فرق I learned , I was learn چیه؟

توی این افعال to be گیر کردم ، از دوستان کی میتونه از صفر تا ۱۰۰ توضیحش بده ، ممنون میشم
همه اش رو بلدم ولی تازگیا مشکل پیدا کردم :person_facepalming:t2:

3 پسندیده

سلام دوست عزیز فرق I learnedوI was learnدر این هست که اولی گذشته ساده ی با قاعده هست و معنیش میشه من یاد گرفتم ولیwas learnگذشته استمراری هست و با امدنwasفعل اصلی به صورت ساده میادمعنیش هم میشه من یاد میگرفتم

5 پسندیده

ببخشید سلام نکردم:person_facepalming:t2::sweat_smile:
ممنونم از پاسخ واضحتون :heart::star_struck::hibiscus:
.
یه سوال دیگه دارم ممنون میشم جواب بدید
اونم اینکه چرا میگیم
The photo was taken
نمیگیم
The photo was took

3 پسندیده

سلام دوست عزیز، وقتتون بخیر :blush::wave:

ممنون از خانم میترا واسه توضیحشون، همونطور که ایشون فرمودن I learned که می‌شه گذشته‌ی ساده‌ی با قاعده.

یه نکته‌ی دیگه هم هست که با اجازه من اضافه کنم.

توی سوال شما ذکر کردید I was learn، و نگفتید I was learning که می‌شه گذشته‌ی استمراریش.

و خب learn یک dynamic verb یا action verb هستش. یعنی شما یک عملی رو انجام می‌دید، یک اکشنی وجود داره. پس اگه از این زاویه بهش نگاه کنید می‌بینید اصلا منطقی نیست با was (افعال to be) بخواد بیاد. یعنی در واقع ما توی زبان انگلیسی I was learn نداریم.

می‌تونید بگید I was learning یا مثلا I am learning که در اون صورت دارید از learning استفاده می‌کنید که یک state یا یک وضعیت رو شرح بدین. اینجاست که استفاده از افعال to be منطقی می‌شه و اصلا واسه‌ی زمان‌های progressive وارد قضیه می‌شن.

نمی‌دونم دارم پیچیده‌ش می‌کنم یا نه :joy: پاسخ سوالتون کوتاهه اما دوست دارم به صورت کلی این بخش زبانی رو توضیح بدم که بعدا موارد مشابهش براتون سوال نشه.

مثلا ما تو فارسی داریم «من موافقم»، که داره یه یک وضع یا state رو شرح می‌ده.
و اینم داریم که «من توافق می‌کنم» که داره یک عمل یا اکشن رو شرح می‌ده.
فرقشون یه همچین چیزیه.

5 پسندیده

سپاسگزارم از توضیح واضحتون:star_struck::star_struck::star_struck::heart:

4 پسندیده

خواهش می کنم :grin::pray::rose: می‌دونم که یه مقدار مسئله‌ش ممکنه گنگ باشه ولی امیدوارم به اندازه‌ی کافی شفاف توضیح داده باشم

2 پسندیده

چقدر خوب توضیح دادین آقا متین . در واقع این موضوع برای منم گنگ بود حالا متوجه شدم . ممنون :blossom::yellow_heart:

3 پسندیده

خیلی ممنون از لطفتون :grin::pray::rose: خوشحالم که نظرتون اینه

3 پسندیده

سلام دوست عزیزم :raised_hand_with_fingers_splayed:
تو نوشته افعال زمان گذشته انگلیسی همه افعال زمان گذشته رو خیلیییی کامل با مثال توضیح داده… به من که خیلی کمک کرد :star_struck:

3 پسندیده

خیلی ممنون بابت توضیحات عالیتون بله درسته باید بعد از فعل علامت استمراری کهingهست بیاد که کلا یادم رفته به دوست عزیزمون اینو هم توصیه کنم که این موجب میشه فعل در حال انجام باشه اما چون wasرو گرفته مربوط به کاری بود که در گذشته درحال انجام بود که اینجا در حال یادگیری بود

3 پسندیده

خواهش می‌کنم :blush::pray:

دقیقا :blush::ok_hand:

2 پسندیده