مشکل تقویت زبان با فیلم

سلام به بچه های زبانشناس
من خیلی شنیدم که میگن آدم با فیلم زبانش تقویت میشه و …
حتی از یکی از بچه های کلاس پرسیدم چطوری مدرک آیلتس گرفتی گفت تو فقط فیلم ببین
ولی ی مشکلی هست . من وقتی با روش های این سایت پیش میرم که مثلا باید چند بار پشت سر هم فیلم و ببینی و ی سری کار انجام بدی کلا از خود فیلم و یاد گرفتن زبان زده میشم
البته نمیدونم شایدم فیلم سطحش به من نمیخورد مثلا من برای شروع از فیلم های passenger و titanic استفاده کردم
که تا مرحله سه این لینک

رفتم و بعدشم دیگه زده شدم
ولی در عوض وقتی مطالب سایت ها و نرم افزار ها ، داستان ها و ویدیو های آموزشی رو میبینم مشتاق تر میشم به یادگیری !
کس دیگه ای هم این مشکلو داره؟

1 پسندیده

سلام زده شدن چیز عادی ایه.
نمیشه تا ابد با یه روش پیش رفت به مرور ذهن بهش واکنش منفی نشون میده.
الان فیلم تایتانیک فیلمیه که خیلی خیلی عاشقشید و حاضرید بار ها و بار ها تکرارش کنید؟
من تکنیک فیلم رو، روی استند آپ های لوئی پیاده می کردم و حقیقش خسته نشدم چون استند آپاش خیلی واسم دلنشین و جالبن.
جالب اینجائه هر موقع که گوش می دم یه چیز جدید از توش در میارم.
برای رفع این مشکل باید یه کاری کنید:
اول از همه فیلمی رو انتخاب کنید که به شدت دوستش دارید. ببینید چی براتو به شدت الهام بخشه.
دوم اینکه اگه کله فیلم هم اگه دوست داشته باشید امکان داره یه صحنه هایی برسید که خسته کننده باشن، فرض کنید اونا هم بخواید یه هفته گوش بدید خب معلومه خسته میشید. پس صحنه هایی که انتخاب می کنید رو گلچین کنید. مثلا از دقیقه 5 تا 12 رو خیلی دوست دارید هر روز نگاهش کنید و گوش بدید و لذت ببرید
صحنه بعدی ای که خیلی دوست دارید می تونه دقیقه 22 تا 30 فیلم باشه.
اجباری نیست که حتما کله فیلم رو ببینید. کلی منبع و امکانات دیگه هستند که میتونن کلماتی که ردشون کردید رو پوشش بدن.

برای اینکه حوصلتون سر نره باید انگیزه بالا، هدفی والا، و لذتی غیر قابل وصف رو پیش بگیرید.

4 پسندیده