چرا بعد از how far جمله به صورت سوالی امده؟

چرا عبارت بعد از how far به صورت سوالی به کار رفته؟

He wants to know how far would I go to save myself.
ساختار جمله به نظر خبری هستش

این تاپیک مربوط به درس« داستان کوتاه » در نرم‌افزار «زبانشناس» است. دوره: « دروس پایه ی انگلیسی بدون تلاش » فصل: « خانواده یونانی - درسنامه اصلی »

1 پسندیده

سلام دوست عزیز
جمله ی بعد از how far سوالی هستش برای همین فرم سوالی داره
می‌پرسه که اون میخواد بدونه که چقدر لازمه که من برم تا خودمو نجات بدم

1 پسندیده

به عبارت اولی دقت کنین بعد از what جمله به صورت عادی به کار رفته که درسته پس چرا بعد از how far سوالی میشه
He doesn’t know – want to know what I would do to save money. He wants to know how far would I go to save myself, right
فرق ساختاری این دو عبارت در چیه؟

1 پسندیده

یه جایی دیگه هم در درس این ساختار رو به همون صورتی که من منظورم هست اورده اینجا:
He doesn’t want to know how far I would go to save my body. He wants to know how far I would go to save myself meaning my soul my spirit, right – after I die.
بعد از how far سوالی نشده که فکر میکنم درسته؟ حالا نمیدونم نطر شما چیه؟

1 پسندیده

بله دوست عزیز جمله ی اول عادی هستش اما جمله ی دوم سوالیه چون بعد از how far ابتدا would اومده و بعدش I آورده شده یعنی اول فعل و بعدش فاعل ولی در حالت عادی در انگلیسی اول فاعل میاد I و بعد فعل would
این دو جمله از نظر ساختاری جدا هستند در جمله اول که عادیه خبر داده میشه و در جمله ی دوم سوال میپرسه

2 پسندیده

اینجا از how far I would go استفاده کرده که از نظر ساختاری عادیه و چه حالت قبل و چه این حالت هر دو استفاده میشه اما حالت سوالی بیشتر متداول هستش از نظر معنا هم تفاوتی ندارند

1 پسندیده

ممنون از این که وقت گذاشتید پاسخ دادید🌺

2 پسندیده

سلام دوست خوبم

این ساختار از لحاظ گرامری درسته و مبنا هست. در رایتینگ هم از این ساختار استفاده می‌شه

اما این ساختار هم در محاوره استفاده می‌شه. از لحاظ گرامری و این صوبتا درست نیست ولی خب محاوره‌ست :grin:
و از اونجایی که AJ برای توضیحاتی که می‌ده (نه خود درس‌ها) نوشته‌ای نداره و از روی چیزی نمی‌خونه و از خودش صحبت می‌کنه، کاملاً محاوره‌ای می‌شه

عذر می‌خوام که من هم پاسخ دادم، فقط خواستم مطمئن بشم یه وقت این موضوع باعث نشه توی رایتینگ ساختار اشتباه بنویسید :wink::grin:

3 پسندیده

منظورتون اینه که ساختار سوالی در محاوره استفاده میشه یا ساختاری عادی؟ منظورتون رو متوجه نشدم ساختاری عادی در رایتینگ درسته ؟

1 پسندیده

ساختار عادی درسته
یعنی این جمله درسته:

He wants to know how far I would go.

اما این جمله با این که اشتباهه، گاهی توی محاوره استفاده می‌شه:

He wants to know how far would I go.

1 پسندیده

بله منم انتظارم همین بود چون ساختار جمله حالت خبری داشت و نباید سوالی میشد. ممنونم از این که وقت گذاشتید و پاسخ دادید:hibiscus::hibiscus:

2 پسندیده

بله دقیقاً درسته.
خواهش می‌کنم :blush::sunflower:

I just noticed we share the same name. No wonder you’re so pretty :grin::relaxed::joy:

1 پسندیده

سلام دوست عزیز
من یکم رایتینگم ضعیفه اگه اشتباهی در رایتینگم داشتم به بزرگواری ببخشید ولی قرار به کمک این اپ در اینده بدرخشیم:ok_hand::hibiscus::hibiscus:
Yes, I am very happy to have found a pretty
:blush::wink:friend who has the same beautiful name like me and
beautiful face like me :hugs::wink::sweat_smile: in the group and I hope that our success will be as beautiful and :heart::rose:bright as ourselves​:rose:

2 پسندیده

I hope so too :smiley::grin:
No worries, your writing is great! And it’s gonna be even better. :grin:
See you around :sunflower:

1 پسندیده