چجوری رمان انگلیسی بخونم ؟

سلام
سطحم intermediate یا upper intermediate هست دقیق نمیدونم
کلاس زبان میرم و کنارش سعی میکنم با فیلم دیدن و اهنگ و … زبانمو بیشتر تقویت کنم
جدیدا به فکر این افتادم با استفاده از رمان و داستان انگلیسی زبانمو بهتر کنم که رمان the fault in our stars رو خریدم که همه میگفتن خوبه واسه سطحم
فیلمشم هست
چند تا رمان دیگه هم گرفتم
حالا میخواستم بدونم چجوری باید رمان رو بخونم که هم زبانم تقویت شه هم اینکه متنو بفهمم و لذت ببرم ازش؟
مثلا کلمات رو اول هایلایت کنم ؟ فایل صوتی رو دانلود کنم گوش بدم ؟ ترجمه کتاب رو دانلود کنم و باهاش جلو برم ؟

لطفا هر روش خوبی میشناسین بگین بهم و کمکم کنید ممنون میشم

1 پسندیده

دوست عزیر ترجمه کردن که کلا اشتباه هست شما باید مطلب بفهمید شما باید ناولزی انتخاب کنید که بالا ۷۰ تا ۸۰ درصد لغاتش بلد هستید تازه این کافی نیست باید ببنید درک مطلبتون چقدر قوی هست اگر یه ناولز که بالا ۸۰ درصد لغاتش بلدید چند خطش رو خوندید و چیزی نفهمید باید برید یک سطح پایین تر شروع کنید بعد سطح بندی بریزید دور سطح شما رو مغز و ضمیرناخوداگاه شما تعیین میکنه نه تست و دیگران

Audiobook ها یکی از بهترین ابزار یادگیری هستند من ترجیحا فقط ناولزهایی که صوت داشته باشه رو استفاده میکنم چون مهارت listening هم تقویت میشه گرچه اونم باید ببینید چقدر گوشتون عادت داره ممکنه ناولزی بفهمید اما فایل صوتیش برای گوش شما مناسب نباشه و سریع باشه

2 پسندیده

سلام دوست عزیز بنظر من اصلا سمت ترجمه داستان نرید
اگر میتونید ویس رمان رو هم دانلود کنید و همزمان با داستان پیش برید با ی تیر دو نشون میزنید هم لیسنیگتون قوی میشه و هم ریدینگتون
و میتونید حین خواندن کلماتی ک بنظرتون جدید یا سخت میاد رو هایلایت کنید