یادگیری انگلیسی با سریال فرندز

سلام به دوستان عزیز زبانشناسی :raised_hand_with_fingers_splayed: :raised_hand_with_fingers_splayed:
امیدوارم هر جای ایران عزیزمون که هستید حال دلتون عالی باشه :blue_heart: :blue_heart:

امروز با یه چالش اومدیم چه چالشی :speaking_head: :speaking_head:

در تالار چالشهای خوب زیادی وجود داره ولی جای خالی چالش فیلم و سریال کاملا محسوسه :tv: :clapper: :film_strip:

با مشورت جمعی از دوستان عزیز که جزو کاربرای فعال هستن و از نیازهای کاربرای دیگر باخبرن تصمیم گرفتیم یک سریال خوب که هم مفرح باشه و کاربرا از کار کردن باهاش خسته نشن و هم جنبه آموزشی در اون کامل رعایت شده باشه انتخاب کنیم :man_student: :woman_student:

سریال فرندز یکی از بهترین سریالهایی هست که به ذهنمون رسید
اگر سرچ کنید ، میبیند که تاپیکهای زیادی در تالار موجوده که کاربرا یادگیری انگلیسی با این سریال رو توصیه کردن

یک خبر خوب هم داریم :partying_face: :partying_face:

اون هم اینکه سریال فرندز داخل زبانشناس موجوده و احتیاجی نیست جای دیگه ای دنبال اون بگردین :fireworks: :sparkler: :tada:

آدرس سریال فرندز در زبانشناس :

زبانشناس / کانالهای جذاب و آموزشی / یادگیری
انگلیسی با تلویزیون / یادگیری انگلیسی با سریال فرندز

همونطور که میدونید دیدن فیلم زبان انگلیسی یکی از بهترین روش‌ ها برای یادگیری زبان انگلیسیه
دست‌کم خیلی خیلی بهتر از خواندن کتاب‌های آموزش زبان انگلیسی مرسوم هست .البته خواندن کتاب هایی مانند کتاب داستان ، برای یادگیری زبان انگلیسی بسیار مناسبه . :bowing_man: :bowing_woman:

زبان انگلیسی به‌کاررفته در فیلم‌ها و سریال‌های انگلیسی به زبان انگلیسی‌ای که در واقعیت استفاده میشه خیلی نزدیک‌تره . و از همه مهم‌تر گویش به‌کاررفته هم به گویش واقعی نزدیک‌تره .

ولی همین فیلم اگر به روش صحیح استفاده نشه کارایی چندانی در بهبود زبان انگلیسی شما نداره

در عکس زیر یه برنامه ایده آل برای یادگیری انگلیسی با فیلم و سریال بیان شده که اگر به اون عمل کنید عالیه : :ok_hand: :ok_hand:

ولی ما نمیخوایم شما رو اذیت کنیم ، شما با توجه به زمانی که در طول روز دارید ، با این سریال کار کنید و شب گزارش کارتون رو همراه با شات از قسمت مربوط به سریال فرندز برامون در این تاپیک قرار بدین تا از هم دیگه انرژی بگیریم و سریعتر بتونیم با همدیگه انگلیسی رو یاد بگیریم

مثل همه تاپیکها اینجا هم برای دادن گزارش قوانینی داره :

قانون اول : تایم زبان خوندن با این سریال در روز رو گزارش بدین

قانون دوم : مباحثی که مطالعه میکنید و مربوط به این چالش هست رو گزارش بدین ( مثل کارهایی که در عکس بالا انجام شده )

پ ن : چت کردن اضافی ممنوع :slightly_smiling_face: :slightly_smiling_face:

به امید موفقیت هممون :rose: :rose:

:hibiscus: :hibiscus: :sunflower: :sunflower:

25 پسندیده

سلام ممنون بابت این چالش من امشب شرکت نمی کنم تا ببینم چجوری باید گزارش داد
نگاه کنم بچه ها چجوری گزارش می دهند من هم مثال اونا گزارش بدم :hibiscus:

6 پسندیده

سلام :dizzy::ribbon:

این اولین گزارش من.
درس اول رو سه بار گوش کردم که طول این درس، تقریباً یازده دقیقه هست.
.
.
ولی به متن اصلاً نمی شه اکتفاء کرد. من اصلاً به متن نگاه نکردم. چون فرقی با بدون متن نداشت.

.
.
.

