5 فیلم شاهکار با لهجه بریتیش برای یادگیری زبان

سلام رفقا! من دوباره اومدم. صد درصد در جریانید که دیدن فیلم چقدر برای یادگیری زبان انگلیسی موثره‌. من تو این لیست سعی کردم بهترین فیلم‌ها با لهجه بریتیش از نظر خودم رو براتون معرفی کنم. همین الان این مقاله رو یه جا ذخیره کنید چون این فیلم‌ها واقعا یه شاهکارن!

Children of men

فکر کن توی دنیای زندگی کنی دیگه امکان بچه‌دار شدن نباشه و نسل انسان رو به منقرض شدن بره. تو این بین معجزه‌ای اتفاق میوفته و زنی باردار میشه! بچه‌ای که ارزشش بالاتر از هزاران میلیارد دلار هست. بچه و مادرش امنیت جانی ندارند و تئودور با خودش عهد بسته که از اونا محافظت کنه…

این فیلم نامزد ۳ جایزه‌ی اسکار شده

1917

بهار سال ۱۹۱۷ تو اوج جنگ جهانی اول دو سرباز جوان از انگلیس به نام اسکافیلد و بلیک باید ماموریتی غیر ممکن رو انجام بدند. اونا باید پیغامی به یک گردان ۱۶۰۰ نفری انگلیسی برسونند که از ورود سربازان به کمین مرگبار دشمن و مین های جلوگیری بشه…

فیلم‌برداری این فیلم واقعا شگفت‌انگیزه و طوری فیلم‌برداری شده که انگار از اول تا آخر فیلم کات زده نشده.

این فیلم نامزد ۱۰ جایزه‌ی اسکار بوده که تونسته ۳ تاش رو برنده بشه. 1917 داخل اپلیکیشن موجوده و سطحش هم سادس‌.

The king’s speech

ادوارد هشتم که تو زمان جنگ جهانی دوم پادشاه انگلیس بوده، به خاطر ازدواج کردن با دختری آمریکایی مجبور میشه که سلطنت رو رها کنه چون که تو اون زمان روابط بین آمریکا و انگلستان خیلی بد بوده. برای همین برادرش جرج ششم پادشاه میشه. جرج ششم که علاقه ای به پادشاه شدن نداره، مجبور میشه که این مسئولیت سخت رو به عهده بگیره ولی مشکل بزرگش، لکنت زبان هست که براش دردسرساز میشه. اون تو یکی از سخنرانی‌هاش دچار مشکل تکلم میشه و این امر نشانه ضعفی بزرگ برای پادشاه انگلستان هست. جرج ششم پس از این موضوع پزشکی به نام لیونل لوگوی رو برای برطرف کردن مشکل لکنت زبانش استخدام میکنه تا بتونه این مشکل رو برطرف کنه و …

این فیلم بهترین فیلم برای یادگیری تلفظ بریتیش هست چون نقش اصلی از اول تا آخر فیلم تلفظ تمرین می‌کنه!

این فیلم نامزد ۱۲ جایزه‌ی اسکار بوده که موفق شده ۴ تاش رو برنده بشه!

Dunkirk

داستان فیلم درباره محاصره شدید سربازان متفقین (متشکل از کشور های بلژیک، کانادا، فرانسه و بریتانیا) تو جنگ جهانی دوم توسط نازی‌ها هست که به طور معجزه آسایی میتونند در یک نبرد سهمگین، خودشون رو از دل این محاصره بیرون بکشند و فرار کنند…

این فیلم نامزد دریافت ۸ جایزه‌ی اسکار بوده که تونسته ۳ تاش رو برنده بشه.

The imitation game

داستان فیلم درباره‌ی ریاضیدانی به نام آلن تورینگ هست که تو جریان جنگ جهانی دوم با کمک ریاضیدانان دیگه، به رمزگشایی کد انیگما می‌پردازند. اما…

این فیلم نامزد ۸ جایزه‌ی اسکار بوده که تونسته یکیش رو برنده بشه.

برای آشنایی با فیم های بیشتر میتونین مقاله فیلم انگلیسی برای تقویت زبان رو بخونین.

فیلم مورد علاقه‌ی شما چیه؟

14 پسندیده

the king speech
واقعا قشنگ بود .

3 پسندیده

بله یه فیلم درجه یک و خوش ساخته :star_struck:

3 پسندیده

فیلم ۱۹۱۷ که خیلی کم دیالوگ داشت .

سریال گیم آف ترونز خیلی بهتره.هم دیالوگ زیاد داره هم لهجه بریتیشه.

4 پسندیده

بله حتما تو لیست سریال های پیشنهادیم میذارم.

3 پسندیده