چگونه سطح زبان خود را بالا ببریم و پیشرفت کنیم؟

خیلی خیلی سخته :grin:

6 پسندیده

اخه درسته تو هر تاپیکی بخاین بگین ما ترسو هستیم. شیطونه میگه چالش فیلم ترسناک راه بندازا :joy::joy:

3 پسندیده

خب Aj گفته این کتابارو بخونید دیگه (درس بعدی که برسی خودت میفهمی)
ولی واقعا ترسناک نیست، خودت بخون متوجه میشی

4 پسندیده

یکم شو دیدم ،سطحش بالائه ولی برا افزایش دایره ی لغت خوبه.

ترسناکیشم کارتونیه ،من فک کردم واقها در مورد روح و جن و این چیزاست: :sweat_smile:

4 پسندیده

12 نوشته با یک موضوع موجود ترکیب شدند: چت

سلام
کتاب های Nancy drew و Hardy boys رو هم پک کاملش رو پیدا کردم
:sunglasses::sunglasses::sunglasses:

7 پسندیده

سلام سپاس بابت تلاشاتون…واقعا کتاب خوندن با زبانشناس راحت تره.
ولی ای کاش بشه به زودی نوع دیکشنریش مثل دهکده زبان با کلیک روی کلمه نشون داده بشع که وقتمون واسه دیکشنری آنلاین و نوشتنش نره🙈
بازم از تلاشای اقای ناصری و تیمشون و اقا فرزاد و اقا کامبیز قدر دانی میکنم:rose::rose::rose:

8 پسندیده

سلام
اون دیکشنری که گفتین به زودی قراره اضافه بشه
بعدشم
خواهش می کنم :blush:

4 پسندیده

سلام
عاااالی بود مثل همیشه :clap::clap::clap:
داشتم میخوندمش تو اوووووج خوندن بودن دستم خورد روی دکمه بک برگشت
کلا گمش کردم کدوم تاپیک بود
تا دوباره پیداش نکردم ول نکردم :sweat_smile::sweat_smile:
شب هم یه بار دیگه میخونمش
چون خیلی خوشم اومد :blush:
عالی بود :clap::clap:

راستی این کتابه که تازه اضاف شده به زبانشناس ترسناکه !! :neutral_face:
بچه های زبانشناس قبلا روحیه لطیف تری داشتنااااا :neutral_face:
ترسناک چرااااا اخه؟ :neutral_face:

6 پسندیده

اسما ترسناکه ولی واسه بچه هاست. ما معمولا بهشون می خندیم :grin:

6 پسندیده

آره واسه شما پسرا (از جمله داداشای خودم ) چیزای ترسناک خنده داره :neutral_face:
چجوری ازهیچی نمیترسین واقعا جای تعجب داره
من یه مدت پیش یه رمان ترسناک خوندم(البته فارسی )
تا یه ماه شبها با چراغ روشن میخوابیدم :neutral_face:

6 پسندیده

فایل کامل صوتیشو اضافه کردم

9 پسندیده

سلام ممنون از مطالب خوبتون میخواستم بدونم با توجه به روشی در زبانشناس برای اموزش زبان گفته شده میتونم خواهش کنم اگر کتابهایی برای self study در زمینه امادگی برای امتحان IELTS میشناسید معرفی بفرمایید چوندر بازار کتابهای زیادی هست و میخوام تهیه کتابها خوب و کارامد باشه ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

5 پسندیده

@arura
اول باید دید سطح زبانتون چیه؟
و چه نمره ای از آیلتس مد نظرتونه؟
اگر آمادگی اولیه رو ندارید نباید برید سراغ منابع آیلتس یا تافل.
اگر مایلید
ابتدا با این لینک دایره لغت تون رو با دقت محاسبه کنید.

و به پرسش های اول هم پاسخ بدهید تا بر اساس اون، منبع معرفی کنم.

• اگر چه معتقدم تا بر حداقل یکی دو تا از منابع زبانشناس تسلط نسبی پیدا نکرده اید، سراغ آزمون های استاندارد رفتن درست نیست.
5 پسندیده

سلام ممنونماز پسخی که فرمودید من چون پاسخ شما را در ایمیل دریافت کرده بودم از طریق ایمیلم پاسخ دادم که مثل اینکه اشتباه کرده بودم و باید در همینجا پاسخ می دادم ، من الان دو ساله در حال خواندن انگلیسی به صورت خصوصی هستم و کتابهای total english را اموزش میبینم ودر سطح intermediate هستم ولی چون در مورد اسپیکینگ مشکل داشتم با اشنایی با زبانشناس ونصب اپلیکیشن و استفاده از دوره ها که حدود چند هفته هست دارم خودم را اماده میکنم ، من تصمیم دارم وقتی که به سطح advance رسیدم حداقل نمره 6 یا 6.5 را برای ایلیس بگیرم و به علتی کهشاید حدود یکسال یا یکسال و نیم دیگه وقت دارم میخواستم با توجه به سیستم خوب زبانشناس از طرف این گروه راهنمایی بشم و کتابهای مناسب برای ایلیس را بگیرم که خودم در کنار اموزشهایی که میبینم کم کم شروع به خواندن این منابع بکنم برای همین این موضوع را مطرح کردم که با توجه به توضیحاتی که دادم خوشحال میشم اگر راهنمایی هست بفرمایید ، در مورد تست دایره لغات هم ممنونم حتما انجام میدم
با تشکر

