تالار زبانشناس

نتایج زبانشناس بعد از گذشت یکسال

سلام و عرض ادب

تمامی فایل های صوتی که در اختیار شما قرار گرفته است نتیجه یکسال تجربه در استفاده از زبانشناس می باشد و مباحث زیر به ترتیب مورد بررسی قرار گرفته است :

1- مقدمه
۲- کلاس انگلیسی
۳- هدف
۴- تمرین روزانه
۵- گرامر کاربردی
۶- پیشنهاد چند زبانه ها که تدریس دارند
۷- داستان های کودکانه
۸- نحوه استفاده از دیکشنری

35 Likes

عالی عالی :clap::clap::clap::muscle::muscle::muscle::muscle::+1::+1::+1::+1::+1:

5 Likes

عالی بود:ok_hand::ok_hand::ok_hand:حتما کاربران زبانشناس میتونن از نظرات شما استفاده کنن…ممنون که وقت گذاشتین و این نظرات رو آماده کردین و ممنون که به زبانشناس اعتماد کردین:relieved::relieved::rose::rose::rose:

12 Likes

چه کار خوبی کردین…
متشکرم …
خیلی ها میتونن استفاده کنن.

7 Likes

سپاس از تمامی عزیزانی که چه در این زمان - چه در زمان آتی نسبت به این تاپیک محبت خودشون رو نشون میدن .
اما نکات بسیار است .
سوال )‌ دقت داشته اید در زمان آزمون تعیین سطح آزمون به درستی انجام نمی شود ؟‌
سوال )‌ آیا دقت داشته اید که در هر دوره ی آموزشی که شرکت می کنید استاد مورد نظر شما نسبت به یادگیری شما از صفر اعتقاد دارد ؟‌
سوال )‌ دقت داشته اید استاد یا مدرس نسبت به اینکه شما باید و حتما از صفر با متد آموزشی ایشان ادامه داده و پیشرفت کنید ؟‌

جواب :‌

از پایه و صفر شروع کردن خسته کننده خواهد بود چرا که شما نباید و ابدا خودتان را به یک استاد یا روش درسی عادت دهید . استاد خود باشید با تمرین مستمر .

برگشتن به عقب کار عقلانی نیست به خداوندی خدا .

نکته ی بسیار مهمی که خیلی از استادید زبان به آن ایمان دارند - جدا کردن پازل های زبان در تاپیک های جداگانه مثل :‌ یادگیری دایره لغات مربوط به خطرات شغلی - احوال و پرسش های حرفه ای - وصف طبیعت - مکالمه ی کاری - مصاحبه و …

بعد از اینکه این موارد رو یادگرفتید بعد مدت ها وقتی این پازل رو کنار همدیگه میزارید تازه متوجه خواهید شد دایره لغات شما افزایش پیدا کرده است و پازل شما بزرگتر و بزرگتر شده است .

نکته ای که باید بدان توجه داشت آن است که :‌
تمامی این اساتید بر اساس مکالمات موضوع بندی شده در آزمون هایی مثل IELTS دایره لغات شما را تقویت می دهند .
اما این به تنهایی شدنی است ؟‌ خیر . تا زمانی که یک کار را برای خود به عادت تبدیل نکرده باشید غیر ممکن خواهد بود .
شما می توانید لیست topic های مکالمه ای IELTS را پیدا کرده و بر اساس آن شروع به مطالعه کنید . اگر قصد مهاجرت دارید در زمان کوتاه .
دقت داشته باشید امثال این آزمون ها تنها برای بدست آوردن حداقل نیاز جهت ورود به کشور مقصد می باشد ولاغیر … و توانایی مکالمه ی شما را در بحث های خودمانی و حرفه ای کاری اثبات نمی کند هرچند که مردم کشور مقصد با شما همکاری لازم را دارند اگر مفید باشید .

بنابراین با یک مدرس با یک دوره با یک کتاب به مقصد نخواهید رسید غیر از استمرار در هدفی که دنبال می کنید که مثالی از هدف واقعی را در شماره فایل صوتی مربوطه نوشتم .

تسلط بر مکالمه ی انگلیسی در هر موضوعی به جهت مشکارت و نه مهارت پیدا کردن در موضوعات تخصصی مانند سیاست بین الملل یا مباحث قضایی نیازمند ۱۰ سال زمان است و این مورد تنها در قرار گرفتن در کشور مقصد به وجود می آید .

