تمرین مکالمه زبان انگلیسی

سلام
بچه ها کمک میخوام :sweat:

من هرروز پادکستای ای جی رو میگوشم همونجور که خودش میگه جوابا رو بلند میگم
کتاب داستانم توی دهکده زیاد میخونم و واقعا رو دایره لغاتم تاثیر داشته
بعععضی وقتا هم چنتا جمله (هرچی‌تو ذهنمه) باخودم میگم واسه راه افتادن زبونم

اما واقعا اینکه پیشرفت داشتم یا نه (توی مکالمه و صحبت کردنم ) رو احساس نمیکنم

دوست دارم حرف زدن باخودم درباره ی یه موضوع رو جز برنامه روزانم بزارم و کنار باقی کارام جدی بهش بپردازم

اما واقعا نمیدونم چجوری !
هرچی میفکرم چه موضوعی مناسب با این کار انتخاب کنم نیدونم!

میخوام یه ساعت از روزمو اختصاص بدم فقط و فقط به حرفیدن

اما به یه راهکار خوب نیاز دارم

چت کردن توی برنامه هایی مخصوص هم امتحان کردم ولی
چون وقتی کم میووردم خیلی ضایع بود دیگه عقب کشیدم

میخوام فعلا مکالمه و حرف زدنمو باحرفیدن با خودم تقویت کنم و کمک کنم فعلا کم کم زبونم راه بیوفته

اینکه فقط یاد میگیرم و هنوز واسه انتقال دادنش ترس دارم خیلی واسم عذاب آوره

اصلا راهی واسش وجود داره عایا؟؟

ممنون میشم کمکم کنین :rose::blush::rose:

6 پسندیده

خب دو ماه شده ؟ :grin:
من الان نزدیکه یه ساله انگلیسی میخونم هنوز تته پته می کنم و هنوز به افقی دور تر می اندیشم (یه سال و نیم دیگه). یکم بصبرید دیگه :joy:

از سمته دیگه شما همه چیو cocktail وار یاد میگیرید. کاک تیل میشه مخلوطی
هم کلاس میرید هم نصرت گوش میدید هم انگلیسی قدرت.

من یه مثال همیشه میزنم میگم یه فوتبالیست همزمان با دو تا پا نمیتونه به یه توپ ضربه بزنه. یا پای چپ یا پای راست.
شما علاوه بر دوتا پا با سر هم دارید به توپ ضربه میزنید :joy:

پیشنهاد من اینه بنا به گفته لوکا رو یک یا حداکثر دو منبع متمرکز شید. در کنارش از منابع فرعی مثله کتاب ها استفاده کنید.
کتاب ها واسه افزایش لغات خوب هستند. یه منبعی مثله انگلیسی قدرت هم تقویت کننده مهارت شنیداری و مکالمه ای هستند.
تازه شما قدرت رو تموم کنید هم بازم باید ادامه بدید چون در بهترین حالت fluent میشید یعنی می تونید ارتباط برقرار کنید ولی انگلیسی زبان ماهری نمیشید که مثلا فیلم ببینید و …
به پادکست های مختلف می تونید گوش بدید که یه alternative داشته باشید. من خودم از پادکست های luke خوشم میاد هم کمدینه و هم معلم زبان انگلیسی. (البته بریتانیایی هستند)

همه چی به مرور پیش میاد.

در رابطه با مکالمه هم دو نظریه هست.
یکی اینکه از همون روز اول صحبت کنید که کم کم پیشرفت کنید که تو این نظریه باید تمام فکرای بیرونی و فشار هارو از خودتون دور کنید و فقط و فقط به لذت مکالمه بپردازید. اینکه میگید من نمیتونم و می ترسم و… میشه فشار های بیرونی

دومی که من خودم ازش استفاده کردم اینه 6 ماه فقط گوش بدید. تو این نظریه اول گوش می دید و دایره لغات و مهارت شنیداریتون رو بالا می برید که در مقابل مهارت گفتاری هم بدست میارید. البته نه گفتاری خفن. مشخصه که هم باید بگید آمممم اووووم اون کلمه چی بود نوک زبونم بودا… و به مرور بهتر و بهتر میشید.

