راهنمایی در مورد برنامه ریزی

سلام بچه ها.
من یه مدت با اپلیکیشن کار کردم ولی بعدش فاصله گرفتم. میخوام این دفعه جدی شروع کنم. دوس دارم چندنفر برنامه ی خوندنشون رو بگن. مثلا روزی چند ساعت میخونین. چجوری میخونین و از کدوم قسمت شروع کردین؟؟؟ آیا فیلم هم میبینی باهاش؟؟

3 پسندیده

سلام بر شما.
من با فشرده خوانی شروع کردم.
الان هم بسته انگلیسی قدرت رو فشرده خوانی میکنم اما کنارش فیلم میبینم. کتاب میخونم. موسیقی گوش میکنم و از منابع مختلف برای گسترده خوانی استفاده میکنم.
زمانش هم کم و زیاد میشه. یه روز وقت بیشتری دارم یه روز کمتر.
اما میزان شنیداریم رو برای ماه اسفند روی حداقل 6 ساعت تنظیم کردم.

7 پسندیده

مرسی عزیزم از راهنماییتون.

3 پسندیده

منظورم اینه وقتی مثلا یه داستان رو گوش میدی چندبار گوش میدی؟ بعدش حفظ میکنی و مینویسی؟ یا نه فقط لوب مطلبو میگیری میری سراغ بعدی؟ فیلم که میبینی فقط گوش میدی و نگا میکنی یا نه لغتایی که نمیدونیو یادداشت میکنی؟؟ در کل من یه برنامه میخوام با جزئیات. نه اینکه بخوام دقیق مثه شما بخونم فقط دوس دارم چن تا برنامه ریزی دقیق ببینم که واسم الگو باشن. نمیدونم متوجه شدین که چی میخوام؟؟

4 پسندیده

سلام دوست عزیز.

من یه مدت اینطوری بودم و روی متن ها وسواس داشتم

بنظر من بهترین روش اینه که به خودتون سخت نگیرید.
یه فیلم یا کارتون رو دیدید . بعد یه ماه دوباره بیایید و لغاتش رو مرور کنید و حدودا این کارو انجام بدید تا حدودا ۸۰ .۹۰ درصد ش رو بفهمید . توی داستان همین که لب کلام رو بفهمی کافیه.
مثلا من رو کلمه به کلمه داستان ها وسواس داشتم.تا اینکه الهه خانم منو راهنمایی کرد .
سعی کنید لغات رو زرد و لایتنر کنید ولی اصلا سخت نگیرید که باعث بشه از زبان زده بشید .
.
موفق باشید

5 پسندیده

متوجه شدم چی میگین.
خب با روش فشرده خوانی داستان رو تا اونجایی که به درک کاملش مسلط بشم گوش میکنم. دنبال حفظ کردن نیستم اما خلاصه داستان رو هرچیزی که تو ذهنم باشه رو تکرار میکنم و تعریف میکنم. اصلا با نوشتن رابطه خوبی ندارم.
فیلم هم با یه روش خاصی میبینم. البته فیلمهایی رو انتخاب میکنم که مناسب سطحم باشه اول بدون زیرنویس میبینم که مفهوم کلی داستان رو متوجه بشم. بعد با زیر نویس انگلیسی میبینم معنی لغات یا اصطلاحاتی رو که نمیدونم در میارم و لغات رو هایلایت میکنم. چند مرتبه میبینم تا کامل متوجه بشم. بعد بدون زیرنویس هم چند مرتبه نگاه میکنم.
درمورد گسترده خوانی همین که کلیت مطلب رو متوجه بشم کافیه. زیاد روی لغتها و یادگیریشون وسواس به خرج نمیدم چون تکرار میشن.

6 پسندیده

مرسی . الان بهتر شد:blush::blush: ممنون از اینکه وقت گذاشتین و جواب دادین:kissing_heart::kissing_heart:

3 پسندیده

سلام. ممنون از اینکه وقت گذاشتین و جواب دادین. :blush::blush:

4 پسندیده