تالار زبانشناس

چرا بعد از how far جمله به صورت سوالی امده؟

چرا عبارت بعد از how far به صورت سوالی به کار رفته؟

He wants to know how far would I go to save myself.
ساختار جمله به نظر خبری هستش

این تاپیک مربوط به درس« داستان کوتاه » در نرم‌افزار «زبانشناس» است. دوره: « دروس پایه ی انگلیسی بدون تلاش » فصل: « خانواده یونانی - درسنامه اصلی »

1 Likes

سلام دوست عزیز
جمله ی بعد از how far سوالی هستش برای همین فرم سوالی داره
می‌پرسه که اون میخواد بدونه که چقدر لازمه که من برم تا خودمو نجات بدم

1 Likes

به عبارت اولی دقت کنین بعد از what جمله به صورت عادی به کار رفته که درسته پس چرا بعد از how far سوالی میشه
He doesn’t know – want to know what I would do to save money. He wants to know how far would I go to save myself, right
فرق ساختاری این دو عبارت در چیه؟

1 Likes

یه جایی دیگه هم در درس این ساختار رو به همون صورتی که من منظورم هست اورده اینجا:
He doesn’t want to know how far I would go to save my body. He wants to know how far I would go to save myself meaning my soul my spirit, right – after I die.
بعد از how far سوالی نشده که فکر میکنم درسته؟ حالا نمیدونم نطر شما چیه؟

1 Likes

بله دوست عزیز جمله ی اول عادی هستش اما جمله ی دوم سوالیه چون بعد از how far ابتدا would اومده و بعدش I آورده شده یعنی اول فعل و بعدش فاعل ولی در حالت عادی در انگلیسی اول فاعل میاد I و بعد فعل would
این دو جمله از نظر ساختاری جدا هستند در جمله اول که عادیه خبر داده میشه و در جمله ی دوم سوال میپرسه

2 Likes

اینجا از how far I would go استفاده کرده که از نظر ساختاری عادیه و چه حالت قبل و چه این حالت هر دو استفاده میشه اما حالت سوالی بیشتر متداول هستش از نظر معنا هم تفاوتی ندارند

1 Likes

ممنون از این که وقت گذاشتید پاسخ دادید🌺

2 Likes

سلام دوست خوبم

این ساختار از لحاظ گرامری درسته و مبنا هست. در رایتینگ هم از این ساختار استفاده می‌شه

اما این ساختار هم در محاوره استفاده می‌شه. از لحاظ گرامری و این صوبتا درست نیست ولی خب محاوره‌ست :grin:
و از اونجایی که AJ برای توضیحاتی که می‌ده (نه خود درس‌ها) نوشته‌ای نداره و از روی چیزی نمی‌خونه و از خودش صحبت می‌کنه، کاملاً محاوره‌ای می‌شه

عذر می‌خوام که من هم پاسخ دادم، فقط خواستم مطمئن بشم یه وقت این موضوع باعث نشه توی رایتینگ ساختار اشتباه بنویسید :wink::grin:

3 Likes

منظورتون اینه که ساختار سوالی در محاوره استفاده میشه یا ساختاری عادی؟ منظورتون رو متوجه نشدم ساختاری عادی در رایتینگ درسته ؟

1 Likes

ساختار عادی درسته
یعنی این جمله درسته:

He wants to know how far I would go.

اما این جمله با این که اشتباهه، گاهی توی محاوره استفاده می‌شه:

He wants to know how far would I go.

1 Likes

بله منم انتظارم همین بود چون ساختار جمله حالت خبری داشت و نباید سوالی میشد. ممنونم از این که وقت گذاشتید و پاسخ دادید:hibiscus::hibiscus:

2 Likes

بله دقیقاً درسته.
خواهش می‌کنم :blush::sunflower:

I just noticed we share the same name. No wonder you’re so pretty :grin::relaxed::joy:

1 Likes

سلام دوست عزیز
من یکم رایتینگم ضعیفه اگه اشتباهی در رایتینگم داشتم به بزرگواری ببخشید ولی قرار به کمک این اپ در اینده بدرخشیم:ok_hand::hibiscus::hibiscus:
Yes, I am very happy to have found a pretty
:blush::wink:friend who has the same beautiful name like me and
beautiful face like me :hugs::wink::sweat_smile: in the group and I hope that our success will be as beautiful and :heart::rose:bright as ourselves​:rose:

2 Likes

I hope so too :smiley::grin:
No worries, your writing is great! And it’s gonna be even better. :grin:
See you around :sunflower:

1 Likes