چرا will اول اومده این جمله که سوالی نیست

باسلام چرا تو این جمله will اول اومده
Only after he finishes eating will he let the other wolves eat.

این تاپیک مربوط به درس« مکالمه فعالانه » در نرم‌افزار «زبانشناس» است. دوره: « داستان های واقعی » فصل: « مرد گرگی »

1 پسندیده

سلام لطفا جواب بدید…

1 پسندیده

سلام. لطفا برای گرفتن جواب سوالهاتون صبور باشین.
وقتی قیدهای زمان و کلماتی مثل only یا not only برای تاکید بیان اول جمله، ساختار جمله به صورت inverted در میاد. یعنی جای فعل و فاعل مثل جملات سوالی تغییر میکنه.
مثالهای دیگه ش میتونه never, rarely, under no circumstances و چندین مورد دیگه باشه که وقتی اول جمله بیان inversion انجام میشه.
Never have I seen such a beautiful view

4 پسندیده

ببخشید یه سوال اینجا برای من هست
توی کتاب درسی مون زبان سال دهم صفحه 24 نوشته Tomorrow I will travel to Africa
اینجا طبق گفته شما جمله اینطوری نباید میشد چون قید زمان اول جمله اومده
Tomorrow will I travel to Africa

خیر. ترجیحا در این موارد وقتی اسم گرامری موضوع گفته میشه بهتره برید کاملش رو بخونید. من فرض رو بر این میذارم که میرید سرچ میکنید وگرنه مبحث کامل گرامری رو نوشتن توی تالار خیلی جالب و مفید نیست.
اگر مطالعه کنید متوجه میشید که برای همه قیود این اتفاق نمیفته. بیشتر برای قیود منفی (که معنای منفی دارند) و only
اینجا رو مطالعه کنید:

با سرچ ساده inversion و قید توی گوگل به زبان فارسی یا انگلیسی توضیحات زیادی پیدا میشه

2 پسندیده

ممنونم ببخشید که سوال نامربوط پرسیدم

نه خواهش میکنم اصلا مساله این نیست. مساله اینه که مباحث گرامری گسترده ن، و نکته ی دیگه اینه که روحیه جستجو و کشف کردن مطالب خیلی به پیشرفت سریع کمک میکنه، تا اینکه صبر کنید کسی همه چیز رو با جزئیات براتون بگه. اینجوری سریعتر میفتین توی سرازیری و قسمت سختش تموم میشه.
موفق باشین