دایره لغت یک نیتیو چند لغت است؟ شما چطور؟

ریا نباشه بعد ی سال :sunglasses:

6 پسندیده

آقا فرزاد پارسالیتون فک کنم ۶۵۰۰ یا بیشتر بود
ماشالله به شما :clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:

منم ۵۸۰۰ بودم گمونم

6 پسندیده

من چک کردم 1500 تا افت داشتم. Laugh

ابتدای سال 8500 بود فک کنم. الان زدم 7 هزار و خورده ای.

6 پسندیده

:joy::joy::joy::joy::joy::joy:
درس بخونید
ی دو دیقه میزاشتین من فک کنم سایتش درست کار میکنه :unamused:

3 پسندیده

نمیدونم دقیقاً چجوری حساب میکنه Grin

بعید میدونم من افت داشته باشم امسال.

ولی به هر حال شایدم درست بگه. نگرانم ده روز دیگه بزنم بزنه 2300 :joy::joy:

بشم بنجامین باتن انگلیسی

4 پسندیده

خدایا :joy::joy::joy::joy::joy::joy::joy::joy::joy::joy:
بعد اونم میرید سمت الفبا

3 پسندیده

داداش،بخاطرا ینکه تو قسمت نیتیو سوالات و شاید چیز دیگه زدی،مثلا میپرسه چند ساله زبان میخونی شاید کمتر زدی یا شاید سنت رو یا سوال های دیگه نمیدونم،حدس میزنم.
چون لغت هارو که میزنی با توجه به کامنت های دوستان، تاثیری زیادی نداره رو نمره.
تعداد لغات که واقعا میدونستم، شد:۵۱۵۰
ماشالله شما دوستان لغات زیادی میدونین،نمیدونم چرا ناراحتین از این قضیه،من باید ناراحت باشم که تعداد لغاتی که میدونم، کمه :grin:

2 پسندیده

مرسی :blush::bouquet:

ماشالا، شما هم تو اسپیکینگ و هم تو رایتینگ فضایی پیشرفت کردین

و همینطور تو قسمت نوشتاری لغات فعالتون خیلی بالاست
تبریک :clap:

یه بار دیگه تست کن، شاید کلمه ای رو یادت رفته تیک بزنی

3 پسندیده

زیاد به نتایج این سایت دقت نکنید. چون بر اساس ۱۰۰ تا لغت میخواد دایره لغت رو در بیاره. تخمین خوبیه ولی طبیعتا دقیق نیست. میتونه خطای بالایی داشته باشه.

4 پسندیده

کدام قسمت اپلیکیشن زبان‌شناس مجموع تعداد لغات یاد گرفته را نشان می‌دهد؟ اصلا چنین قابلیتی دارد؟

4 پسندیده

سلام مهسا جان
قسمت میدانم داخل اپلیکیشن تعداد لغاتی که میدونید رو نشون میده
ولی این تصاویری که اینجا فرستاده شده مربوط به اپ نیست. از ی سایته که اول تاپیک هست

3 پسندیده

من همچنان عقیده دارم که نتایج این تست قابل اعتماده. چون اگر لینک ها و جزییات این پژوهش رو با دقت بخونید متوجه می شوید که یک تحقیق تمام عیاره. و در حوزه ی قولی که داده بسیار علمی و دقیق رفتار می کنه. بنابراین از نظر من جواب های این لینک، در صورتی که شرایطش رو به خوبی رعایت کنید، قابل اعتماده.
به همه توصیه می کنم تمام جزییات این تحقیق رو بخونید. خودش لینک های لازم رو داده.

افت دایره لغت یه اتفاق طبیعیه. مثلا ممکنه شما در سال جای لغات قبلی تون رو به خوبی مرور نکرده باشید. بنابراین افت دایره ی لغت خواهید داشت. اما در عوض ممکنه شما در این سال روی مهارت اسپیکینگ یا رایتینگ تون خوب وقت گذاشته باشید. اونوقت در این مهارت ها رشد عالی داشته اید.
تفاوت لایتنر انکی با زبانشناس در همینه که لایتنر انکی پایانی نداره.

2 پسندیده

آخه مشکل اینجاست من از لایتنر زبانشناس دیگه استفاده نمیکنم مدتیه.

فقط آنکی میزنم :grin:

علاوه بر این از اول سال من یه کتاب لغت رو تموم کردم.

درک مطلب و مکالمم هم خب به دلیل افزایش دایره لغاتم بالا رفته.

من با این تخمین مشکلی ندارم. ولی اینکه بگیم خیلی دقیقه هم که نمیشه.

