تالار زبانشناس

دنبال یه پارتنر با سطح زبان روان و قابل قبول میگردم که منو نجاتم بده! 😣

سلام دوستان
من قبلا کلاس زبان میرفتم و وضعیت مکالمه و اطلاعات زبانیم واقعا قابل قبول بود چون خیلی زیاد در معرض زبان انگلیسی بودم, فیلم, موسیقی, کتاب, متون مختلف و…
اما چند وقتیه که دچار یه مشکلی شدم و حس میکنم هر روز لغاتی که بلد بودم رو فراموش میکنم, روز به روز کم صحبت تر میشم و تواناییم رو برای جمله بندی و صحبت کردن از دست میدم و تازگایا بعضا واسه ترجمه ساده ترین جملات هم لنگ میزنم و اعصابم بهم میریزه!
یه استادی داشتم که میگفت همیشه خوتو در معرض زبان قرار بده یا یه پارتنر داشته باش که هلت بده و بتونی باهاش صحبت کنی تا به این بلا دچار نشی, و متاسفانه الان هیچ جوره نمیتونم فیلم ببینم یا کتاب بخونم یا زبان بخونم
پس میمونه اپشن دوم که صحبت با یه پارتنره که اونم توی دنیای واقعی, واقعا سخته و تنها جایی که برای پیدا کردن یه پارتنر که تو حال و هوای زبان اموزی هم باشه به ذهنم رسید تالار بود!

پس خواهش میکنم اگر کسی امکانش رو داره به من اطلاع بده, واقعا از این حالت متنفرم که دارم همه چی رو از دست میدم! :tired_face::tired_face:

3 Likes

سلام . فکر می کنم علت اینکه شما دارین لغات رو فراموش میکنین اینه که اونها رو عمیق یاد نگرفتین .
منظورم اینه که شاید فقط یک یا دو بار اونا رو خوندین .
ولی به قول AJ اگه بخوایم به راحتی انگلیسی صحبت کنیم باید اونها رو ۷ تا ۱۰ بار بخونیم !!!
اینجوری لغات در ذهن ما هک میشه و با تکرار کردن اونها در مکالمه هامون دیگه اونها رو فراموش نمی کنیم . مثل یک بومی زبان . و به عبارتی ما اون لغات و فقط یاد نگرفتیم بلکه در اون درس یک استاد شدیم .
پس به نظر من اگه میخواین انگلیسی رو عین یک بومی زبان صحبت کنید من بسته انگلیسی قدرت رو به شما پیشنهاد می کنم . در ضمن اگه میخواین لغات رو فراموش نکنین هر کدوم از درسای انگلیسی قدرت رو ۷ بار بخونین و مطمئن بشین که به یک استاد تبدیل شدین و میتونین روان و سریع صحبت کنین .
GOOD LUCK

4 Likes

دوست عزیز مگه یک پارتنر می تونه شبانه روز با شما صحبت کنه شما مشکلت اینه زبان از طریق تکست بوک یاد گرفتی همونطور که دوستمون گفت زبان عمیق نخوندی و نمی تونی به انگلیسی فکر کنی (فکر کردن به انگلیسی هم نیاز مند تلاش و صبوریه و یک شبه یا یک ماهه چندماهه بدست نمی یاد) البته که این کار نیاز به انگیزه پشتکار علاقه صبر و روش درست داره و یک روزه بدست نمیاد چیزی که تو مدرسه و کلاس خوندی چون اصولی نبوده از یادت میره البته که تکرار در هر چیزی رمز موفقیت در اون کار هست انگلیسی واقعی شروع به یادگرفتن کن و تکرار رو فراموش نکن برای فهمیدن انگلیسی واقعی ۷ توصیه ای جی هوگ رو در یوتیوپش می تونید ببنید.

4 Likes

Appreciate pal, I do consider your advise ,cause I belive that practice makes perfect😉

2 Likes

ممنون دوست من
شما درست میفرمایید و خودمم تا حدود زیادی به ضعف خودم واقفم و راه کار رو میدونم, و صرفا دنبال راهی میگردم که بدور از تکست بوک و روش سنتی, خودن رو در معرضزبان قرار بدم و در جریان سختی های مسیر هم هستم چون قبلا این راه رو رفتم و طعم سلاست و قدرت توی زبان رو چشیدم
و گمونم همونطور که شما گفتی, چاره کار صبر و پشتکاره که به نظر من داشتن انگیزه و یه کسی که بتونه بالا بکشتت و یا حتی راهنماییت کنه الزامیه:wink::blush:

1 Likes