ببینید برنامه ریزی من خوبه دوستان ؟

چه خوب
چن وقته استفاده میکنید؟

1 پسندیده

سلام :dizzy::ribbon:
بله می شه. چرا که نه.
اگه دو ساعت با تمرکز می تونی بخونی، آره.
ولی اگه زده نمی شی، دو ساعت بخون. مگرنه که همون یک ساعت رو بخونی بهتره.
.
خیلی هم برای ارتقاء تو سطح ها، عجله نداشته باش.
.
الان من خودم چند ماهه که بین B2 و C1 گیر کردم و روزی چند ساعت “میانگین پنج شش ساعت” هم وقت می زارم. ولی شاید تا یکی دو سال دیگه برسم به سطح پیشرفته واقعی.
.
چون این تعیین سطح ها، بیشتر قراردادی هستند تا واقعی. مثلاً من خودم رو وقتی پیشرفته واقعی می دونم که راحت بتونم تو هر موضوعی، مثل زبان مادری ام، به انگلیسی مکالمه کنم و به انگلیسی بنویسم … و برای این، قطعاً، راه طولانی در پیش دارم.

البته یکی دو هفته هست که فشار انگلیسی خوندنم رو به دلایلی پایین آوردم.

:apple::blue_heart::green_apple:

11 پسندیده

خیلی ممنون بابت پاسخگویی
شما چه مدت با زبانشناس کار کردین که به b2رسیدین ؟
خیلی زیاده نیس که یکی دوسال با پنج شش ساعت تمرین به c2برسین ؟

2 پسندیده

خیر. من دو سال دیگه هم برسم به C1 و C2، کلاهم رو می اندازم هوا! :joy::v:
چون رسیدن به این دو تا سطح، واقعاً چالش اساسی به حساب می یاد و به این راحتی ها نیست.
.
من حدود ده ماه هست که دارم با زبانشناس کار می کنم. البته یه چند ماه اول، میانگین ساعات مطالعه ام، کمتر بود.
.
موقع نصب زبانشناس، اون موقع برای ما کاربرها، همچین تعیین سطحی تو اَپ وجود نداشت. ولی دو جا تعیین سطح حضوری رفته بودم برای اطلاع خودم، جمع هر چهار مهارت رو بهم گفته بودند B2.
ولی الان تو اَپ، فقط بر اساس یه سری لغت تعیین سطح می کنه که این، باز یکم جای تامل داره … ولی به هر حال، راهنمای خوبی برای شروع می تونه باشه.
.
قبل شروع کار با زبانشناس، انگلیسی رو تا حد رفع نیازهای شخصی ام، می دونستم. مکالمه و چت انگلیسی، ترجمه و …

6 پسندیده

خب فک میکنید چه تغییری کردین اخه میگین تو b2بودین الانم بین b2وc1هستین

3 پسندیده

بازم می گم، من مثل شما، استرس سطح و اینها رو ندارم.
پیشرفت واقعی تو انگلیسی، برام مهم هست. نه تعیین سطح دقیق و .‌…
پیشرفتی که خودم بتونم حسش کنم.
.
‌.
فقط دارم از فرایند یادگیری ام لذت می برم. دارم با انگلیسی، زندگی می کنم. به عبارت دیگه، دارم انگلیسی رو زندگی می کنم.
.
.
اگر بخوام یکم دقیق تر در مورد هر چهار مهارت، صحبت کنم، می تونم مدت زمان طولانی با طرف مقابل چت انگلیسی کنم. یک ساعت، دو ساعت یا یکم بیشتر.
ولی مکالمه رو نهایتاً تا یک ساعت، بیشتر باطری ندارم.
.
تو چالش های رایتینگ تالار هم تا اونجا که بتونم، شرکت می کنم.
.
در مورد مهارت خوندن، هر کتابی رو تو زیبوک می تونم بخونم. در مورد مهارت شنیداری ام هم تو این تاپیک، جداگانه حرف زدم.

6 پسندیده

درسته عزیزم ولی من فکر میکردم نهایت بتونم تا یه سال و نیم به c1برسم با دو سه ساعت تمرین در روز ینی پشتیبانی اینطور گفتن و گفتن که خیلی از زبان آموزا داریم که تو این زمان رسیدن به تسلط دیگه نهایت دو سال اونم از سطح مبتدی
الان واقعا متعجبم :sweat_smile:

3 پسندیده

فکر کنم ۴ یا ۵ ماه البته خیلی تو این چند وقت زنجیرمو ول کردم و نخوندم😁

2 پسندیده

منم برنامه دارم یک سال روزی دو ساعت یا نهایتن ۱:۳۰ بخونم تا تو یک سال یا یک سال نیم برسم c1

3 پسندیده

اره به نظر منم لذت بردن خیلی بهتره

3 پسندیده

ینی میشه؟ من دیگه میخام یکم بیشتر ش کنم ینی تو دوسال به c1فک میکنم چون میترسم زودتر نرسم دلسرد بشم

2 پسندیده

دوستان
@kamiab
@mina-bhh

من این تاپیک از آقا کامبیز رو مبنای کارم قرار دادم.

اصلاً هم زمان و تعداد روز و ماه و … برام مهم نیست. کیفیت برام خیلی مهم تره.
.
.
این تاپیک رو ببینید.
دیگه قضاوت با خودتون …

5 پسندیده

چه عالی منم امیدوارم به چنین سطحی برسم عجله هم ندارم واقعا آهسته و پیوسته با عشق

4 پسندیده

سلام. به نظر من شما نباید همین اول کار به خودتون فشار بیارید. چون واقعا انگلیسی در شش ماه یا هفت ماه قابل یادگیری نیست و نیاز به زمان داره. اینجوری فقط از انگلیسی خسته و دل زده میشین.

4 پسندیده

درست میگین
فعلا تاسال بعد این موقع میخام به b2برسم
واسه c۱هم که زمان نذاشتم چون معلوم نیس همون دو سه سال شاید بشه

2 پسندیده

راستی شما اگه آیتلس بدین فک‌میکنید نمره قبولی میگیرید؟

2 پسندیده

آیلتس، نمره قبولی یا ردی نداره.

کسی که امتحان آیلتس می ده، باید سطح زبان خیلی بالایی داشته باشه و من همچین ادعایی در مورد خودم نکردم.

بعدش باید منابع مربوط به آزمون رو خیلی خوب بخونه و با روش های امتحان آیلتس و قالب اون، بخوبی آشنا باشه.

4 پسندیده

اخه من شاید سه سال دیگه اینا بخوام ایتلس بدم برا همین پرسیدم میخاستم ببینم چه سطحی نیازه
چرا دیگه مثلا میگن ۷به بالا بشی میتونی مدرک ایتلسو بگیری

3 پسندیده

هر جایی یه نمره خاصی رو می خواد، پنج، پنج و نیم، شش یا بیشتر.
.
سطح بالا. هر چه بیشتر، بهتر.
.
توصیه می کنم اگه واقعاً قصدت جدی هست، جدی روش وقت بزاری.
.
من تجربه آیلتس رو ندارم. ولی خوب سخته …

بعدش هم نمره ات تا دو سال بیشتر اعتبار نداره.
بعد دو سال، دوباره باید امتحان بدی.

اینها رو تو اینترنت بگردی، برات می یاره.

4 پسندیده

ممنون عزیزم چشم تمام سعمیو میکنم :tulip::tulip::tulip:

1 پسندیده