نه به خشونت!

روز جهانی مبارزه با خشونت علیه زنان

دوستا سلام!
امروز 25 نوامبر، روز جهانی مبارزه با خشونت علیه زنانه!
خشونت انواع مختلفی داره،
ما تو این پست به خشونت هایی اشاره کردیم که بخاطر جنسیت بر افراد روا داشته میشه!
هر بر زنان و هم بر مردان!
فکر کنم برای همه تون قابل درک باشه که نمیشد این کار رو مثل باقی کارها شاد و سرزنده و طنازانه ساخت،
امید به روزی که این خشونت ها هم تبدیل به چیزهایی شده باشن که موقعی که میخوایم در رابطه باهاشون حرف بزنیم، خنده مون بگیره!

نظر شما چیه؟
میدونید علت نامگذاری این روز چی بوده؟

پیج من: @lunaatella
پیج فائزه: @fara_english_learning
پیج مجتبی: @moj_ta_ba1
پیج الهام: @elham_hjv
پیج علیرضا: @day_dream3r

ویدئو

لینک دانلود ویدئو

متن و ترجمه ویدئو

No_Violence.pdf (161.4 کیلوبایت)

لینک این ویدئو در تلگرام

لینک این ویدئو در اینستاگرام

19 پسندیده

عالی بود لونا جان خدا قوت به همه تون :rose::rose::rose::rose:

11 پسندیده

این روز 25 نوامبر برابر با 5 آذر سالگرد قتل خواهران میرابل است که از سوی سازمان ملل متحد به عنوان مبنایی نمادین برای التزام توجه و اهمیت زنان و انواع خشونت علیه آنان نامگذاری شده. سه خواهر اهل جمهوری دومینیکن با نام خواهران میرابل پس از ماه‌ها شکنجه سرانجام توسط سازمان امنیت ارتش این کشور به قتل رسیدند. جرم این سه خواهر شرکت در فعالیت های سیاسی علیه رژیم دیکتاتوری حاکم بر دومینیکن بود. 21 سال بعد یعنی سال 1981 در همایشی که در بوگوتا پایتخت کشور کلمبیا که با شرکت مدافعان حقوق زنان در آمریکای لاتین و منطقه ی کارائیب تشکیل شد، پیشنهاد شد روز قتل خواهران میرابل به عنوان روز منع خشونت علیه زنان نامگذاری شود هدف از این اقدام آن بود تا افکار عمومی جهانیان بیش از پیش به نهی از خشونت از زنان متمرکز شود. سازمان ملل متحد نیز در 17 اکتبر سال 1999 این روز را به رسمیت شناخت و در تاریخ مناسبت های این سازمان گنجاند تا از این طریق همه ساله دولت ها و مردم جهان به این موضوع مهم توجه کنند

خواهران میرابل

15 پسندیده

سلام خیلی خوب بود
ایشالا به هیچ زنی در هیچ کشوری خشونت نکنن
به خصوص که در ایران زنان حق اواز خواندن ندارن . حجاب اجباری نیست . استادیوم نمیتوانن برن . ریس جمهور نمیتوانن بشن . و دوچرخه سواری ممنوع .

15 پسندیده

من تو تالار تاپیک هنرمندان میخواستم بخونم 5 نفر بیشتر بهم رای ندادند چرا آخه گفتم به ده نفر برسه میخونم نترسید بابا ای ایران میخوندم :joy:

11 پسندیده

چقدر خوشحال شدم که دیدم در رابطه با خواستگاه این روز نوشتی… مرسی کلی

3 پسندیده

خواهش میکنم عزیزم امیدوارم هیچ جای دنیا خشونت علیه هیچ موجودی نباشه زنان، کودکان و، سیاهپوستان، حیوانات و…
و هیچ جای دنیا جنگ و خونریزی، گرسنگی و فقر نباشه :heart::rose::rose::rose:

3 پسندیده