معنی کلمات پایین و گرامر ای که مربوط به used to چی میشه؟

سلام بر دوستان
آقای Dr.Mcquallin چند تا کلمه را معنیش را گفتند ولی من خوب متوجشون نشدم یا حداقل تفاوتشان را متوجه نشدم لطفا اگر درست متوجه نشدم به من بگویید و اگر هم متوجه نشدم معنیش را بگویید
۱.Top sheet فکر کنم رو بالشتی، میشه بالش کوچک که روی بالش میگذارن یا کار های دیگر باهاش میکنند
۲.flat sheet این را واقعا متوجه نشدم ممنون میشم بهم بگید:pray::pray:
۳.fitted sheet این فکر کنم رو تختی میشه و تشک هم میتونه باشه شایدم اصلا این هایی که فکر میکنم نباشه ایتم ممنون میشم بهم بگید
و اما گرامر use to
من یادم میاد یه مدت درباره عبارت unaccustomed to میخواندم که با این کلمه یک ربط خاصی داشت یه جورایی انگار OPS بودن ولی یادم رفته فکر کنم حساس یا غیر عادی میشه جملش و مثالش یادم میاد ولی کاربردش یه جورایی یادم نمیاد به احتمال زیاد عادت نداشتن در ذهنم هستش اینم بگید ممنون میشم
ولی use to انگار کاربرد دیگه ای هم داره که دکتر در ساختارش از (past participate (use استفاده کرده و یک حرف اضافه to که باز کاربرد این هم بهم بگید ممنون میشم و چه جملاتی با این گرامر میشه ساخت تمامی استثنائات کلا تمامی کاربرد های use to.
جملش یادمه اینجوری بودم
My mother used to say …
بقیش یادم نیست:joy::joy:
از پاسخ شما سپاسگزارم:pray::pray::pray::pray::pray::pray::pray::pray::pray:

1 پسندیده

ممنون میشم به این جواب بدید

1 پسندیده

امکانش هست یکی به این تاپیک جواب بده؟

1 پسندیده

ممنون میشم پاسخ بدید.

2 پسندیده

سلام

Top sheet این میشه رو تختی ،رو بالشی

flat sheet اینم میشه ملحفه تخت،صاف،یه دست ،پهن

fitted sheet و این واسه وقتی که چیزی اندازه شده،سایزش مشخصه و تو براش میخوای روکش ، پرده یا روتختی چیزی تهیه کنی مثلا تختت دونفره یا یه نفره هست

اینا دونسته های خودمه امیدوارم به کارت بیاد :grin:

گرامرم نو بلد پلیز :neutral_face:

1 پسندیده

ممنون از پاسخ شما گر چه باز خوب متوجه نشدم همشوم معنی رو تختی میدن؟شاید هم کلمه کاربردی ای نباشه در هر صورت ممنون

1 پسندیده

to

ما از این عبارت برای گفتگو در مورد عادت ها یا اعمال پرتکرار در گذشته که در زمان حال انجام نمی دهیم استفاده می کنیم. همچنین از آن برای صحبت کردن در مورد وضعیتی که در گذشته صادق بوده استفاده می کنیم. مثال:

• I used to have long hair (but now I have short hair). (قبلاً موهای بلندی داشتم (اما در حال حاضر موهای کوتاهی دارم
  • He used to smoke (but now he doesn’t smoke). (او قبلاً سیگار می کشید (اما اکنون سیگار نمی کشد
  • They used to live in India (but now they live in Germany). (آنها قبلاً در هند زندگی می کردند (اما اکنون در آلمان زندگی می کنند

مراقب باشید! در حالت منفی و سؤالی

1 پسندیده