با تجربه هاش بگن

سلام حالتون چطوریاس:heart::heart::heart::heart:
ی راست بگم سوالمو🤠
پیش اومده براتون بعد توقف از خوندن و مکالمه، دوباره ادامه بدید؟اگر ک ن(بعیدمیدونم)هیچی👀
اگر اره، بگید چطوری جبران کردید مدتی رو ک متوقف شده بودید؟:no_mouth::boom:
زنجیره من یکی رو ک شرطی میکرد:neutral_face:.گاهی دیگ فقط برا اینکه شکسته نشه الکی یطوری تایم رو پر میکردم قبل دوازده شب…:neutral_face::-1:.کنارش گذاشتم دیدم مفید نیست برام.چون بعد ی مدت طولانی ک شکسته شد انقد رو مخم رفت ک نخوندم ی مدت.:slightly_frowning_face:.زنجیره شش روزه دارم الان…شنبه تا پنج شنبه.ک باز اگ نرسیدم روز بعدش ادامه میدم…:ok_hand::alien:.چون خوندم از قلم ی زن بزرگ ک رازی وجود نداره برا موفقیت جز اینکه، ادامه بده.هرطوری ک شده.:cowboy_hat_face::boom:

6 پسندیده

سلام بنده با تجربه نیستم ولی شرطی شدن به وسیله زنجیره زیاد نمیتونه جالب باشه. چرا همونطور که خودتون گفتید رو مختون بوده
خب ما یه سری مشوق های درونی داریم و یه سری مشوق های بیرونی
مشوق های بیرونی چیه ؟ مشوق های بیرونی یه سری محرک هایی هستند که ما به وسیله اونا به کارمون ادامه میدیم و اگر اونا از بین برن کار ما کند و یا حتی متوقف میشه.
مشوق های درونی چیه ؟ مشوق های درونی یه سری محرک درونی هستند که به اونا نیاز میگیم

مثالی میزنم شخص A هر روز صبح توی سرمای پاییز و زمستان میره دور پارک میدوه بخاطر اینکه حالا چون مردم میبیننش و تشویقش میکنند و میگن عجب پسر ورزش کار و با همت و کاری هست همین ورزشکار اگر مردم یا اون اشخاصی که باید ببیننش دیکه به اون پارک نیان دیگه وقتی دیده نشه انگیزش کاهش پیدا میکنه و متوقف میشه و دیگه نمیره صبحا ورزش کنه .
شخص B هر روز میره تو پارک تو سرما ورزش میکنه و میدوه چرا که میدونه باید و باید ورزش کنه برای سلامتیش چون میدونه با هر قدمی که بر میداره میتونه یه قدم از چربی و دیابت دوری کنه یه قدم از بیماری های قلبی دورتر بشه
حتی اگه کسی هم نباشه که تشویقش کنه اون هر روز میره ورزششو میکنه چون یه نیاز درونی داره اون نیاز چیه ؟ احساس نیاز به ورزش برای سلامتی خودش
گفتم احساس نیاز ، یاد یه جمله از مستر کامبیز افتادم که میگفت هدف به تنهایی برای زبان کافی نیست بلکه باید ما به اون نیاز هم داشته باشیم . کامبیز میگفت من چون دستم مشکل داشت و کار های سنگین نمیتونستم انجام بدم مجبور بودم زبان بخونم که بتونم گلیممو از آب بیرون بکشم

کسی که احساس نیاز به غذا میکنه و گرسنشه به آب و آتیش میزنه تا یه غذایی از یه جا پیدا کنه و خودشو سیر کنه
اون شخص مجبوره یا بره گدایی کنه یا هر کار دیگه ای بکنه تا بتونه شکمشو سیر کنه تا از گرسنگی نمیره
خب این شخصو نه کسی تشویقش میکنه نه هیچی . این شخص {مجبوره} نیازشو بر طرف کنه

حالا بیاییم فکر کنیم ما از زبان میخاییم چه نیازیمون رو برطرف کنیم و به چه هدفی برسیم
این هدف و نیازه در ما یک مشوق درونی قدرتمند میسازه که به این راحتیا بیدی نیست که به یه باد بلرزه :rose:

این کمکی بود که از دست بنده بر میومد :pray:

