رسیدن به سطح پیشرفته

سلام.من مهدی هستم 17 سالمه.چند وقتی میشه که دیگه آموزشگاه زبان نمیرم.به نظرم آموزش مجازی که داشتن بازده نداشت.الان یه سؤال داشتم. سطحم pre_intermediate هستش.میخواستم بدونم میشه با خود آموزی توی 6 ماه به سطح پیشرفته یعنی advance رسید؟ در ضمن ممنون میشم چند کتاب و منبع برای خود آموزی معرفی کنید.ممنون🙏

5 پسندیده

کتاب های oxford word skill خیلی خوبه
و کتابهای اموزشی تو بخش زبانشناس خوبه .

5 پسندیده

سلام

ببینید یکی از مواردی که باید در نظر داشت اینه که ما ساعت برامون مهمه نه ماه و سال و…
هر چه ساعات مطالعه با کیفیت شما در روز بالاتر باشه زمان رسیدن شما به هدفتون سریع تر خواهد بود.
یعنی مثلا کسی که روزی ۲ ساعت با کیفیت میخونه مشخصا سریع تر از کسی که روزی بیست دقیقه میخونه به سلاست زبانی میرسه. بنابراین شما بایستی با توجه به هدف و زمانی که دارید، میزان مطالعه روزانه خودتون رو تعیین کنید.

در مورد سطحتون هم شما باید با داستان واقعی شروع کنید، نحوه مطالعه این دوره رو در لینک زیر گفتیم

4 پسندیده

سلام. اولا به نظرم سطح بندی زبان آموزا کار راحتی نیست. سطح من هم الان pre-intermediate هست و ترم بعد میشم intermediate. ولی بعضی از افرادی که توی آموزشگاه سطحشون intermediate هست، از من ضعیف ترن. پس زیاد نمیشه تشخیص داد آیا الان یک زبان آموز advance هست یا خیر.

ثانیا شما هرچه تلاش کنی نتیجه میگیری. ولی هدف ما باید به نوعی دردسترس باشه. نه پیش پا افتاده باشه و نه زیاد سخت. ممکنه شما بتونی به این سطح برسی ولی بعید میدونم شش ماه زمان کافی باشه. به نظرم در انتخاب هدف تجدید نظر کنید تا هم فشار کمتری روی ذهنتون بیاد و هم بعد چند هفته ناامید نشید.

3 پسندیده

سلام بسیار ممنونم حتما این کار رو انجام میدم. ولی با توجه به مشغله درسی که دارم به نظرم سه جلسه در هفته و مطالعات پراکنده در طول روز مثل گوش کردن به پادکست و این دوره که گفتید خیلی مناسب باشه.هر چند تا وقتی ساز و کاری برای ثبت پیشرفت نباشه توی طولانی مدت شکست دور از ذهن نیست.ممنون از راهنمایی شما🙏

2 پسندیده

سلام بله درست گفتید توی آموزشگاه زبان که میرفتم این موضوع خیلی ملموس بود.افرادی توی ترم های بالاتر بودن که از ما که چند لول پایین تریم زبانشون ضعیف تره.اما در مورد هدف باید بگم که بله بررسی هایی توی اینترنت داشتم که بهم نشون داد شیش ماه زمان کافی نخواهد بود برا همین در نظر دارم یه پیشرفت کلی داشته باشم نه حتما سطح پیشرفته زبان

4 پسندیده