چگونه یک کتاب انگلیسی را به شکل بهینه بخوانیم؟

سلام دوست گرامی. متاسفانه من پیام شما رو ندیدم و الان دارم پاسخ میدم.

با توجه به هدف شما یا اهداف شما میشه روش های مختلفی گفت.

1. اینکه برای تست زدن ( برای ارشد و دکتری و…) باید گرامر و در کل تست زدن و trick هاشو یاد بگیرید. پس کلا اینجا فلش کارتها، کمی هم لغات در قالب و گرامر خیلی به کارتون میاد.

2. برای مکالمه موضوع کاملاً برعکس میشه. چون دونستن گرامر به کار شما نمیاد بلکه انجامش به کار شما میاد.

با توجه به اینکه گفتید سطحتون ضعیفه شما باید از سطوح ساده شروع کنید و کم کم درک مطلب خودتون رو افزایش بدید. سپس که به سطح متوسط رسیدید، به سراغ مطالب سخت تر برید، رمان بخونید و تا جایی که ممکنه مکالمه کنید. این کار رو با ثبات کافی انجام بدید تا به درجه فلوئنسی برسید و بدون هیچ فکر کردنی مکالمه کنید.

ضمناً سال و ماه و… رو نمیشه معیار قرار داد. هر روز هر چه بیشتر وقت بزارید سریع تر به مقصودتون خواهید رسید. کمتر دیر تر.

ساعت ها هستند که اهمیت دارند. پس بنا به اهدافتون ساعت ها رو کنار بزارید و سرمایه گذاری کنید.

9 پسندیده

از شما ممنونیم که بدون هیچ چشم داشتی تجربیات و علوم خودت رو در اختیار ما میذاری
بسیار منطقی و صحیح. :clap:

5 پسندیده

عالی و پرتقالی مثل همیشه …

5 پسندیده

به نظرم اگر به طور پیوسته در هر صفحه بیش از 40-50 درصد لغات ناآشنا بود، نشون میده که اون کتاب چندان مناسب برای خوندن نیست، مطالعه کتابهایی با لغات ناآشنا زیاد سبب کسلی و زدگی از کتاب میشه.

7 پسندیده

با سلام و وقت بخیر
این نرم افزار هرمس چیه و چه کاربردی داره…نتونستم پیدا کنم تاپیکش رو :upside_down_face:

4 پسندیده

با سلام دوست عزیز.
نرم افزار مطالعه کتاب‌های انگلیسی. از کافه بازار دانلود کنید. سرچ کنید آموزش زبان انگلیسی. آیکونش این شکلیه

نرم افزار دهکده زبانم هست که فکر کنم از هرمس بهتره. ولی دوتاش رو یک سازنده ایجاد کرده.اینم از کافه بازار میشه دانلود کرد. سرچ کنید دهکده زبان. اینم آیکونش این شکلیه

امیدوارم که مفید باشه توضیحاتم…
@Zh_H

8 پسندیده

سلام و ممنون از مطالب خوبتون.
من کتابهای زیبوک رو به این روش میخونم.
اول یک یا دوبار فایل صوتی کتاب رو گوش میکنم و ازش لذت میبرم، بعد از روش میخونم و لغتهایی که بلد نبودم رو چک میکنم و وارد لایتنر میکنم. اینطوری هم لذت بخش تره برام، هم به listening کمک زیادی میکنه.

5 پسندیده

من دهکده زبان دارم اشتراک دایمی هم خریدم ولی داره خاک میخوره اصلا نرفتم استفاده کنم نمی‌دونم شاید وقتش رو ندارم :thinking:

3 پسندیده

همیشه برام سوال بود که چطوری کتاب انگلیسی رو به بهترین شکل بخونم.
عالی بود👌

4 پسندیده

سلام آقا کامبیز
راستش من شدیدا در حال خوندن انگلیسی قدرت هستم و به قدری مباحث و داستانهاش جالب و جذابه که با اینکه خیلی وقتم رو میگیره ولی اصلا خسته کننده نیست و همش دوست دارم بخونمشون و در ضمن به قدری جالب برنامه ریزی شده که اصلا وقتی برای کارهای دیگه مثل انگلیسی با لوسی و یا کتاب خوندن و … برام نمیمونه… ولی در عین حال مقاله تون هم انصافا مثل همیشه عالی و انگیزه دهنده ست و منو به فکر برد که یواش یواش کتاب رو هم شروع کنم. مرسی برای همه چیز. جامعه ما به شما و امثال شما خیلی نیاز داره. الهی که همیشه موفق و سلامت باشید.

9 پسندیده

ممنون از مقاله خیلی خوبتون، واقعا کمکم کرد چون حجم زیاد لایتنرم باعث شده بود کاملا کنار بزارمش

5 پسندیده

خیلی روش خوبی رو ارايه کردید
من دارم شروع میکنم به خوندن کتاب های
انگلیسی برای یادگیری ی حرفه
این روشی ک شما گفتید خیلی میتونه
کمک کنه
دست شما درد نکنه

4 پسندیده

این نکته ای بود که من همیشه فراموش می کنم

4 پسندیده

آقای کشاورز واقعاً عالی بود :clap::clap::clap:
تمامی نکاتی که نمی دونستم رو حتماً آویزه گوشم می کنم. :raised_hands::raised_hands::raised_hands:
فقط یه چیزی می خواستم بگم در مورد زمان خوندن کتاب انگلیسی … که گفتید بهتره شب ها قبل خواب باشه …
راستش من همیشه شب ها منتظرم تا ساعت دوازده بشه تا شروع کنم به پر کردن زنجیره یادگیری اون روزم برای زبان شناس. برای این مواقع هم بیشتر ترجیح می دم از دروس زبان شناس استفاده کنم تا منابع زی بوک.
یعنی تا زنجیره اون روز رو کامل نکنم، از خواب خبری نیست! بعد که زنجیره اون روزم کامل شد، با خودم می گم حالا یه ربع دیگه بخونم … بعد این یه ربع، می گم حالا یه ربع دیگه … تا به خودم می یام می بینم ساعت از دو نصفه شب گذشته و من هنوز دارم با زبان شناس کار می کنم …! :joy::sweat_smile:
اعتراف می کنم، اسیر شدیم ها …! حالا بنظر شما چاره چیه؟:rose::hibiscus::sunflower:

10 پسندیده

ماهم اسیریم همراه اول هیچکس تنها نیس

7 پسندیده

ظاهرا منم اسیرم این موقع شب :joy:
تنها نیستین @elahehvelayati

6 پسندیده

من علاوه بر اسیر شدن حریصم شدم :grin:
دقیقا مث شما همش میگم حالا بزار این قسمت رو بخونم بعد میخوابم دوباره یکم جلوتر ک میرم میگم این قسمت و اون قسمت تا به خودم میام میبینم بلههه ساعت دو سه شبه
کلا اسارت خوبیه :grin: :raised_hands:

7 پسندیده