تالار زبانشناس

با سلام:) سوال پرسیدم ممنون میشم جواب بدین

چرا اونجا ک میگdid Jone who…go shopping?و مگه نباید does استفاده کنه
و درجوابه سوال میگهno no he didnt or Jone didnt go shopping
ولی برای سارا تویه جوابه همین سوال با نهاده سارا جوابش میشهsara went shoppingفرقش چیه؟

این تاپیک مربوط به درس« داستان کوتاه قسمت الف » در نرم‌افزار «زبانشناس» است. دوره: « دروس پایه‌ی انگلیسی بدون تلاش » فصل: « غذای بوبا »

اگه ممکنه با ویس بپرسید. من متوجه سوالتون نشدم وقتی متن فارسی انگلیسی قاطی میشه

سلام و وقت به‌خیر
فعل went و فعل didn’t go به دو منظور کاملاً مختلف استفاده شدن. AJ می‌گه:
No, Sara went shopping for cat food.
نه، سارا برای خرید غذای گربه رفت.

اگر بخوایم از didn’t go این‌جا استفاده کنیم باید بگیم:
No, Sara didn’t go shopping for dog food
نه، سارا برای خرید غذای سگ نرفت.

سلام اگه منظورتون اینه که سئوال تو گذشته هست و
اینکه lives این وسط چیکار میکنه . منظور اینه که سارا الانشم تو سانفرانسیکو زندگی میکنه رفته بود برا خرید
Did sara who lives in san went shopping for
و اگه اینجوری باشه
Did sara who lived in san went shopping for
این رو میرسونه که سارا تو گذشته تو سانفرانسیکو زندگی میکرد والان نیستش. و اگه نه بحث سر این که چرا
ی بار go و یه بار went. جواب اینه که …رفتن… تو گذشته اتفاق افتاده و تموم شده…تو انگلیسی تو جملات سئوالی و … کل بار زمان روی یک فعل (یا کمک فعل do ) هست.
Did she go home?..1.
یه فعل تو جمله بالا داریم همون do که گذشته شده. و نمایانگر گذشته ساده است
2.Yes she went home
یه فعل داریم go بار زمان رو اونه .
No she she went to pool.3
جمله منفی فعل کمکی نداریم بار زمان رو go هست. :fu:

She did not go to home. 4
جمله منفی کمک فعل داریم و بار زمان رو
did هست.

در کل در یک جمله بار زمان رو دوش یک فعل یا یک کمک فعل هست. چه وقتی میخای کل جمله رو منفی کنی مثل ۴ و چه وقتی که با
یه no کوتاه بگی که جواب منفیه و جواب رو بگی…
ایجی هم داره تو این دوتا سئوال فرق این دو رو میگه.

1 Likes

خیلی ممنون خانم :no_mouth:واقعا نمیدونم چرا به معنیش توجه نکردم :neutral_face:از روش خوندم و اومدم تالار چرا این اینجوری شد نمیدونم شاید واقعا از تالار خوشم اومده :joy::joy:

1 Likes

ممنونم از شما ولی من هیچی نفهمیدیم چی گفتین :no_mouth:چون شماام اون چیزی که من گفتمو متوجه نشدین بازم مرسی

عزیزم :joy:
No worries, we got you :sunflower: :grin:

1 Likes

چشم بصیرت میخاد … من سئوالتون رو خوندم ی چیزی نوشتم بعد از رو ویس تون یه توضیحاته دیگه بش اضافه کردم.

Ok thank u
میخواستم بدونم که میتونیم تو زبانشناس و از رو داستانا بفهمیم که این داستان مربوط به کدوم فعل گرامریه و اینکه یه گرامر به کار میره یا چن تا گرامر
میدونم این داستانا برای اینکه بدون خوندن گرامر اون هارو خودآگاه یاد بگیزیم فقط میخواستم بدونم

…استغفرالله
نمینوشتی
بعد شما اشتباه توضیح دادین میگم که منظورمو متوجه نشدین چشمه بصیرتشو داشتمو و میگم چیزی که توضیح دادین اون چیزی نبود که من دربارش پرسیدم

1 Likes

عزیزم همون‌طور که خودتون می‌دونین بهتره خیلی دنبال گرامر و قواعد دقیقش موقع خوندن داستان‌ها نرین
اما هر وقت خواستین درباره‌ی ساختار جمله یا عبارتی بدونین می‌تونین همین‌جا بپرسین. پشتیبان‌ها و مربی‌های زبان‌شناس جواب می‌دن
We’re all helping each other here :grin::sunflower:

1 Likes

Thank you for your full time presence

1 Likes

Yea of course thankful