تالار زبانشناس

درس تلفظ aj تمرین روز سوم

سلام.
میخواستم از تجربه دوستان استفاده بکنم شما برای روز سوم
1.آیا در سه سرعت باید درس را رو ضبط کرد؟
2.برای مقایسه بهتراست کل درس را خواند و مقایسه کرد یا پاراگراف به پاراگراف

ممنون میشه روش بهینه بگید.

این تاپیک مربوط به درس« درسنامه تمرین تلفظ » در نرم‌افزار «زبانشناس» است. دوره: « تلفظ انگلیسی - بدون تلاش » فصل: « تلفظ »

1 Likes

سلام اگر بتونید باسرعت بالا بگید که بهتره… به نظرم بعد از 25 تا 30 بار که هر درس رو بخونید میتونید روی سرعت بالاش هم تسلط داشته باشید و خودتون هم بیان کنید… ولی بازم برای هرکسی فرق میکنه. شما وقتی همراه ای جی میخونید متوجه میشید که سطح تون با کدوم سرعت میخوره… اگر بعد از 25 بار موقع سرعت بالا بازم نمیتونستید درست باهاش همخونی کنید، باید بیشتر تمرین کنید…
البته این تجربه من بود :rose:

3 Likes

تا حالا دور تند واسه گوش‌ دادن رو تست نکردم، بنظرم باید تاثیر خوبی بذاره روی قدرت زود متوجه شدن و تیز شدن گوش، همینجوره یا تجربه شما چیز دیگه‌ای میگه؟

3 Likes

خود ای جی هر درس رو با سه سرعت آهسته متوسط و سریع میگه. من شخصا سرعت نرم افزار رو تغییر نمیدادم. و فقط به همون سرعت تند خود ای جی بسنده میکردم چون در حالت عادی فکر نمیکنم خیلی از اون سرعت بالاتر بشه صحبت کرد و از یه جایی به بعد لهجه و گفتگوهای عامیانه ست که باید توش پیشرفت کرد. شاید شما درسنامه aj رو با سرعت 1/5x هم تمرین کنید و یاد بگیرین اما یه فیلم زبان اصلی که شاید به مراتب سرعت گفتگوها هم کم باشه رو نتونید متوجه بشید.
در کل باید در همه ابعاد روی مهارت ها تون کار کنید

2 Likes

سرعتش رو من تغییر میدادم اتفاقی نمیفتاد الان روی یک هس
فک نکنم چندان تفاوتی بکنه

3 Likes

ببخشید شما ۲۸ بار درس رو مرور کردین من فقط یه هفته میخونم در حد ۱۸ بار میشه اشکالی نداره؟

1 Likes

بله من 28 بار خوندمش

1 Likes