ساختار be +ing

سلام میخواستم بدونم be +ing چه ساختاریه و چجوری معنی میشه
This TV does not seem to be working

الان توی این جمله to be حذف بشه فقط بگیم working اشتباهه؟

این تاپیک مربوط به فصل« گربه‌زن » در نرم‌افزار «زیبوک» است. مجموعه: « کتاب های خیلی ساده » کتاب: « زن گربه ای »

2 پسندیده

سلام وقت بخیر.
بله غلط میشد.
اینجا دوتا فعل داریم.
اگر شما میخواستین بگین تلویزیون داره کار میکنه، نمیگفتین tv working . میگفتین tv is working . ساختار حال استمراری.
اینجا یه seem هم اضافه شده، به معنی به نظر آمدن. یعنی ما دوتا فعل داریم، که طبق قانون گرامر،.وقتی دوتا داریم، فعل دوم رو به صورت مصدر با to میاریم (بعضی وقتها هم با ing).
در این جمله فعل اول بوده seem، فعل دوم بوده is، مصدرش با to میشه : to be

4 پسندیده

پس یعنی میتونیم بگیم هر وقت فعل دوم افعال am /is /are باشه بعد از to تبدیل به be میشن؟مثل همین سوال خودم و مثل مجهول حال ساده

2 پسندیده

البته یه چیزیم من متوجه نشدم الان بعد از to فقط بگم work چطور ؟تلویزیون به نظر نمیرسید که کار کنه
نکته بعدی اینکه توی قاعده کلی فعل دوم یا با to میاد یا ing ولی توی این ساختار هم to میاد هم فعل ing داره

2 پسندیده

دوست گرامی با توجه به موقعیتی که میخای ازش حرف بزنی جمله میسازی یعنی اینکه این مورد شما معنیش اینه که تو الان رفتی تی وی رو روشن کنی که میبینی کار نمیکنه، و میگی که انگار کار نمیکنه یهنی الان.

اصل حمله این بوده:

TV is not working.

وقتی که فعل seem رو میاری بعدش باید زمان جمله فوق توش رعایت بشه. که میشه:

Seems not to be working

یا

Doesn’t seem to be working.

به این میگن مصدر استمراری.

2 پسندیده

به این دو جمله دقت کن:

The TV doesn’t seem to work.

The TV doesn’t seem to be working.
تفاوت اینارو میتونی بگی؟؟

2 پسندیده

خیلی ممنون از جوابتون من اصلا مصدر استمراری نشنیده بودم تا اینکه شما گفتی جالبه توی نت هم سرچ کردم یکی دوتا سایت درباره اش بود من دقیقا سوالم همین چیزیه که شما سوال کردی فرق این دوتا جمله رو نمیدونم چیه تازه یه حالت سومم هست
که بگیم the tv dosent seem working من الان مشکلم اینه از این ساختار کی باید استفاده کرد

3 پسندیده

یه مثال دیگه
She should not be wearing this
با جمله پایین چه فرقی داره
She should not wear this

3 پسندیده

جمله اول یعنی تو نباید الان این تنت باشه، جمله دوم میگه بهتره که اینو نپوشی.

2 پسندیده

مصدر استمراری همزمان با عمل فعل اصلی داره رخ میده.

2 پسندیده

خیلی ممنون عالی توضیح دادین:+1::+1::+1::+1:

1 پسندیده