسیم میتونین بفهمین و حدودیشم کفایت میکنه

چون بیشتر مواقع گزارش میدین یک ساعت یا Nساعت لایتنر این سوال رو میپرسم

6 پسندیده

من خودم چون با 3یا4تا دیکشنری هر کلمه رو مورد مطالعه قرار میدم شایدهم سرچ کنم و یک معنی یا عکس یا… از گوگل ببینم،

توی یک ساعت 40الی50کلمه رو مرور میکنم چون کلمات جدیدی که از دیکشنری های تک زبانه میبینم هم میرم دنبال معانیش بیشتر مواقع

اکثر مواقع هم توضیحات دیکشنری کمبریج و مثال های لانگمن رو هم میخونم

8 پسندیده

به نظر من اصلاً سرعت مهم نیست. مهم نیست که تو یک ساعت، چند تا لغت رو مرور می کنیم و رو دکمه “می دانم” می زنیم.
مهم، کیفیت هست.
.
.
من هم زیاد تو یه روز، لغت مرور نمی کنم. شاید به زور، صد و پنجاه تا، دویست تا بشه.
ولی سرعت اصلاً برام مهم نیست. فقط و فقط، کیفیت و یادگیری جزئیات هر کلمه، برام مهم هست.
.
.
آمار من هم یه چیزی مشابه شما هست، شاید هم کمتر.
چون من خیلی اطلاعات و مثال های مربوط به هر کلمه رو می خونم.

8 پسندیده

من آبرو داری کردم تازه :sweat_smile::joy:
دیشب 75تا لغت رو توی دو ساعت و نیم مرور کردم😅
من فکر میکردم فقط خودم کند هستم توی این مورد

5 پسندیده

اون ور، خودت، تو چالش کتاب کاغذی دیدی دیگه! :joy:
رو یه صفحه لغت، کلی بابت بریتیش اَمریکن هاش وقت گذاشته بودم.
.
.

حالا چون این لغت ها فعال اش به دردم می خوره تا غیر فعالش، گاهی لغتی رو دوبار، وارد لایتنر می کنم.
ببینم اگه بعد یه مدت که لغت رو از لایتنر خارج کردم، ولی خوب یادش نگرفتم و نمی تونم به طور فعال، ازش استفاده کنم، دوباره وارد لایتنرش می کنم.

5 پسندیده

منم همینطور
دارم لغاتیکه با دیکشنری تک زبانه مرور کرده بودمو کم کم وارد لایتنر میکنم که با دیکشنری تک زبانه مرور کنم
لغت رو بلدم، برای مثالهای دیکشنری های تک زبانه وارد میکنم

4 پسندیده

فعال شدنش مهم هست.
اینکه در آن واحد، بتونیم تو چت یا مکالمه، به راحتی و سریع، ازشون استفاده کنیم.
اونجا که دیگه وقت نیست تو دیکشنری، دنبال لغت های مورد نظرمون بگردیم.
.
.
من همش دنبال این کار با دایره لغت هام هستم.
.
.
این کار با لغت های سطح بالا، سخت هست.
من سر بعضی لغت ها، یعنی درگیری پیدا می کنم.

5 پسندیده

سلام آقا مهراب عزیز خسته نباشی
من حدودا 150 تا 200 لغت هر روز تو لایتنر دارم و بصورت پشت سر هم مطالعه نمیکنم. لایتنر برام مثل یک زنگ تفریحه. مثلا ده بیست تا رو میخونم و بعدش شاید تا چند ساعت نرم سراغش ولی تا شب تمومش میکنم
ولی تا حالا دقیق حساب نکردم چقدر طول میکشه ولی فکر کنم حداقل از 1 ساعت بیشتر باشه

5 پسندیده

سلام ممنون چاکریم :smiley:

ببخشید روزی200تا لایتنر میزاره جلوتون یا وسعت لایتنرتون(جمع 5تاخونه) کلا200 تا هست

4 پسندیده

5 پسندیده

اینم مال من
امروز لغات مهم یا جدید درس جدید قدرت رو وارد لایتنر کردم
کلمه هایی رو که ارزش مطالعه داشته باشن رو وارد میکنم حتی اگه سفید باشند

4 پسندیده

در مورد دروس قدرت هم من هر درسی را که شروع میکنم لغات آبیشو وارد لایتنر میکنم ولی تا اون درس تموم نشه لغاتشو از خانه اول خارج نمیکنم یعنی هر روز همراه با درس مرورشان میکنم

4 پسندیده

ممنون که گفتین :sweat_smile:
منم از این به بعد همین کارو میکنم

4 پسندیده

خواهش میکنم

در مورد لایتنر هم من توی این چند ماه به یک تعادلی رسیدم یعنی حدودا 1000 تا لغت دارم در مجموع
ولی در مورد خانه اول و دوم مواظبم که لغاتش از یک حدی بیشتر نشه چون از کنترل خارج میشه :grinning:

4 پسندیده

بله دقیقا :grin:
منم همین کار رو میکنم

4 پسندیده

ساعت لایتنر روزانه بستگی به تعداد لغاتی که برای مرور داریم میشه و اینکه اون لغات تو کدوم خونه هستن

برای من لغات خونه های اول وقت بیشتری میگیره ، چون هنوز برام جدیدن ولی لغات خونه های آخر تقریبا وقت زیادی نمیگیرن ، چون اونارو بلدم و فقط در حد مرور هست
پس بیشتر به این بستگی داره که لایتنر چند تا لغت جلوت بزاره و اون لغات از کدوم خونه ها باشن

ایده خیلی خوبیه ، منم میخوام انجامش بدم مرسی

4 پسندیده