آیا یک محیط آزمایشگاهی نتیجه ی یک محیط عملی را اثبات می کند خیر . چرا که شما در حال آمادگی برای بدست آوردن حداقل نیازها به جهت ارتقاء‌ ی کاری - شغلی - مناسبتی و … خود هستید تا بعد از قرار گرفتن در محیط عملی خود را به اثبات برسانید و یادگیری را در محیط واقعی ادامه دهید .

به یاد داشته باشید - انتظار بی جا از خود نداشته باشید اینکه آمادگی برای آزمون آیلتس یک موضوع است و تسلط بر مکالمه در هر موضوعی به جهت مشارکت بحث دیگری دارد . اینکه گفته شد ۱۰ سال زمان لازم است به جهت افزایش دایره لغات شما می باشد در صورتی که اگر استمرار داشته باشید بعد ۲ سال به حداقل نیاز های یک زبان آزمون به صورت خودکار و خود آموز حرفه ای خواهید رسید .

نکته ی بعدی :‌

اگر قصد شرکت در دوره ای را دارید به جهت تست خود وارد کلاس های free discussion بشوید تا خود را تست کنید .
یا وارد کلاس های کتابخوانی شوید تا گرامر کاربردی را در متن یادبگیرید .
این است متد آموزشی روز
مطالب زیاد است برای یادگیری اما در حد خود …

پر توان و پاینده باشید .
ارادتمند شما
حسن سهرابیان

23 Likes

عالی بود آقای سهرابیان خسته نباشید :rose::rose:

7 Likes

میبخشین قبل از زبان شناس تو چه سطحی بودین الان تو چه سطحی هستین؟

6 Likes

سوال عالی .
قبل زبانشناس از منابع دیگه استفاده می کردم و سطح در حد صحبت های روزانه. مثلا a2
اما الان تا b2 هست . فکر می کنم .
اما قبل زباشناس متون خارجی رو نمیتونستم بخونم - میخوندم ولی عرق میریختم و کم کم عادت کردم
اما الان من به گرامر اعتقاد دارم ولی کاربردی به صورت کتاب های speakout برای من خسته کننده بود یا oxford grammer in use .
اول که داشتم شروع می کردم به جناب کشاورز پیام دادم گفتم واقعا میشه بدون گرامر زبان یاد گرفت ؟‌ جواب بله بود .
ولی من اعتقادی نداشتم ولی دیدم نه داره جواب میده .
ولی کمکم جوابم رو گرفتم و دیدم که چقدر عالی .
یک نکته ای که من شروع کردم باهاش - یک هم صحبت داشتم واقعا شارژ میکرد من رو .
ولی الان نمیتونم .
و احساس درجا زدن دارم .
ولی الان راحت از دیکشنری انگلیسی به انگلیسی استفاده می کنم .
کتاب grammer in use رو می خونم برای گرامر پیشرفته البته داخل پرانتز تنبلیم میشه .
اگر گرامری رو متوجه نشم به صورت لاتین سرچ می کنم و در اکثر مواقع یاد گرفتم .

اما نکته ی آخر و حقیقت ماجرا :‌
چون من تمرکز اصلیم روی زبان نیست نمیتونم ادعا کنم خیلی خفنم یا مثلا شبیه به آقای کشاورز صحبت می کنم . نه نمیتونم از طرفی دیگه هم صحبت ندارم فقط اگر مطلب انگلیسی به خونم از همون روش آقای ای جی هوگ و زبانشناس استفاده می کنم و باز تعریف برای خودم به انگلیسی دارم.
من فقط نهایت میتونم ۱ ساعت یا ۲ ساعت در روز وقت بزارم این حقیقت ماجرا که فکر کنم تو فایل های صوتی گفتم.

و نکات اساسی و پایانی :‌
اگر تو اینستاگرام سرچ کرده باشید می بینید بعضی ها اومدن با پانتومیم به شما گرامر یاد میدن از نظر من مزخرف هست . با عرض معذرت
چرا چون من این تجربه رو داشتم و فکر کردنم به انگلیسی افتضاح شد و کلا برگشتم عقب ولی الان خداروشکر وضعیتم بهتر هست .
هم صحبت برای شروع مهم هست - حتما یکی رو پیدا کنید که مثل خودتون باشه . در رابطه به هم صحبت فکر کنم نکاتی گفتم ولی در کل سعی کنید توی مکالمتون تنوع داشته باشید و حداقل روزی ۱ یا ۲ ساختار جدید استفاده کنید .
لاتی صحبت نکنید اصلا بدرد نمیخوره . معمولی معمولی
نمیدونم تا حالا کسی در رابطه با مهندس های پاکستانی برای شما صحبت کرده یا نه . اما تهش همینه عادی صحبت کردن حتی اگر فرصتی پیش بیاد که با خارجی زبان ها هم صحبت کنید می بینید که اونها مراعات حال شما رو می کنن.

