دایره لغت یک نیتیو چند لغت است؟ شما چطور؟

فرزاد جان، عالیه رو که منظورت تعداد لغات من نبود.
زمانی میشه گفت عالیه که بتونم از اون لغات توی مکالمه استفاده کنم. وگرنه لغت حفظ کردن کار چندان سختی نیست.

4 پسندیده

چه عاااالی :ok_hand: :smiley:

بعضی از مردم همینشم نمیتونن :smile:
دانسته هاتو نبر زیر سوال

شما الان یه پله ازما بالاتری و خیلی از لغاتو بلدین
خیلی راحت با روشی ک آقا کامبیز تو یکی از مقاله هاشون گفتن میتونید
این لغاتی ک بلدین رو فعال کنین
موفق باشین

5 پسندیده

بله حق با شماست…اما فایده بزرگی که داره اینه که قدرت و سرعت خوندنتون با این حجم از لغات میتونه عالــی باشه

5 پسندیده

تا قبل از این تست فکر میکردم دو هزار تا باشه، الانم هنوز باور نمیکنم، حتی اگر می‌گفت پنج هزارتا :roll_eyes:

14 پسندیده

آفرین خیلی خوبه که :clap::clap::clap:
منتظرتون هستیم که داخل چالشای زبان شناس شرکت کنید :blush::blush:
@Nobleman
@Ali0
زودتر دست بکار بشین و لغات غیر فعالتون رو با مکالمه فعال کنید. با این دامنه لغات راهتون برا اسپیکینگ خیلی راحته

10 پسندیده

ممنون از تعریف تون. شخصاً اعتقاد دارم که باید به ضعف ها اقرار کرد، تا بتونم به سمت هدفی والا قدم بردارم. باید ببینم که دارم به چه نقطه ای نگاه می کنم و کجا هستم.
چه هدفی برای خودم تعریف کردم.
هدفم این بود که بتونم مکالمه یاد بگیرم، اما در عوضش لغات زیادی بلااستفاده توی انبار ذهنم انباشته شده.
به دیدگاه تون احترام می ذارم و شاید زیاد هم بلااستفاده نباشن. سعی می کنم از تجربیات همگی در این راه استفاده کنم.
برای تمامی دوستان و همینطور شما آرزوی موفقیت می کنم.

فرزاد جان، در این مورد حق با شماست. ممنونم که بهم ارزش این جرعه دانش رو یادآوری کردی. به امید روزی که به دریا برسم.

ممنون بابت تعریف تون. تمام تلاشم اینه که بین بچه های این تالار سیاهی لشکر نباشم و من هم مثل بقیه توی یادگیری زبان فعال باشم. حتماً از چالش ها استفاده می کنم.

9 پسندیده

بزودی اون روز با تلاش بی وقفه خواهد رسید کافیه زبان یکی از اولویت ها تو ذهنمون باشه…البته شما الانم دریای بسیاری از افرادی…همیشه به خودم میگم که به جایی که وایسادی توش افتخار کن اما راضی نباش و بالاترین هارو بخواه…ما باید به اون جایی که الان توش قرار داریم افتخار کنیم چرا که به اندازه تلاشی که کردیم اینجاییم در حالی که بسیاری از افراد شهامت چنین تلاش کردن رو به خودشون ندادن…ما بهترینیم

8 پسندیده

برداشتم از کلام شما اینه: امروز به کسی که هستید افتخار کنید، اما چنان تلاش کنید که فردا از آدم دیروز یک سر و گردن بالاتر باشید.
ممنونم فرزاد عزیز، بابت دلگرمی و روحیه ای که دادی.

8 پسندیده

دقیقا همینی که شما گفتی…خواهش میکنم (اگه اشتباه نکنم )اقا فرشید بزرگوار :heartpulse::heartpulse::heartpulse:

4 پسندیده

سلام استاد گرامی شاد و سلامت باشيد من الان 65 روزه با زبان شناس دارم پیش ميرم البته قبلا کلاس زبان میرفتم ولی 7 سال بود که رها کرده بودم تا اینکه دوباره با زبان شناس شروع کردم نتیجه تستم این شد ممنون میشم راهنماييم کنید. با تشکر

4 پسندیده

شما دایره ی لغت لازم برای تقریبا روون صحبت کردن، نوشتن، خوندن و شنیدن انگلیسی رو دارید. کافیه با جرات خودتون رو درگیر استفاده از زبان کنید.
با چند ماه کار کردن، می توانید کف نمره ی لازم، تافل ۸۰ یا آیلتس ۶.۵، برای گرفتن بورس کامل تحصیلی از کشورهای آمریکا، کانادا و استرالیا را داشته باشید.
اگر عجله ندارید، همچنان زبانشناس و دهکده را با لذت دنبال کنید و مقالات ارزشمند وبسایت و تالار زبانشناس را هم مطالعه بفرمایید.
اگر مایلید که هر چه سریع تر به یک نمره ی تافل یا آیلتس مطلوب برسید، باید به سمت TPO یا کمبریج ها، شیفت کنید.

6 پسندیده

ممنونم از پاسخوگييتون. من هدفم اینه که برای ارشد کنکور زبان شرکت کنم و هر جور شده از ایران برم و دکترا اون ور ادامه بدم. البته لیسانس مهندسی صنایع دارم.

3 پسندیده

با توجه به تعداد لغات میشه سطح انگلیسی را حدس زد؟ یه مشاوره هم به من بدید لطفا

4 پسندیده

بله. مثلا این ویدئوها رو از یوتوب ببینید.

https://streamable.com/oruqb
خلاصه اش:
Fluency:`
کسی که بیش از ۵ هزار لغت می داند و در تمام مهارت ها یک توانایی نسبی دارد و می تواند کارش را راه بیاندازد، اما با ساده ترین مسیر ممکن.

Proficiency:
بیش از ده هزار لغت می داند و به راحتی می تواند از مهارت هایش استفاده کند. و در استفاده از مهارت هایش به دنبال ساده ترین مسیر نیست، بلکه می تواند با چندین روش مفاهیم مد نظرش را منتقل کند، با گفتن یا نوشتن.

Mastery:
The higher level of proficiency

بخش دوم:
https://streamable.com/83i6q
خلاصه اش:

7 پسندیده

خیلی خیلی درست گفتید.
موافقم.
من اول راه هستم.
در زبان شناس ۱۲۰۰ لغت بلدم.
در این تست لغت ۳۲۰۰ .
:yum:

4 پسندیده

سلام. واسه من برعکس ۵۰۰۰ تو زبانشناس دارم ، تو سایت به زور ۴۲۰۰ یا ۴۳۰۰ نشون میده

3 پسندیده

چون اون تست حدسی هست .
اما نظر شخصی من اینه که عدد داخل زبان شناس با توجه به تعداد پکیج های مطالعه شده و سطح فعلی ما، عدد درست تری هست.:sunglasses:

2 پسندیده

شما هم بفرستید، ببینیم چقدر پیشرفت کردید تو این یک سال

هدفم تا پایان امسال: 12000 کلمه

هدف نهایی: بالای 25000

9 پسندیده

:clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:
ماشالا اقا فرزاد واقعا بی نظیره
به نظرتون چندتاش لغت فعاله؟؟

2 پسندیده

ممنون
نمیدونم والا :grin:

4 پسندیده