تالار زبانشناس

یعنی میشه ؟همزمان ؟🤔

سلام دوستان

من تقریبا میشه گفت که 1 ماه و نیم هست که با زبانشناس کار میکنم و با این برنامه مفید آشنا هستم .

ولی یه سوال داشتم از اونجایی که من کلاس زبان انگلیسی میرم و هم با زبانشناس کار میکنم تو گرامر به مشکل خوردم
یعنی نمیدونم خب مربی ها میگن سعی کنید گرامر ها رو با ساختار یاد نگیرید اما خوب تو کلاس با ساختار یاد میگیریم
و من واقعا سردرگم شدم.

اما واقعا هم نمیخوام کلاس زبان رو ترک کنم چون واقعا جو کلاسمون رو دوست دارم و عادت کردم به معلم عزیزم و دوست های گلم.
و تا قبل از نصب زبانشناس من از سطح زبان ام راضی بودم و الان هم هستم.

اما زبانشناس هم خیلی بهم کمک کرد در این راه .

میخواستم نظر شما رو بدونم ؟چه کنم ؟

7 Likes

سلام.
راستش من کلاس زبان رفتن رو سال هاست ترک کردم ولی تو دانشگاه گرامر انگلیسی رو کار می کنیم و خب با یه سری ساختار گرامری سرو کار داریم ولی راستش رو بخوای من خیلی به اون ساختار ها اتکا نمی کنم و فقط هر از گاهی بر اساس علاقه یا گاهی ام اجبار امتحان میرم یه ساختار خاص رو یاد می‌گیرم و بیشتر یادگیریم از طریق زبانشناس و چالش های رایتینگ تالار.
با این حال اینو بدون که قرار نیست چیزی که برای بقیه جواب میده لزوماً برای تو ام جواب بده شاید همون کلاس بهتر بتونه نیاز های یادگیریت رو برطرف کنه، شایدم زبانشناس شایدم هردو. من از اون ساختار های گرامری بیشتر برای بهبود مهارت رایتینگم استفاده می‌کنم. هرچند می‌دونم رایتینگم اونقدر هام خوب نیست ولی نسبت به گذشته میتونم بگم خیلی بهتر شده چون قبلاً اشتباهات به شدت فاحشی داشتم که به نظرم الان کمتر شده.
نمی‌دونم تونستم کمکت کنم یا نه. با این حال به عنوان آخرین چیز بهت میگم که کاری رو بکن که برات لذت بخشه چون هرچقدر لذت بخش تر باشه راحت تر یاد میگیری. من همون ساختار های گرامریم ترجیح میدم به صورت یه فایل ویدئویی یاد بگیرم.

8 Likes

سلام رها جان
اول ممنون از راهنمایی ات :purple_heart::white_heart::purple_heart:

خب الان برام یه سوال پیش اومد اگه گرامر رو به روش زبانشناس یاد بگیریم که فقط یاد میگیریم که حرف بزنیم و تو رایتینگ استفاده کنیم اما کاربرد اش چی ؟

ما تو کلاس اول کاربرد و خود گرامر و نکات مهم اش و بعد جلسه بعد حل کتاب گرامر و یه کویز کوچیک که دیگه کامل با این گرامر آشنا بشیم .

نمیدونم کدوم درسته ؟:expressionless:

6 Likes

زبان انگلیسی به قول AJ مثل تمرین فیزیکی میمونه برای اینکه قوی بشی و قوی بمونی باید هرروز تمرین کنی حالا یکی نمیتونه تنهایی تمرین کنه میره باشگاه
یکی هم هست حوصله باشگاه رفتن نداره در عوض با اراده ای که داره تنها تو خونه تمرین میکنه
اما یکی هم هست نه حوصله باشگاه داره نه اراده‌ تنها تمرین کردن این میشه حکایت من و خیلی ها
خلاصه اینکه هر کاری میکنید فقط هر روز 10 دقیقه هم شده زبان انگلیسی گوش کنید تا تبدیل بشه به یک عادت مثله مسواک زدن مثل نماز خوندن و… تا واقعا به هدف تون برسید.

موفق باشید

7 Likes

فکر میکنم میتونم سردرگمی تو درک کنم چون یه جورایی خودم هم پارسال به یه نحوی همچین درگیری داشتم البته همون‌طور که گفتم کلاس زبان رفتن رو چند سالی که ترک کردم.
توی کلاس زبان گرامر رو هرچقدر هم خوب آموزش بدن تا زمانی که خودت طبق یک برنامه ی درست اون ساختار رو تمرین نکنی چندان نمیتونه برات ثمربخش باشه. با توجه به چیزهایی که راجع به کلاست و جَوِش گفتی واقعاً کلاس خوبی به نظر میرسه.
نمی‌دونم از دوره های آقای هوگ استفاده می کنی یا نه. ولی به هر حال این شخص تمام تلاشش رو می‌کنه که بگه یادگیری باید عمیق باشه. برای یادگیری عمیق نیازه که بار ها تمرین و تکرار صورت بگیره و این تمرین و تکرار به صورتی باشه که برات لذتی رو هم به ارمغان بیاره.
در جواب سوالت میتونم بگم هر دو تاشون می تونن درست باشند. خیلی درگیر درستی یا نادرستی روش ها نباش (راستش این چیزی که به خود پارسالم هم میگم). من از زبانشناس به عنوان یک ابزار کمکی مخفی استفاده میکنم که در دراز مدت می‌تونه بهم به شدت کمک کنه.

5 Likes

سلام
حالا چرا میخوای کلاس زبان رو نری. مگه نمیشه هر دو رو کنار هم داشته باشی. من خودم کلاس زبان میرم و اپلیکیشن رو هم دارم مهم خود آدمه که چه طوری میخواد زبان یاد بگیره و چه طوری به قول رها جان، خوشحال‌تره

2 Likes

نه کلاس زبان رو ادامه میدم همینطور که این چند سال ادامه دادم .:innocent:

2 Likes