معنیه دقیقه matched

سلام خسته نباشید. تو ترجمه این عبارت نوشته ترتیب ازدواج آن دو را داد میشه بگید چه کلمه ای به معنیه ازدواج هست!؟

gave her two stepsisters rooms in her palace and that very same day matched them with two great lords of the court.

این تاپیک مربوط به درس« داستان انگلیسی سیندرلا » در نرم‌افزار «زبانشناس» است. دوره: « داستان‌های بچگانه » فصل: « بسته ی سوم »

1 پسندیده

سلام وقت بخیر.
همونطور که قبلا گفته شد نباید ترجمه رو کلمه به کلمه در نظر بگیرین و به ازای هر کلمه ای دنبال کلمه ی انگلیسی و فارسی با معنای دقیق بگردین، نه تنها کمکی نمیکنه، بلکه بدتر باعث گیج شدن میشه. مفهوم کلی رو در نظر بگیرین و کلماتی حول و حوش اون رو شناسایی کنین کافیه.
در اینجا matched، به معنای جفت کردن، با همدیگه جفت کردن، انتخاب یکی به عنوان کسی که برای دیگری مناسبه و… هست.
که وقتی دو نفر رو برای هم مناسب تشخیص دادن و جفتشون کردن به معنای عامیانه، یعنی ترتیب ازدواجشون رو دادن یا میخوان بدن

6 پسندیده

خیلی مچکر بابت پاسختون.
سعی میکنم کلمه ب کلمه معنی نکنم ولی بعضی عبارت هارو چون بار اوله میبینمشون نمیتونم درکشون کنم.

2 پسندیده

سلام خواهش میکنم مرسی از شما.
بله کاملا درک میکنم، اما هرچی زودتر شروع کنین خودتون رو عادت بدین زودتر هم روان تر میشین. از متوجه نشدن نترسین، حدس بزنین، انقدر اشتباه درمیاد تا بالاخره درست بشه

2 پسندیده