روش استفاده از لایتنر

ممنون میشم کمک کنید ، برای یادگیری لغات داخل لایتنر معنی به فارسی باید بنویسم یا به انگلیسی؟

======================
این تاپیک مربوط به درس «جوجه اردک زشت» در اپلیکیشن زبانشناس است (دوره «داستان های بچه گانه»، فصل «بسته ی اول»)

2 پسندیده

بستگی به خودتون داره ولی من خودم لغت رو سعی میکنم از استفاده در متن یاد بگیرم ،برای لغتای سخت تر ویدیو اکشن درست میکنم (شبیه ویدیو اکشن های ای جی) یه هفته ویدیوهارو نگاه یکنم بعد که لغت رو تا حدودی یاد گفتم وارد جعبه لاینتر میکنم.
دیگه وقتی روی لغت تا حدودی تسلط پیدا کردین فارسی هم بنویسید اوکی. ولی وقتی اولین بار برخورد کردین با یه لغت جدید سعی کنید با دیکشنری انگلیسی به انگلیسی معنی لغت رو متوجه بشن بعد ببینید فعل اسم اصفت قید… حتی می تونید نقش اون لغت رو هم تغییر بدین برای مثال یه کلمه اسم برید ببینید همون کلمه وربش و صفت … چی میشه
باز بیشتر میخواید مسلط بشین کالوکیشن هاشم در بیارید
برای پیدا کردن این چیزا از دیکشنری
Longman Dictionary of Contemporary English 5th Edition
استفاده کنید.
بعد که مسلط شدین فقط لغت و دو سه تا مترداف اگه پیدا کردین و معنی لغت رو بنویسید.
البته من از جعبه لایتنر سنتی استفاده میکنم نمی دونم که برای نرم فزار چه جوری میشه این چیزارو بهش اضافه کرد یا نه.اگه شما هم خود جعبه لایتنر استفاده میکنید تلفظ رو هم به فارسی پشت برگه بنویسید

2 پسندیده

من سال هاست که از جعبه لایتنر سنتی و الکترونیک برای درس های مختلف استفاده می کنم. به نظر من:
در زبانشناس:
ساده ترین معنی فارسی کلمه رو قرار بدهید. چون کار ارزشمند زبانشناس اینه که یک جمله ی حاوی کلمه ی انتخابی شما رو اتوماتیک به لایتنر اضافه می کنه که خونده هم میشه. این بهترین کاره.

• قابل توجه پشتیبانی زبانشناس :grin: : هنوز در این قسمت باگ هایی وجود داره و تعدادی از کلمات به یک جمله ی درست لینک نمی شوند.

در اپ های لایتنر دیگه:
بهتره عکس متنی که کلمه رو ازش استخراج کرده اید رو اضافه کنید. و اگر کلمه مربوط به یک حیوان، گیاه، پدیده ی فیزیکی، … هست، یک عکس مرتبط هم اضافه کنید. این کار هم سریعه و هم بسیار موثر

1 پسندیده

البته قطعا متن درست لینک میشه اما برای صوت بدلیل اینکه زمانبندی ها به صورت نرم افزاری و بدون دخالت انسانی در میاد، احتمال خطا وجود داره. برای دقیقتر شدنش شاید بتونیم نرم افزار دقیقتری انتخاب کنیم. در ادامه بررسی های بیشتری روی این موضوع انجام میدیم.

ولی برای اینکه خودتون بدونین آیا صوت تنظیم هست یا نه میتونین لحظه ای که جمله بلد میشه ببینین آیا صوت دقیقا روی همونه یا جلو یا عقبتره. اگر صوت جلو یا عقبتر بود، یک جمله ی دیگه ای که دقیقتر هست رو برای اون کلمه پیدا کنین.

3 پسندیده

راه حل خیلی خوبیه. ممنون. کاش یک دستورالعمل خوب برای تمام این نکات تهیه کنید و در یکی از منوهای اپ قرار بدهید. و همیشه هم می تونید نکات جدید رو بهش اضافه کنید. هم برای مبتدی ها خوبه و هم حرفه ای های زبانشناس قطعا استفاده می کنند

2 پسندیده