چگونه بهترین برنامه یادگیری زبان انگلیسی را بسازیم؟

جناب کشاورز اینکه ۱۰۰بار فایل رو گوش کردم منظور اینکه میذارم پشت سرهم فایل خوانده بشه دراین بین هرچی رو متوجه بشم تکرار میکنم.دراین بین هم جملات رو توی ذهنم ترجمه میکنم وقبل از گوش دادن بار اول همزمان که داره خونده میشه درس رو میبینم وکلماتی که نمیدونم رو هایلایت زرد میکنم بعدش دیگه فقط درس رو گوش میدم در این بین درسهای بخش داستانهای بچه گانه رو هم چندین و چندبار گوش میدم در عرض این دوهفته زبانشناس رو اینطوری خوندم.

3 پسندیده

با سلام خدمت شما دوست عزیز
اولا بگم دیدم پیامتون بی جواب مونده تا حدی از نظر خودم جوابتونو میدم تا بعد بقیه اساتید بیان جواب کامل تری بهتون بگن
در اون درس ها یک بار متن اصلی رو بخونید دو بار داستان های کوتاه رو یا در بعضی هاشون درس دیدگاه داره که مثل داستان ها دو بار بخود در اخر هم یک بار درس واژگان رو هر روز گوش کنید البته همه رو با توجه به متن و دیدن ان گوش بدین اگر هم کم متوجه شدین روز های بیشتر از یک هفته رو به این روش واسه یک درس اختصاص بدین
در این سطح شما که مثل من مبتدی هستین باید بیشتر یک درس رو کار کنید تا متوجه 80 90 درصد موضوع و درس مربوطه بشید بعد اجازه دارین به سراغ درس دیگه برین احتیاجی هم به تکرار زیاد بدون دقت نیست بیشتر خودتونو خسته میکنید(مثل دست و پا زدن زیادی در استخر وقتی فکر میکنید دارین غرق میشین)میتونین در کنار اینا برای اینکه حوصلتون سر نشه فیلم های خارجی با زیرنویس انگلیسی ببینیدیا کتاب داستان ها رو مطالعه کنید کلماتی هم که در درس ها معنیشو بلد نیستین سر سری رد نشین معنیشونو پیدا کنید اینطوری موضوع درسارو بهتر متوجه میشین و به قولی گیراییتون تقویت میشه
زملن هاتو هم تقسیم کن به 30 دقیقه یا 20 دقیقه در هر ساعتی از روز که سر حال تری
امیدارم کمکی کرده باشم در زمینه یادگیری و پیشرفت روز افروزنتون در مطالعه زبان انگلیسی

با تشکر

8 پسندیده

سلام صبحتون بخیروشادی
خیلی خیلی محبت کردیند قدردان محبتون هستم.
محبت کردیند پیامم رو خوندید و جواب دادیند
سپاس فراوان از راهنمایتون حتمااین روش رو امتحان میکنم ببینم چطورپیش میره.بازهم ممنون خیلی لطف کردیند:rose::rose::rose::rose:

3 پسندیده

:wink::wink::wink::wink:

4 پسندیده

سلام دوست عزیز زبان شناس

توضیحات دوست عزیز آقای @Abolfazl_Rastin کامل و خوب بود.

فقط یه نکته اضافه کنم برای اینکه برنامه شما تنوع داشته باشه و خسته نشید و از یکنواختی هم دربیاد، می تونید در نرم افزار "زیبوک " برید و داستان های کتاب هایی را که در سطح خودتون هست (به نقل از مربیان عزیز، اگر حدوودا 80% لغات کتابی را می دانستید، خواندن آن به شما توصیه می شود و برای شما مناسب است) را مطالعه کنید.

"داستان های خیلی ساده"
"داستان های ساده"
"داستان های متوسط"
"داستان های پیشرفته"

به قول دوستان : سعی کنید از زبان خواندن لذت ببرید.

موفق باشید :hugs:

8 پسندیده

سلام وقتتون بخیر
خیلی خیلی لطف کردیند حتماانجام میدم.محبت کردیند
سپاس فراوان از راهنمایی هاتون.:rose::rose::rose::rose:

4 پسندیده

سلام آقا کامبیز خیلی خیلی ممنونم شما عالی هستی

4 پسندیده

سلام داستان خیلی جالبی بود واقعا. من تازه با انگلیسی بدون تلاش اشنا شدم امیدوارم این روش بتونه به من کمک کنه.:heart_eyes:

4 پسندیده

‎سلام

خیلی ممنونم از راهنماییهای مفیدتون و ب شما واقعا تبریک میگم بابت همه پیشرفتها و موفقیتهاتون در زمینه زبان و یادگیری زبان.

