مهمترین عواملی که منجر به سردرد می شود

سلام
الوعده وفا😂
مقاله زیر ترجمه مقاله انگلیسی موجود در سایت
http://www.express.co.uk/life-style/health/708460/seven-causes-headaches-symptoms-dehydration-sleep
است. که به صورت خیلی روان ترجمشو خدمتتون ارائه میدم. عکساشم خودم نهادم.
امیدوارم مفید باشه

هفت دلیل عمده که منجر به سردرد می شود:

image
سردرد یکی از رایج ترین شکایات بهداشتی است . برخی سردردها می توانند نشانه ای از بیماری های جدی باشند ولی با این حال سردردهای اولیه - که نشانه های یک بیماری زمینه ای نیستند، از طریق فعالیت بیش از حد و یا مشکلات ساختاری حساس به درد سر منجر می شود.
image

دكتر سچ راينكينگ، پزشك كلينيك پزشکان لندن، گفت: "بسياري از افراد مبتلا به سردرد، ميگرن ميشوند، اما اين موضوع براي افرادي كه ميگرن واقعی دارند، ناعادلانه است. "میگرن نوع خاصی از سردرد است که تصور می شود ناشی از تغییرات موقت در مواد شیمیایی، اعصاب و رگ های خونی مغز است.

دکتر ، هفت دلیل عمده برای سردرد را مشخص کرده است.

1. کم آبی
    image
    دکتر توضیح داد: “عدم نوشیدن آب به اندازه کافی اغلب باعث سردرد مردم می شود.”
    "اولین کاری که همیشه باید انجام دهید وقتی احساس سردرد می کنید، به مقدار کافی آب بنوشید. و باید دانست که نوشیدن الکل باعث سردرد خواهد شد. هنگامی که مردم دچار خشکی می شوند، بافت مغزی آب را از دست می دهد و باعث می شود که مغز کوچکتر شود و دور از جمجمه باشد که باعث می شود گیرنده های درد در اطراف مغزتحریک شوند.

2. نور آفتاب

image

درخشش ناشی از نور آفتاب می تواند موجب سردرد شود و انعکاس آن می تواند موجب برانگیختن افراد شود. دکتر رابینک گفت: "استفاده از عینک آفتابی می تواند به شما کمک کند.

1. نداشتن خواب کافی

image

دکتر گفت: نداشتن خواب کافی باعث ایجاد سردرد و ایجاد سایر مشکلات می شود. مشکلاتی همچون چاقی، افزایش میزان حملات قلبی و… از این رو استراحت و داشتن خواب کافی را جدی بگیرید.

1. سر و صدا

image

دکتر گفت:یک علت دیگر که منجر به سردرد می شود، صداها است. پس از صداهای بلند دوری کنید و مراقب گوش هایتان باشید.

1. عدم تحرک

image

دکتر می گوید افرادی که تحرک ندارند و می نشینند و یا ورزش نمی کنند دچار سردرد می شوند. بنابراین صندلی، رختخواب خود را ترک کنید و به ورزش کردن مشغول شوید تا سردرد کمتر به سراغتان بیاید.

1. طرز نشستن

image

اگر مناسب و به طور صحیح ننشینید باعث می شود تنشی در پشت گردن و شانه شما ایجاد شود که منجر به سردرد شود.

7)گرسنگی

نخوردن مواد غذایی نمی تواند باعث سردرد شود . اما ممکن است ترک وعده غذایی منجر به سردرد شود. دکتر معتقد است: "کربوهیدرات های فرآوری شده و قندها می تواند باعث کاهش سریع قند خون در مدت طولانی پس از خوردن غذا شود که می تواند باعث ایجاد سردرد شود، اما اگر سردرد دارید یه مقدار بیشتر به خوردن وعده غذایی از جمله صبحانه بپردازید. از این رو بیشتر کسانی که به پزشک مراجعه می کنند و شکایت دارند که احساس ضعف می کنند وقتی بررسی می کنیم مشاهده می شود که صبحانه نخورده اند.

نتیجه:
پس به طور خلاصه این هفت مورد را رعایت کنید. اینکه در افتاب از عینک افتابی استفاده کنید. خوب بخوابید . ورزش کنید . آب کافی بنوشید و صبحانه بخورید و از صداهای بلند گریزان باشید. در این صورت از سردرد به دور خواهید بود.

با ارزوی سلامتی برای تمام شما زبان آموزان.
اگر اشتباهی رو در ترجمه مشاهده کردین ممنون میشم بفرمایید.
وقت بخیر

11 پسندیده

خانوم ترکوندیا
دمت گرم
آفرین که خوش قولی
خوشم اومد:kissing_closed_eyes:

4 پسندیده

خواهش میکنم عزیزم وظیفه بود :blush:

4 پسندیده

آفرین نسیم خانوم
خیلی مفید بود،
استفاده کردم :relaxed:
ترجمه تون هم روون بود
آورین :clap:

3 پسندیده

مرسی نسیم خانوم خیلی مفید بود🙏
ضعیف بودن چشم هم میتونه موجب سردرد بشه
من خودم قبل اینکه عینکی بشم و به خاطر مقاوتی که در مقابل استفاده از عینک نشون میدادم این رو متوجه شدم

3 پسندیده

سلام

پس بی زحمت امشب زودتر چراغ چت روم رو خاموش بنهید تا ما چشمامون از کاسه در نیاد:smile:

خواهش میکنم استاد حسابان :smile:

3 پسندیده

خسته نباشید نسیم خانوم :clap:

3 پسندیده