7 پسندیده

سلام مهرزاد جان
من هم مدتی با زنجیره پیش رفتم و واقعا هم تلاش میکردم زنجیره مطالعه ام قطع نشه و پر کار جلو برم اما مدتی به خاطر مسائل کاری و واینکه واقعا وقت نمیکردم بیام زبانشناس زنجیره ام قطع شد و کلا گذاشتم کنارو خیلی ناامید شدم از اینکه نتونستم زنجیره رو پایدار نگه دارم اما یه بار فکر کردم و متوجه شدم که هدف من یادگیری نه زنجیره والان واقعا با انگیزه یادگیری باز هم دارم شروع میکنم‌نه با نگه داشتن و ادامه دادن زنجیره
ممنون از همراهی همگی:innocent::smiling_face_with_three_hearts:

5 پسندیده

سلام پروانه خانم :dizzy::ribbon:

اینکه بخوای زنجیره رو نگه داری یا نه، یه تصمیم شخصی هست. ولی چون برای شما، بیشتر تبدیل به یه تکلیف اجباری شده بود و انگیزه ایجاد نمی کرد، خوب کاری کردی که بی خیالش شدی. چون هدف زنجیره، بیشتر تو مسیر نگه داشتن آدم برای یادگیری هست، نه بیشتر.
مثلاً برای خود من، چون می دونم اگه زنجیره ام رو بی خیال بشم، شاید یه روزهایی، اون حداقل یک ساعت رو هم تو برنامه چیزی نخونم، پس نگش داشتم.

برای جبران هم هیچ کار خاصی نمی خواد انجام بدی. فعلاً برای شروع و اینکه کم کم روی ریل بیفتی، از مطالبی استفاده کن که بیشتر برات لذت بخش هست و برات، حکم زنگ تفریح رو داره.
اگه اشتراک طلایی برنامه رو داری، زیبوک و زوم، خیلی می تونه برات مفرح و لذت بخش باشه. بسته به سطح الانت و علاقه شخصی ات، از اونها به صورت گزینشی استفاده کن.

:butterfly: :butterfly: :butterfly:

6 پسندیده

همه چیز به احساس و انگیزه درونیتون بر میگرده روانشناسی یکی از مهمترین عوامل یادگیری در زبانه دوست عزیز سعی کنید انگیزه ایجاد کنید و هر پیشرفت کوچیکی رو سه برابر برای خودتون انگیزه کنید که بیشتر تلاش کنید و دوم از زبان خوندن لذت ببرید تکست بوک برزید سطل اشغال ناولز بخونید از ناولز سطح پایین شروع کنید برید بالا ناولزهایی که دوست دارید جناحی کمدی درام و… و از همه مهمتر هدف داشته باشید سال مثلا ۲۰۲۲ می خوام با زبان فلان کار شروع کنم ، نمی خواد هر روز به اون فکر کنید ولی پس زمینه ذهنتون باشه
ای جی در مکالمه و حتی طریقه خوندن زبان ‌و روانشناسی به شما کمک میکنه اگه درست به حرفهایی که میزنه گوش و عمل کنید ،انگلیسی قدرت ای جی فقط یک درس نیست ، یک دستورالعمل نحوه یادگیری زبانه همون کاری انجام بدید که ای جی میگه و تکرار و تکرار تکرار رو ۳۰ نتیجه نگرفتید برید رو ۶۰ نشد برید ۹۰ هفته اول نشد هفته دوم نشد هفته سوم استمرار در زبان خوندن بسیار مهمه حالا یک روز دو دقیقه هم بخونید مشکل نیست اگر اون انگیزه و شور شوق یادگیری در خودتون پرورش بدید مسلما روز بعد جبران میکنید ولی اگر می خوایید پیشرفتتون هر ماه قابل مشاهده باشه که انگیزه بگیرید باید بالا ۳ ساعت روزی وقت بزارید نه نمی تونید صبور باشید ولی درست پیش برید خیلی ها رو دیدم اینجا درست به دستور العملهای ای جی گوش ندادن مشخصا نتیجه مطلوب نمیشه میبرن و میزارن کنار.
جادو و معجزه وجود نداره این مسیر درست در زمان درسته که شما رو به هدف میرسونه پشتکار داشته باشید

5 پسندیده

مجتبی عزیز پیامت عالی و مفیدبود و مثال قشنگی هم بود ممنون از نظرت :ok_hand::ok_hand::ok_hand:

2 پسندیده