اما اگر از من دوباره بپرسید در چه سطحی هستید :‌
میگم تو b2 گیر کردم و اگر ادامه پیدا کنه بر میگردم عقب . رک رک ولی زبانشناس به شما صد در صد کمک میکنه .
و یک نکته اگر برای خودتون چالش تعریف نکنید زبان رو باختید .
من حتی به بعضی از مدرسین زبان پیام میدم میگن زبانشناس خوب نیست - میگم چرا ؟‌ میگن بعدا شما رو خسته میکنه . این جواب درستی نیست به دلیل اینکه کاملا به شما بستگی داره و اگر تجربه آموزش داشته باشید اگر بخوایید تا آخر مسیر تنهایی یادگیری رو ادامه بدید مسلما باختید اگر چالش نداشته باشید همینطور و دیگه خودتون بهتر از من میدونید .
یه نکته تا میتونید بشنوید و بلند بلند تکرار کنید و خلاصه مطالبی رو که میخونید برای خودتون بازتعریف کنید .

17 Likes

یک نکته دیگه
حقیقتا من داخل فروم زبانشناس فعال نیستم
اگر دیر جواب میدم معذرت
اصلا شاید بعضی اوقات نتونم جواب بدم
به خاطر همین چندین خط نوشتم که جوابتون رو گرفته باشید .

راستی یک نکته دیگه :‌
صحبت کردن رو میتونید از دیگران کمک بگیرید و همچنین زبانشناس .
اما لیسنینگ نیاز به تمرین شنیدن و تعریف چالش داره . به صورت مثلا ۲ یا ۴ دقیقه از یک فیلم .
رایتینگ نیاز به مطالعه داره .
و این دو تا رو به مرور زمان یادمیگیرید و کسی نمیتونه به شما کمک کنه مگر اینکه دوره های گرون رو ثبت نام کنید که کتاب خاصی براش هست . من استفاده نکردم .

فکر کنم اینم سوالتون باشه که من الان تو شنیدن عالی هستم
جواب :‌
خیر هست - بعضی جاها اصلا متوجه نمیشم ولی از روی کلمه ی قبلش تونستم هدف جمله رو حدس بزنم .

17 Likes

درود بر شما
صداقت شما قابل ستایشه.
:bouquet::bouquet::bouquet:

4 Likes

خیلی خیلی کامل بود واقعا ممنونم ازتون که انقد وقت گذاشتین
:tulip:
منم الان a2هستم واقعا امیدوار شدم که یه سال دیگه بتونم بهb2برسم منم دو ساعت اینا میتونم وقت بزارم و اینکه خب یه نیم ساعت برای چت ولی نمیدونم با کسی که زبان مادریش انگلیسی باشه بهتره یا کسی که هم سطح خودم هست فعلا تو گروه ایرانی که انگلیسی چت میکنن هستم ولی یکم حوصله سربره چون موضوع جالب و متنوعی برای صحبت نیس و صرفا گفتگوی روزانه و احوال پرسی روزانس
و اینکه منظورتون از ساختار جدید چی هست ؟ بعضی وقتا فیلم میبینم ولی این دوساعتو گذاشتم دقیق واسه مطالب زبانشناس
حالا هر وقت که خواستین و وقت داشتین ممنون میشم بنویسین چون مطالبتون خیلی خوبه واقعا با اشتیاق میخونمشون

6 Likes

عالی خوشحالم که پیگیر هستید .
نکات رو کامل تر می کنم .
نمیدونم در رابطه با آزمون آیلتس و مدارکشون تحقیق کردید یا خیر . ولی کسی که به سطح b2 میرسه نمره آزمون آیلتسش بین ۷ یا ۶ هست و کسی که ادعای استادی زبان رو میکنه نمره 9 میگیره خیلی با سخت گیری بهش سطح c2 میدن . اما اکثرا ۸.۵ میگیرن بهشون سطح c1 میدن .

