برای گسترده‌خوانی زبان انگلیسی چه کتابهایی بخوانیم؟

سلام علیکم؛ وقت بخیر.
دوستان عزیز
احتراما بنده با مطلب گسترده خوانی کتاب در سایت مواجه شدم. لذا بنا را هم روی همان حداقل 10 دقیقه می گذارم. چون در مترو و هنگام رفت و برگشت به منزل، فرصت خوبی برای مطالعه کتاب برایم مهیا می باشد.

اما:
برای انتخاب کتاب بنده بنا دارم همان روش پنج انگشت دست پیشنهادی را رعایت کنم. لذا قصد دارم به میدان انقلاب رفته و کتابهای داستانی که روی آنها از شماره 1 تا مثلا 7 یا 8 را نوشته اند (که همان طور که می دانید این اعداد بیانگر سطح آن کتب می باشند) را مشاهده کنم. پس از آن مثلا بنده طبق قانون پنج انگشت، کتب سطح 2 را مناسب خودم می بینم. لذا تعدادی از کتبی که سطح شان 2 می باشد را خریده و مطالعه خواهم نمود. پس از مدتی مثلا فکر خواهم نمود که دیگر سطح 2 برایم آسان بوده و شروع به سطح 3 خواهم نمود و … سپس 4 و … سپس 5 و …

حال بنده دو سوال دارم:
اول اینکه آیا روش فوق برای گسترده خوانی از نظر شما صحیح است یا خیر؟
دوم اینکه چه انتشاراتی و چه نویسندگانی را انتخاب کنم؟ (این را از این جهت گفتم که ممکن است برخی کتابها توسط نویسندگانی تهیه شده باشد که از نظر ساختاری، اشتباهات و یا کج سلیقگی هایی داشته باشند. لذا ساختار و روند شکل گیری فوندانسیون زبان نیز در فکر و ذهن بنده نیز از پایه کج گذاشته شود)

با تشکر.
التماس دعا.

1 پسندیده

من زبان دیداریم خوبه چون فقط با چشم اون رو یادگرفتم بعدا متوجه شدم فقط باید شنیداری رو روش کار کرد شنیداری که درست شد گفتار هم اتوماتیک راه می افته بجای این کارا همین نرم افزار یا پادکست های آقای هوگ دانلود کن و گوش بده

1 پسندیده

سلام علیکم؛ وقت بخیر.
آقا حجت عزیز
از اینکه مطلب بنده را خوانده و راهنمایی فرمودید، صمیمانه سپاسگزارم.
با تشکر.

سلام بله روش گسترده خوانی روش مناسبیه. به شرطی که درست ادا بشه. شما هر روز باید یه مقداری کتاب بخونید.

اگه کتاب های سطح بندی شده رو می خونید و اگه دست کاری نشده باشن نگران ساختار نباشید.
درباره کتاب هایی که به اصطلاح authentic هستند و برای بومی زبان ها نوشته شدند هم هیچ مشکلی وجود نداره.

پیشنهاد من اینه به جای بهترین ساختار به دنبال موضوع خوب واسه خودتون بگردید.
بهترین ساختاری که مورد علاقتون نباشه شما رو خسته خواهد کرد.
پس در وهله اول برای پیدا کردن کتاب، موضوع کتاب رو مد نظر قرار بدید که براتون لذت بخش باشه و شما رو تشنه گسترده خوانی کنه.

اگه از مطالب سطح بندی شده استفاده می کنید از نظر من انتشارات penguin readers خیلی خوبن.

4 پسندیده

Oxford Wormbooks هم خوبن کتاباش، من چندتا نسخه چاپیشو دارم، خیلی حرفه ای داستانارو کوتاه کردن

3 پسندیده

آره منم یه چند تاییشو داشتم. اسم انتشاراتشو یادم نمیومد فقط آکسفوردشو یادم بود :joy:
مرسی :heart:

1 پسندیده

سلام علیکم؛ وقت بخیر.
آقا کامبیز بزرگوار
از اینکه بنده را راهنمایی فرمودید، خیلی سپاسگزارم.
با تشکر فراوان.

سلام علیکم؛ وقت بخیر.
آقا فرزاد بزرگوار
مجددا از راهنمایی مشفقانه و دوستانه تان متشکرم.
با سپاس فراوان.

1 پسندیده

خواهش می کنم دوست گرامی

سلام من کتابی در مورد روانشناسی موفقیت یا درمورد تناسب اندام سطح متوسط گیرم میاد؟اگر سراغ دارید معرفی کنید آخه با خوندن داستان خوابم میگیره علاقه ای ندارم
میشه مثلا بجای کتاب داستان ویدیویی که علاقه دارم همراه با متنش گوش کنم و بخونم؟

بله. میشه. شما هر چی که دوست دارید و علاقه مند هستید مطالعه کنید، کتاب و یا فیلم فرقی نداره.
فقط باید مناسب سطح شما باشه.

باید از زبان خواندن لذت ببرید

1 پسندیده