راستش من ی کم گیج شدم .الان 5 ماهه که زبانشناس رو نصب کردم و واقعا بهش علاقه دارم اما مشکلاتی دارم که ممکنه شما بتونید باتوجه ب تجربیاتتون کمکم کنید

اول اینکه تو این چندماه بطور ناپیوسته حدود40 یا50 بار درس اول دوره انگلیسی قدرت رو گوش کردم.و بماند که دارم روی خودم برای استمرار و پیگیر بودن برای استفاده از زبانشناس کار میکنم مشکلم اینه که وقتی شما میگین 30 بار ی درسی رو گوش میدین بعدمیرین سراع درس بعدی اما فکرمیکنم من دچار وسواس شدم یا اگر نادرسته شما بفرمایید اما باتوجه ب روشی که ای جی میگه 5 بار تا10بار ی درسی رو روز اول گوش بدیم روز دوم مکث و تکرار روز سوم بلندبخونیم و ضبط کنیم و روز 4و5 روش ترکینگ یعنی همزمان با گوینده بدون توقف تکرار کنیم درحالیکه اقای ناصری روش دیگه ای دارن.میدونم الان میگین که هرکدوم رو دوس دارین انتخاب کنید اما سوال من اینه که این روشها زمانبر هستند.شماخودتون فقط گوش کردین و ازین روشها استفاده نکردین؟بدون این روشها جواب میگیرم؟من وقت ازاد زیادی دارم و میتونم چندساعت در روز گوش بدم اما وقتی فکر میکنم این همه کار باید انجام بدم خودبخود دلسرد میشم متاسفانه. مثلا درس اصلی20دقیقه هست که روزانه بخوام3 بار با این روش کار کنم حدود1 ساعت طول میکشه.در کل میشه3 ساعت در روز.این بجز واژگان و داستان کوتاه هست.که اوناهم همینقد طول میکشن.ودر طول روز ممکنه7 یا8 ساعت وقتمو بگیره که خسته کننده میشه.واین فکر باعث شده کلا بیخیالش شدم.مشکل دومم اینه که میشه دویا سه تا دوره رو همزمان کار کرد؟مثلا انگلیسی قدرت و داستان واقعی البته اگر فقط گوش کردن روش مورد نظر باشه منظورم اینه که ایا یادگیری اتفاق میافته؟؟واقعا برام گیج کنندست.متشکرم

5 پسندیده

سلام عزیزم به این آدرس مراجعه کنید

و سعی کنید از انگلیسی لذت ببرید نه ایکه ازش فرار کنید این وسواس شما احتمالا به خاطر اجباریه که ذهن شما براتون ایجاد کرده برای همین همش براتون بهانه میاره . من هم شاید مثل خیلی از بچه های تالار اصولی که آورده شده برای خوندن درسها رو رعایت نکنم ولی زنجیره رو حفظ میکنم و داستانهایی که برام لذت بخش هستش رو کنار درسهای قدرت میخونم و گوش میدم اما خودم رو مجبور نمیکنم که من باید این درس رو 30 بار گوش بدم هر وقت درس به طور ناخودآگاه بیاد تو ذهنم و بر زبانم لغاتش تکرار بشه میدونم وقتشه برم درس بعدی و ازش لذت ببرم. به امید موفقیت شما دوست عزیزم :rose::rose::rose:

9 پسندیده

عالی بود
خصوصا که از مثالهای زنده استفاده کردید

4 پسندیده

سلام واقعا افا کامبیز مقالهاتون راه گشااست و به ادم فکر میده و باعث میشه مسیر غلط گذشته تکرار نکنی بابت همه مقالهای خوبتون مرسی:wink::wink::wink:

9 پسندیده

آقا واقعن عالی بود اینکه با راوی اول شخص نوشتید و حس موفقیتتون رو انتقال دادید به نظرم خیلی تاثیرگذار بود

9 پسندیده

خیلی جالب و کاربردی بود فقط گفتین یه متن رو گوش بدیم آخه وقتی چیزی در موردش نمی دونیم همینجوری طوطی وار گوش کردن می تونه مفید باشه ؟

6 پسندیده

ممنون از مقاله خوب و مفیدتون. به نظر هدف گذاری و انعطاف پذیری در رسیدن به هدف از مهمترین عوامل موفقیت در هر کاری از جمله یادگیری زبان است. چون شرایط متغیر است و مهم اینست که بتوانیم خود را با شرایط جدید وفق دهیم و برای رسیدن‌ به هدفمان تلاش کنیم.

7 پسندیده

نه اصلا فایده نداره.

من در سایر مقالات به این موضوع پرداختم که باید به منابعی گوش کنید ک حداقل 85 تا 90 درصدش رو متوجه بشید. اگه یه چی گوش بدید که هیچی نفهمید فایده نداره.

9 پسندیده

ممنون همیشه برام سوال بود:

6 پسندیده

عالی بود، ممنون :wink:

5 پسندیده

عالی بود آقا کامبیز فوق العاده ای

5 پسندیده

That’s right
If you want, you can
Be successful

4 پسندیده