نکته ی دوم :‌
همین که شما در انگلیش جنرال عالی بشید . مطمئن باشید نمرتون از ۶.۵ به بالاست .
توی آزمون آیلتس قصد آزمون گیرنده به چالش کشیدن شماست . اینکه آیا یاد دارید به زمان گذشته صحبت کنید آیا آینده و افعال شرطی رو یاد دارید . اینهاست که به شما کمک میکنه .

چندین بار گفتم کل گرامر زبان انگلیسی رو بچلونید تنها ۶۰ تا ۸۰ برگ میشه اونهم با مثال .

اما اینکه منظورم از ساختار های جدید چی هست ؟
اینکه شما داخل مکالمه خودتون یا نوشتار سعی کنید از کالوکیشن و کمی فرزال ورب استفاده کنید .

مثلا توی فیلم breaking bad نمیاد از ساختار های خیلی خفن و پیچیده استفاده کنه یا خیلی ساده صحبت کنه ؟
این جمله رو به انگلیسی برگردونید
" شماره پلاک ماشین رو دیدی ؟ "
میشه گفت :‌ Did you know the number plate
یا با فعل see میسازید .
اما قشنگ تر اینکه شما با فعل spot بسازید .
اما یعنی چی ؟‌ چه فرقی بین spot و see وجود داره ؟‌
جواب من و دیکشنری انگلیسی به انگلیسی اینکه . اول باید ببینی از تو دوربین مدار بسته دیدی شماره پلاک رو یا خیر . اگر از دوربین مدار بسته دیدی خب دیدن یا تشخیص دادن شماره پلاک از دوربین مداربسته سخته - بنابراین با خودتون میگید خب پس من چون سخت دیدم بنابراین باید از spot استفاده کنم .
میشه
Have you spotted the number plate
or
Have you spotted his number plate

حالا دنبال این باشید که جوابش رو بدید چالش با already یا just یا ago
تشریح :‌
ago کلمه ای هست که فقط با ساختار گذشته ساده میاد
Did you spote his number plate
I spotted his number plate three minute ago

just

به معنی a short time ago
همین چند ثانیه یا دو دقیقه پیش
با هر ساختار گذشته ساده present perfect
I have just spotted

already
before you expected

یعنی قبل از اینکه شما انتظار داشته باشید .
I have already spotted before you expected

به همین راحتی
من خیلی وقت ها صحبت کردم اگر ما ساختار پایه ای گرامر رو ندونیم مطمئن باشید این کلمات رو اشتباه استفاده می کنید یا اگر نمیخواید گرامر بخونید کارتون سخت میشه و باید منبعی رو انتخاب کنید که به شما حس این ساختار ها رو وارد وجودتون کنه که به نظر من کار سخته ولی گرامر کاربردی و پایه ای میشه هلو برو تو گلو .
دقت کنید گرامر سخت خیر . گرامر پایه ای که در مکالمه کاربرد . داره
خلاصه خیلی حرف ها هست - خیلی

یک کار دیگه سعی کنید از دیگشنری انگلیسی به انگلسی ساختار های جدید رو پیدا کنید کاری که من انجام میدم مثلا از longman یا دیگشنری های معروف دیگه استفاده می کنم میرم جملات رو میخونم تا ساختار جدید رو بین جملات پیدا کنم .
یا سرچ کنید به جای کلمه can چی میتونم استفاده کنم .
کالوکیشن ها هم که وضعش مشخه تا دلتون بخواد ویدئو هست داخل youtube یکی از منابع اصلی من برای یادگیری همین هست .

مدرس های حرفه ای زبان گفتن شما یا هر کسی فقط اجازه داره 7 کلمه در روز یاد بگیره و بس .
برای به کار گرفتن کلمات سخت باید کتاب بخونید - فیلم ببینید تا ساختار و کارکرد اون جمله رو مغزتون متوجه خودش متوجه میشه خیالتون راحت فقط باید ببینید به کار بگیرید و بنویسید .

یکی از روش های کاربردی فیلم دیدن این هست :
who ?
what ?
where ?
when ?

به تفکیک عرض می کنم :
who ?

در این بخش باید نام کاراکتر های فیلم رو بگید

what ?

در این بخش جملات جدید که میشنوید رو یاد داشت کنید دیالوگ هایی که فکر می کنید کاربردی هست

where ?

کجا ها با هم صحبت کردن

when ?