10 پسندیده

سلام
سریال فرندز رو باز کنید و تماشا کنید بعد از صفحه اون شات بگیرید مثل شات الهه خانم

سریالش خیلی با نمکه ، من که خیلی خوشم اومد :slightly_smiling_face:

6 پسندیده

من دو تا درسش رو تایپ کردم، یعنی همش می خندیدم سر این کار! :joy: خدا خیرت بده بابت این تاپیک.
درس دوم طولانی تر هست. حدود نیم ساعت هست.

سعی می کنم با این درس یک، همزمان بخونم.

6 پسندیده

سلام دوستان
خیلی ممنون بابت ایجاد این چالش جذاب :cherry_blossom:
من هم هر شب شات میذارم البته دویتان اگر مشکلی پیش بیاد دلیلشو بهتون میگم :relaxed:

6 پسندیده

اصلا حرف هم نزنن اداهاشون خنده داره :laughing:

کار دسته جمعی بود افتخار زدن تاپیک نصیب من شد :slightly_smiling_face:

خوش اومدی فاطمه جان ، اینجا همه با هم میخوایم با کمک هم بخونیم

6 پسندیده

گزازش روز اول من:

از فردا سعی میکنم کارهای دیگه رو هم روش پیاده سازی کنم
امروز فقط گوش دادم و لغات سختش رو در آوردم

9 پسندیده

سلام دوستان
اولین شات از گزارش درس اول سریال جذاب فرندز :heart:
دوستان فعلا نکات را یاداشت کردم تکنیک سایه + درس دوم فرندز بمونه برای فردا :heart_eyes:

10 پسندیده

لعنتی من میدونم الان دوباره تا من ی سکانس از این سریال ببینم باید برم کل ده فصل شو از اول ببینم

7 پسندیده

دقیقا من هم گذاشتم برای فردا ، امروز فرصت نکردم

شما تماشای سریال رو به قصد یادگیری عمیق شروع کنید .
این یه آزمون برای محک زدن صبرتون میشه ، اگر با ما پیش برید کمکتون میکنیم بلایی سرتون نیاد :slightly_smiling_face:

6 پسندیده

سلام بچه ها :dizzy::ribbon:

درس دوم، بیش از دو بار! :grin:

.
.
.

8 پسندیده

فیلم اول رو نگاه کردم اما این که کلمات رو یادداشت کنم باز برای فردا شب ان شاالله

8 پسندیده

کارهایی که انجام دادم :

یک بار قسمت اول رو با زیرنویس تماشا کردم
بار دوم فقط یه دور تفریحی تماشا کردم
بار سوم لغاتی که بلد نبودم رو در آوردم
لغات رو در لایتنر کار کردم
فیلم رو بدون زیر نویس دیدم

9 پسندیده

سلام :dizzy::ribbon:

چون این درس دوم، بیش از سی دقیقه است، به زور به روزی دو بار، شاید برسه.

.
.
‌.

8 پسندیده

سلام دوستان
من فایل و درس دوم را یکبار بیشتر گوش ندادم چون خودش سه بخشِش کرده بود.با این حال الان دارم دوباره گوش میدم.

9 پسندیده

سلام شب بخیر :hibiscus:

کلمات رو یادداشت کردم فقط اون ستاره دار ها رو متوجه نمی شم اگر امکانش هست راهنمایی کنید

8 پسندیده

Pivot

که هم فعل هست و هم اسم که باز بسته به قالبی که توش استفاده شده، معنی اش فرق داره.
کاش جمله رو بنویسی.
هیچ وقت تک کلمه، یاد نگیرید. فقط در قالب جمله یا عبارت، یاد بگیرید.

Whachu like here?

این تو کجای فیلم بود؟ من نتونستم پیداش کنم.

How you doin?

مخفف How are you doing? هست. معمولاً تو فیلم ها، auxiliary verb ها رو از سوال های نوع WH حذف می کنند و تلفظ حرف G هم از آخر جمله ها، معمولاً حذف می شه.

7 پسندیده

چشم من باز دوباره چک کنم با جمله بهتره ممنون بازم

6 پسندیده

ببخشید، این رو یادم رفت بگم …

We were on a break.

تو اینجا (تو این قالب) یعنی ما اون موقع رابطه مون رو با هم، بهم زده بودیم. (دیگه با هم، تو رابطه نبودیم).
.
.
‌.
اینجا منظورش از Whachu like here?
این است

What do you like here?

این جمله رو تند که تلفظ می کنند می شه جمله ی بالایی.

6 پسندیده