4 پسندیده

طبق آماری که من از تعدادی از دوستان گرفته ام:

لغت: برای ۶ حدود ۵۰۰۰ کافیست و برای ۶.۵ باید به ۷۰۰۰ برسه.
البته اینا الزامی نیست ولی اگر دایره لغت پایین باشه باید با تلاش و صرف وقت بیشتر، با اسکیل های دیگر نمره رو بالا برد.

گرامر:
هر چند بسیاری چنین تبلیغ می کنند که خواندن گرامر اشتباهه، به نظر من اینا تبلیغات بازاریه. چون اکثر افراد از گرامر بدشون میاد، مدرس هایی مثل ای جی هوگ و … بر فراگیری زبان بدون خواندن گرامر تاکید می کنند.
پر واضحه که اگر کسی حوصله ی خوندن گرامر داشته باشه، سرعت یادگیریش بیشتره. بدون خوندن گرامر، فرآیند فراگیری زبان کندتره و باید با ریدینگ و لیسنینگ بسیار، جبرانش کرد.
نتیجه این که باید کمی هم گرامر خوند.
من کتاب communicate what you mean رو بهترین منبع بازار ایران می دونم. جاهای دیگه رو نمی دونم، شاید منابع بهتری داشته باشند. کافیه فقط متن کتاب به خوبی خونده بشه چون پر از مثال های ارزشمنده. نیازی به حل تمرینات هم نیست.

ریدینگ:
با زبانشناس میشه بسیار پیشرفت کرد. به شرط اون که علاوه بر گوش دادن، متن به دقت خونده شود و کلمات جدید، مرتب توسط لایتنر مرور شوند.
حداقل دو یا سه ماه پیش از آزمون باید کتاب های کمبریج که نمونه های آیلتس هستند، به دقت مطالعه شوند.

لیسنینگ:
زبانشناس عالیه.
اما نیاز به منابع بریتیش بیشتر هم دارید که همون کتاب های کمبریج عالین.
یکی از مشکلات آیلتس اینه که به دیکته خیلی اهمیت میدن. بنابراین برای نتیجه گرفتن از لیسنینگ باید دیکته هم کار کرد.

اسپیکینگ:
تکنیک سایه با منابع زبانشناس.
اما کم کم باید پرسش های آیلتس را هم تمرین کنید. پرسش ها را می توانید با یک سرچ اینترنتی به دست آورید.

رایتینگ:
فقط باید نوشت و تصحیح کرد. کلمات مورد نیاز رو جمع آوری کرده و با انکی مرور کنید.
بهترین ابزار تصحیح، گرامرلی است. من شخصا خیلی مفید می دونمش.

5 پسندیده

ممنونم لطف کردید ، کلا اینطور که متوجه شدم برای استفاده از کتابهای کمبریج وهمینطور تمرین پرسشهای ایلتس باید سه یا چهار ماه مونده به ایلتس انجام داد ؟ تا ان زمان از زبانشناس و کتابی که برای گرامر معرفی فرمودید برای ریدینگ ،اسپیکینک،لیسنیگ استفاده کرد
برای رایتینگ من از انکی و گرامرلی استفاده نکردم ممنون میشم توضیحی برای چطور استفاده کردندنشون بفرمایید
برای لغت زبانشناس کافیه ؟ یا منبع دیگه مثل 4000 واژه ،504، 1100 و یا… باید استفاده کرد

3 پسندیده

فعلا مختصر در حد نیازتون جواب می دهم.
بعدا در تاپیک های مستقلی اینا رو توضیح می دهم.

برای تصحیح اشکالات رایتینگ تاپیک و کامنت های زیر رو بخونید.

برای لایتنر کردن کلمات خارج از زبانشناس:

3 پسندیده

بله، تا چند ماه پیش از آزمون، غرق در زبانشناس شوید و همراه با لذت بردن از زبان، اسکیل های ریدینگ، لیسنینگ و اسپیکینگ تون رو ارتقا بدید.

3 پسندیده

تا زمانی که از زبانشناس استفاده می کنید، هیچ منبع لغتی نیاز ندارید.
پس از آن هم از ۵۰۴ و ۴۰۰۰ عبور کرده اید و به آن نیازی نخواهید داشت.
کتاب ۱۱۰۰ بسیار ارزشمند است. اما برای جی آر ای جنرال. برای تافل و آیلتس نیازی به آن ندارید.
زمانی که کتاب های کمبریج را شروع کردید، کلمات جدیدی که به آنها بر می خورید را انکی کنید.

3 پسندیده