تفاوت see و look و watch و regard چیست؟

با سلام
تفاوت see و look و watch و regard چیست؟

1 پسندیده

با سلام

Regard
این واژه کلا تو لیست اون سه تا نمیگنجه.

معنی اش بیشتر حالت ذهنی رو شامل میشه نه یک عمل فیزیکی.

مثلا:
I regard you as my brother
من به چشم برادری بهت نگاه میکنم.

معانی دیگرش هم میشه :
مراعات ،رعایت ،نگاه خیره ،زل زل نگاه کردن،نظر

اما بریم سراغ سه تای بعدی

See
Look
Watch

این سه تا فعل میتونن به معنای دیدن ، نگاه کردن و تماشا کردن استفاده شن ولی طبق معمول یه سری استثنا و تفاوت تو کاربردشون وجود داره.

فعل look

زمانی که از فعل look استفاده میکنیم یعنی نگاه خودمون رو مستقیماً به سمت چیزی هدایت میکنیم و به اون چیز توجه میکنیم. پس فعل look یه عمل کاملاً ارادیه. به مثال های زیر توجه کنین:

They looked at the picture and laughed

اونها به تصویر نگاه کردند و خندیدند.

Look at the dog!

سگَ رو ببین.

Look over there, there’s a rainbow!

اونجا رو ببین، یه رنگین کمان هست.

نکته

زمانیکه فعل look همراه با یه مفعول میاد از حرف اضافه at استفاده میکنیم.

Look at the snow. It’s so beautiful. (صحیح)

Look the snow. (اشتباه)

فعل see

وقتی از فعل see استفاده میکنیم یعنی از طریق چشم هامون متوجه چیزی میشیم یا به عبارت دیگه چیزی به چشم مون میخوره. پس فعل see یه عمل نسبتاً غیر ارادی رو توصیف میکنه. به مثال های زیر دقت کنین:

I saw Setare at the cinema yesterday.

من دیروز ستاره رو تو سینما دیدم. (من دنبال اینکه ستاره رو تو سینما ببینم نبودم، ولی اتفاقی اونم اونجا بود و من دیدمش)

Has anyone seen my phone

کسی تلفن من رو دیده؟ (کسایی که دارم ازشون سوال میکنم دنبال تلفن من نبودن، ولی ممکنه اتفاقی تلفن من رو دیده باشن)

فعل watch

فعل watch شباهت زیادی به فعل look داره، ولی معمولاً به این معناست که برای مدت زمانی چیزی رو نگاه یا تماشا کنیم، مخصوصاً اگر اون چیز در حال تغییر و حرکت باشه. مثال های زیر رو ببینین:

I watch TV every night.

من هر شب تلویزیون نگاه میکنم / تماشا میکنم. (تلویزیون خودش حرکت نمیکنه، ولی تصاویری که توش میبینیم در حال تغییر و حرکته)

I sit by the window and watch people walking past.

من کنار پنجره میشینم و آدمایی که رد میشن رو تماشا میکنم.

نکته مهم

زمانی که در مورد دیدن مسابقات ورزشی به طور حضوری یا اجراهای عمومی مثل فیلم و تئاتر و نمایش صحبت میکنیم از فعل see استفاده میکنیم. اگر در این موارد از فعل watch استفاده کنیم یعنی اونها رو تو تلویزیون دیدم.

I saw a wonderful film last night. You should go and see it while it’s in the cinema.

من دیشب یه فیلم فوق العاده دیدم (تو سینما). باید تا در حال اکرانِ بری و ببینیش.

برای درک بهتر دو تا جمله زیر رو با هم مقایسه کنین:

I watched ‘Avatar’ last night on Netflix.

I saw ‘Avatar’ last night.

تو جمله اول من شب قبل خونه بودم و فیلم اوِتار رو تو سایت نتفلیکس دیدم، ولی تو جمله دوم من دیشب سینما بودم.

:rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose:
جمع بندی

• هنگامیکه فعل look همراه با یه مفعول میاد از حرف اضافه at استفاده میکنیم.

• وقتی یه چیزی رو بدون توجه و بطور غیر ارادی میبینم از افعال look و watch استفاده نمیکنیم.

• زمانیکه در مورد دیدن فیلم تو سینما صحبت میکنیم از فعل see استفاده میکنیم نه watch

• هر زمان که در مورد دیدن چیزی تو تلویزیون صحبت میکنیم از فعل watch استفاده میکنیم نه see

:bouquet::bouquet::bouquet::bouquet::bouquet::bouquet::bouquet:

Screenshot_۲۰۲۰۱۱۲۶_۱۳۰۸۲۸

3 پسندیده

ممنونم جامع و کامل هیشکی اینطوری توضیح نداده بود برام

2 پسندیده