این بخش من عاشقشم شروع می کنم جملات کاربردی که جاهای مختلف به هم گفتن مثلا دل هم رو شکوندن - فحش دادن - نقشه کشیدن رو این قسمت با ساختار گرامری که یاد دارم مینویسم
یعنی این قسمت توانایی شما رو در به کارگیری ناخود آگاه گرامر چندین برابر می کنه
عالی .

اینها رو معلم های خوب میگن
خلاصه youtube پر هست .

دیگه اینکه گفتید در نوشتن تون حس routin رو دارید و خسته کنندست ؟‌
درسته واقعا خسته کننده میشه اما میدونید چطور من همین الان تشخیص میدم ببینید درست میگم یا خیر :‌

اول : دوست عزیزی که باهاشون دارید صحبت می کنید یا text رد و بدل میکنید - دوستی نیست که سطح زبانیشون از شما بالا باشه .
نکته در این قسمت :‌دوستی رو انتخاب کنید که سطح زبانیشون از شما بالا باشه . آقای ای جی هوگ میگن با کسی بشین برخاست کنید که از شما چند سطح بالاتر باشه نباید هم سطح باشید . چونکه به شما چیز جدیدی یاد نمیده و شما رو تشویق نمیکنه که چیز جدیدی یا بگیرید .

دوم :‌ موضوعی که انتخاب می کنید جالب نیست ؟‌
موضوعات متنوع صحبت کنید :‌مثلا خرس قطبی در شمال چگونه میزیسته است . مثلا یک سریال رو نقد و بررسی کنید . کسی با دو تا سلام و احوال پرسی پیشرفت نمیکنه .

سوم :‌ از دایره لغات گسترده استفاده کنید .

چهارم :‌ ساختار جدید رو یاد نمیگیرید . نمخواید که به زمان گذشته - افعال شرطی صحبت کنید .

پنجم :‌ ریتم صدا مهمه - اگر میتونید صدا برای هم ارسال کنید .

خیلی نوشتم .
هنوز خیلی هست به مرور خودتون یادمی گیرید اما یادتون باشه کسی رو انتخاب کنید که سطحش از شما بالاتر باشه .
کتاب شد .
آرزوی موفقیت

12 Likes

یه نکته دیگه
با تمام احترامی که برای تمام ایرانیها قائل هستم .
گروه های ایرانی رو بریزید دور به راحتی وارد twitter بشید و اونجا مشارکت داشته باشید خوراک اونجا کل کل های سیاسی به زبان انگلیسی . صحبت در رابطه با موضوع هایی هست که لذت میبرید .
سکوی پرتاب شما میشه

یادتون باشه اینکه اگر روش درست رو برای یادگیری داشته باشید مدت زمان کوتاهی میتونید به نتیجه برسید .
اینکه روش نادرستی انتخاب کنید خیر .
من برای کارم ویدئو های آموزشی نگاه میکردم مثل udemy
و کلی مسائل دیگه
خلاصه به زبانشناس متکی نبودم
چند منبعی هم نبودم یعنی سرم رو با منابع مختلف شلوغ نمیکردم

11 Likes

چقد زحمت کشیدین و وقت گذاشتین برا این نوشته ها خیلی ممنونم واقعا لطف کردین :tulip::tulip:ذخیره کردم پستتونو که بعدا حتما دوباره بخونم تا نکته برداری کنم
من الان بخش اول کودکانه رو تموم کردم و بالای ۹۰بود و دیگه تمومش نکردم رفتم سراغ داستانای واقعی چون اونجام ۸۰بودم فکر کردم‌مناسب سطحم بعد دیدم شما گفتی کودکانه لغات ۵۰۴رو دلره بخشای اخرش میشه بدونم دقیقا کدوم بخشاش؟
راستی منم یه جورایی همکار شما هستم خیلی دوس داشتم کانالتونو دنبال کنم و از مطالبتون استفاده کنم ولی هر چی تو اینترنت و تلگرام زدم کانالتونو پیدا نکردم فقط سایتتونو دیدم
میشه لینک کانالتونو داشته باشم ؟

5 Likes

ممنونم که تجربه هاتون رو با ما تقسیم کردین. فوق العاده بود. همه پستهاتون رو ذخیره کردم که دوباره بتونم ازشون استفاده کنم. واقعا هیجان زده شدم :joy:. ممنونم :rose:

4 Likes

عالی :ok_hand: :blush:
ممنون :hibiscus: از اینکه تجربه تون رو با ما به اشتراک گذاشتین

4 Likes