شاید مثلا برای یک تخمین کلی میشه روش حساب باز کرد. برای کسی که میخواد تازه شروع کنه و اصلا نمیدونه چی بلده چی بلد نیست.

ولی واسه من که الان دو ساله زبان میخونم معیار خوبی نمیتونه باشه. چون من پارسال زدم 6 هزار و خورده ای بود. دو ماه بعد زدم 7 هزار و خورده ای. بعد اول سال زدم 8 هزار. ( از اینجا آنکی زدن هم شروع کردم) دو ماه بعدش شد 7 هزار. بعد دوباره الان همون 7 هزار.

خب یه جای کار میلنگه دیگه. :grin:

5 پسندیده

منم موافقم. نمیشه روش حساب کرد. تقریبا خوبه. اما قابل اتکا و استناد نیست.
به نظر من لزومی هم نداره.
خود شخص میدونه در چه سطحی هست.
نیازی نیست که یک تست ۱۰۰ لغتی بیاد شخص را آنالیز کنه!
متاسفانه ما همش دنبال مدرک و سند و … هستیم.
اینکه من زبان بلد باشم، در حال یاد گیری باشم، در حال ارتقای سطح توانایی خودم باشم و … مهم هست.
سند و مدرکش مهم نیست.
در صورت علاقه و تمایل، میشه نهایتا یه آزمون آیلتس و یا تافل داد و یه نمره معتبر بین المللی گرفت.

4 پسندیده

پس چه بهتر
تو زبانشناس 9800 تا لغت بلدم

3 پسندیده

سلام آقا فرزاد ،برادر به عده درانتظار دیدن سرنوشت اون جغدن ببزحمت 200 تا رو پر کردی یه عکس بذار ،خوشحالی یه ملت به ارمغان بیار
دیگه خداییش ادبیاتم ته کشید میخوام شدت اشتیاق برسونم
@Farzad_Poodineh

3 پسندیده

من بعد از 4 یا پنج ماه آمار گرفتم 4950 آمار داده ،تعداد میدانم زبانشناس هم تقریبا همینه
هرچند که باهم مطابقت دارن ،ولی قطعا تعداد لغات خیلی کمتره چون همون طور که میدونید خیلیاشون کلمات هم ریشه هستن

2 پسندیده

کاملا درک می کنم.
اما

1. دفاع من از این لینک به خاطر دقت و روشمندی شون در کار آمارگیریه؛ و نیز من به نتیجه ی تحقیقات علمی بیش از تجارب شخصی خودم باور دارم.
    بگذارید کمی توضیح بدم:
    من به شدت به پژوهش اعتقاد دارم و می تونم بگم پژوهش خوب رو تقریبا می شناسم. از نظر کسی مثل من، نتایج یک پژوهش بسیار قابل‌اعتمادتر از تجربه ی فردیه. حتی اگر اون فرد خودم باشم. اساسا وقتی میگن فلانی واقعا به علم اعتقاد دارد، believe in science، یعنی نتایج تحقیق رو بر برداشت های شخصی ترجیح میده؛ و برعکس. من در اینجا نمی خوام بگم کدوم روش زندگی بهتره، فقط می خوام این مساله رو روشن کنم. چون یکی از مباحث روز دنیاست؛ آیا باید نتیجه ی تحقیقات، مسیر زندگی ما و تصمیمات ما رو روشن کنه یا تجارب و برداشت های شخصی. مسلما همه در نگاه اول میگن، تحقیقات. اما حرف اینه که اگر نتیجه ی تحقیقات با برداشت های شخصی نخوند، شما کدوم طرف می ایستید؟

2. چیزی که من از توضیحات این لینک برداشت کردم اینه که در بند اول گفته ام. ببینید:

بنابراین این تحقیق نمی خواد ابزاری به ما بده که مرتب بهش مراجعه کنیم. حتی تاکید می کنه که اصلا کلماتش رو بررسی نکنید. چون یک تست ثابته. همچنین میگه اگر خواستید چند بار استفاده کنید، اجازه بدید شش ماه بگذره.
بنابراین این تحقیق در حوزه ای که ادعا کرده، به رسالتش عمل کرده.
@hnaseri

2 پسندیده

سلام
ناموسن نمیشه
دوست دارم اشتیاقتون واسه رسیدن به جوجه های بعدی بالا بمونه

4 پسندیده

امروز تست لغات فارسی گرفتم از خودم(انلاین)، شدش :۵۳۰۰ :grin:
فارسی و انگلیسیم برابرن باهم :grin: فقط یخورده فاصله دارن باهم
انگلیسی:۵۱۵۰
فارسی :۵۳۰۰
لینک زیر، برای تست لغات فارسی:
https://www.17-minute-languages.com/en/Persian-placement-test/