هیچ کلید جادوئی ای برای بهتر شدن تو مکالمه بجز تغییر نگرش نیست. فقط صبر، تلاش روزانه و صد البته لذت

12 پسندیده

نه نه منظورم اصلا روون صحبت کردن نبود

منظورم اینه که کنار این همه گوش دادن حداقل یه ذره هم بحرفم
مشخصه که قابل قبول درنمیاد چه برسه به خوب و عالی

قصد اصلیم اینه که بتونم بدون استرس بحرفم
شده حتی یه خط
که متاسفانه نمیشه
منظورم اینبود که مثلا روزی یکم از وقتمو اختصاص بدم به مکالمه باخودم :neutral_face:

4 پسندیده

اختصاص بده ما اجازه میدیم😂
و اما خارج از شوخی من یه چیزی بگم عزیزم. اول اینکه اصلا خودتو مقید نکن فلان ساعت در روز باید فلان مقدار فلان کار رو کنی. این روش برنامه ریزی جز اینکه یه حالا تصنعی و استرس آور به بار بیاره دستاوردی نداره. چون عنصر لذت توش گم میشه.
اگه واقعا میخوای هر روز تلاش کنی . خب بعد از هر بار گوش دادن به ای جی سعی کن دو سه خط از حرفاشو بری جلو آینه بگی به مخاطبین. من فعلا حال آینه ندارم به هوا میگم😃 پس چی شد هفته اول روزی دو خط هفته بعد روزی ۴ خط و کم کم بیشترش کن. بعد که شد یه پاراگراف بعدش یکی از اعضای خانواده رو بکش کنار بهش بگو دیالوگاتو😁 و سپس هر روز بهتر و بهتر خواهی شد به امید خدا.
حالا این نظر شخصی بنده بود. قطعا نظر دیگر دوستان کارشناسی شدس.
امیدوارم موفق باشی همیشه :kissing_heart::kissing_heart::kissing_heart:

10 پسندیده

ممنونم :joy::joy::joy::joy::joy:

ولی انصافا روش خوبیه :heart_eyes::blush:

مرسی فدات همچنین :heart_eyes::heart:

4 پسندیده

روش خوب و درستیه
نگا عاقا کامبیزم مهر تایید (لایک) رو زد :joy::joy:

5 پسندیده

:grin:

@m-m96 خیالت راحت آبجی ما واس دوستامون نسخه بد نمیپیچیم . خدایا به امید خودت :sweat_smile:

4 پسندیده

10 نوشته با یک موضوع موجود ترکیب شدند: چت

سلام

@YoKambiz دقیقآ کامبیز جان حدود 1 ماه پیش همین داستان توپ و فوتبال رو به من هم گفت البته اون موقع من با دو پا شوت میکردم دیگه با سر ضربه نمیزدم.:rofl::joy: با همین حرف من دیگه آموزشگاه نرفتم خیلی هم عالی بود. دوستان راهنمایی های خوبی کردن ، قطعآ به این دستورات عمل کنید موفق میشید یه نکته ای رو هم من اضافه میکنم.دقیقآ همونطور که کامبیز جان گفتن یه کم باید صبور بود من هم اگه توی lets talk شرکت کردم گفتم بیخیال اشتباه گرامری و بخودم این اجازه رو دادم که اشتباه کنم . الان که دارم فکر میکنم میبینم چقدر اشتباه گرامری داشتم تو همون lets talk ولی قطعآ هر دفعه بهتر و بهتر میشه.و یه نکته دیگه اینکه توی حرف زدنتون وسواس نداشته باشید که همه چیز از همون اول عالی در بیاد نه فعلآ نمیشه همچین چیزی رو آدم از خودش توقع داشته باشه پس راحت باشید و فقط از حرف زدنتون لذت ببرید.

اینجا یه تکنیکی رو معرفی کرده که برای تقویت مکالمست این رو میزارم دوستان در مورد این روش نظر بدن.
کانالش : https://www.youtube.com/channel/UCImiNBzWUNuHBm95F8SyMYA

https://streamable.com/r33s2

10 پسندیده

خیلی ممنونم :rose::rose::rose::blush:

2 پسندیده

این همون هندیه است که همه تعریفشو میکردن؟؟؟ اخه من ندیدم

3 پسندیده

من اینو شانسی قبلآ پیدا کرده بودم و همش میگفتم میخوام از فردا این روش رو تو برنامه مکالمه بزارم ولی هنوز فردا نیومده :joy::rofl::rofl: من نمیدونستم کسی از بچه ها در مورد این هندیه صحبت کرده بود؟

4 پسندیده

والا یادمه یبار در مورد حرکات یه هندیه که شما فرستادین کامنتایی رو خونده بودم :joy: تا اینکه امروزم تو تاپیک tprs اقای کامبیز، صحبت از یک عدد هندی نامی شد که تکنیک تی پی ار اس رو عالی اجرا میکرده. واسه همین پرسیدم ایا این همان است؟

2 پسندیده

نه بابا اون هندیه که فقط برای خنده بود ، این کانال یوتیوب داره لهجه اش رو نگاه کنید متوجه میشید این با بقیه هندی ها فرق داره بقیه هندی ها کلآ لهجه انگلیسی رو له شده بیان میکنن.:grin::joy:

3 پسندیده

روشش به نظر جااب میاد

اون که برا خنده بود :grin:

ویدئوشو ذخیره دارم الان اگه بشه میفرستم :joy:

4 پسندیده

:ok_hand:
عالی بووود❤
درست میگید

2 پسندیده